10 Mayıs 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

10 Mayıs 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bu hafta borsa yüzde 5.76 geriledi
Bu hafta borsa yüzde 5.76 geriledi
Bu hafta Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, haftalık bazda ortalama yüzde 5,76 azalış kaydetti.
Birlikte Nasıl Büyüyebiliriz Diyeceğimiz Döneme Doğru Gidiyoruz'
Birlikte Nasıl Büyüyebiliriz Diyeceğimiz Döneme Doğru Gidiyoruz"
Türk Amerikan İş Adamları Derneği (TABA-AmCham) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Bayramoğlu, "Rekabetin yoğun olduğu, güçlü ekonomilerin olduğu finansal imkanların ve en önemlisi de pazar payının geniş olduğu ülkelerde...
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları haftanın son işlem gününü İngiltere hariç yükselişle kapattı.
Akar: Rejim, İdlibde sınırlarını genişletmeye çalışıyor
Akar: Rejim, İdlib'de sınırlarını genişletmeye çalışıyor
Milli Savunma Bakanı Akar, "Rejim, Astana Mutabakatı'na aykırı bir şekilde İdlib'in güneyinde kontrol alanını genişletmeye çalışıyor" dedi.
Türk Telekom'dan Anneler Günü'ne Özel "Gerçek Hikaye" Türk Telekom'un az gören çocuklara yönelik gerçekleştirdiği Günışığı projesi sayesinde aldığı eğitimler ile günlük ve sosyal hayatında da..
KARDEMİR, ilk çeyrekte 67 milyon lira kâr elde etti
KARDEMİR, ilk çeyrekte 67 milyon lira kâr elde etti
Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları, 2019 yılının ilk çeyreğinde net karının 67 milyon 580 bin 672 lira olduğunu duyurdu.
Yapraktan Çok Meyvesi Olan Dut Ağaçları Şaşırttı
Yapraktan Çok Meyvesi Olan Dut Ağaçları Şaşırttı
Manisa'nın Sarıgöl ilçesi ve çevresinde meyve vermeye başlayan dut ağaçlarındaki bolluk hem hayranlık uyandırdı hem de üreticilerin yüzünü güldürdü.
İş Bankası’nın net kârı 1.4 milyon TL
İş Bankası’nın net kârı 1.4 milyon TL
İş Bankası yılın ilk çeyreğinde 1.4 milyon TL net kar elde ederken, aktif büyüklüğü 426 milyar liraya ulaştı.
İş Bankası'ndan İlk Çeyrekte 1,4 Milyar TL Net Kar İş Bankası ilk çeyrekte 1 milyar 458 milyon TL net kar elde etti.
Bakan Pakdemirli Japonya'da Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, G20 Tarım Bakanları Zirvesi'ne katılmak üzere bulunduğu Japonya'da Tokyo Cami Helal Market açılışına katıldı, Yunus Emre Kü..
Kardemirden İlk Çeyrekte 67 Milyon Lira Kar
Kardemir'den İlk Çeyrekte 67 Milyon Lira Kar
Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, konsolide olarak 2019 yılının ilk çeyreğinde net karının 67 milyon 580 bin 672 lira olduğunu duyurdu.
Vakıfbank'tan İlk Çeyrekte 651 Milyon TL Net Kar VakıfBank, yılın ilk 3 ayında 651 milyon TL net kar elde ederken, bankanın nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla reel ekonomiye sağladığı..
YSKdan 23 Haziran seçimi kararı
YSK'dan 23 Haziran seçimi kararı
YSK, 23 Haziran'da yapılacak İstanbul yenileme seçimine dair esasları belirledi.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 781 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Çelik: Bir oy farkla kazanan seçimi kazanmış olur
Çelik: Bir oy farkla kazanan seçimi kazanmış olur
AK Parti Sözcüsü Çelik, "Artık önümüzde bir seçim var. Şu anki eksiklikler ortadan kaldırılacak.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 152,48 puan azalışla 88.533,40 puandan kapandı.
Üniversite-Sanayi İş Birliği ve Kümelenme Çalıştayı
Üniversite-Sanayi İş Birliği ve Kümelenme Çalıştayı
Ordu Ticaret Borsası tarafından "Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Hibe Programı" kapsamında, "Üniversite-Sanayi İş Birliği ve Kümelenme Çalıştayı" düzenlendi.
Borsa Haftayı Düşüşle Tamamladı
Borsa Haftayı Düşüşle Tamamladı
Borsa, haftanın son iş gününü yüzde 0,17'lik düşüşle tamamladı.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,17 değer kaybıyla 88.533,40 puandan tamamladı.
Kur Operasyonunda Merkez Bankası Hesapları Bozdu Merkez Bankasının hızlı bir şekilde hayata geçirdiği adımlar, Türk lirası üzerinde baskı oluşturarak yüksek kar elde etmek isteyen yatırım kur..
Piyasalar –bist100 Yüzde 0.17 Düştü, Dolar 6.08 Lirada – Güne yüzde 0.9 artışla 89 bin 480 puanda başla Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 88 bin 316 puanı ve en yüksek 89 ..
Contemporary Istanbul, sanatseverleri New Yorkta buluşturdu
Contemporary Istanbul, sanatseverleri New York'ta buluşturdu
Contemporary Istanbul, New York'ta 80 binin üzerinde sanatseveri bir araya getirdi.
Kardemiri 3.5 Milyon Ton Üretime Taşıyacak Olan 3. Pota Fırının Açılışı Yapıldı
Kardemir'i 3.5 Milyon Ton Üretime Taşıyacak Olan 3. Pota Fırının Açılışı Yapıldı
Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KARDEMİR), tarafından yapılan açıklamada KARDEMİR'i 3.5 milyon ton üretim seviyesine taşıyacak yatırımlardan birinin daha tamamlanarak açılışının gerçekleştirildiği ifade...
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 251,90 lira oldu.
Adana Ticaret Borsası Adana Ticaret Borsasında kuru soğanın kilogramı en yüksek 0,95 liradan satıldı.
Emtia Piyasaları – Petrol Fiyatları Stoklardaki Düşüş Etkisiyle Ticaret Gerginliklerine Rağmen... – Petrol fiyatları, stoklarda görülen azalış ve ABD'nin İran ve Venezuela petrol ihracatına y..
Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula Açıklaması
Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula Açıklaması
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Balıkesir'in Özel Endüstri Bölgesi ilan edilmesi sonrasında Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula açıklama yaptı.
Kendirlioğlu; 'Çiftçinin Tansiyonunu Yükseltmeyin'
Kendirlioğlu; "Çiftçinin Tansiyonunu Yükseltmeyin"
Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, "Pamuk primlerinin 1 dekar alanda 500 kilograma kadar sınırlandırılması uygulamasının çiftçiyi cezalandırmak anlamına geldiğini belirterek, Aydın çiftçisinin tansiyonunu...
Kaysermall Outlet Müşterisine Araba Kazandırdı
Kaysermall Outlet Müşterisine Araba Kazandırdı
KAYSERmall Outlet AVM'nin düzenlediği araç kampanyasının çekilişi gerçekleşti.
Uber Ceo: Arzda Hisse Başına 45 Dolar Belirsizliği Yansıtıyor – Uber CEO'su Dara Khosrowshahi, firmanın halka arzında hisse başına 45 dolarlık fiyatlamanın, hisse senedi piyasalarındaki belir..
Balıkesir Ekonomisine Can Suyu
Balıkesir Ekonomisine Can Suyu
Balıkesir'in Bandırma ilçesini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aralarında Balıkesir'in de yer aldığı 6 ilde 'Endüstri Bölgeleri' kurulması kararını imzalamasını yorumladı.
Avis'ten İşitme Engelli Annelere Özel Etkinlik Avis, işitme engelli anneleri, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Avis Lounge alanında ağırladı.
ABD Piyasaları Uber'in Halka Arz Gününe Düşüşle Başladı ABD hisse senedi piyasaları, Uber'in New York Borsası'nda işleme açılacağı haftanın son işlem gününe artışla başladı.
Lisanssız Elektrik Tesisleri İçin Kurulu Güç Sınırı Artırıldı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı lisanssız elektrik üretim tesislerinde ku..
Groupe Psa, 2021 Sonunda Polonya Fabrikasında Van Üretecek Groupe PSA, 2021 yılının sonunda Polonya'nın Gliwice şehrindeki fabrikasında büyük hacimli van üretecek.
» 1 2 3 4 5