9 Mart 2019 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

9 Mart 2019 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Venezuelada elektrikler yeniden kesildi
Venezuela'da elektrikler yeniden kesildi
Venezuela'nın başkenti Caracas ve birçok eyalete elektrik verilemiyor.
Sayısal Loto sonuçları belli oldu
Sayısal Loto sonuçları belli oldu
Sayısal Loto çekilişinde 6 bilen bir kişi 13 milyon 200 bin 171 lira 30 kuruş ikramiye kazandı.
Sayısal Loto Çekildi (1) Milli Piyango İdaresince düzenlenen Sayısal Loto oyununun 1199'uncu hafta çekilişi yapıldı.
Sayısal Loto Çekildi (2) Sayısal Loto oyununun 1199'uncu hafta çekilişinde 6 bilen bir kişi 13 milyon 200 bin 171 lira 30 kuruş ikramiyenin sahibi oldu.
Denetimlerimiz piyasayı regüle etti
'Denetimlerimiz piyasayı regüle etti'
Ticaret Bakanı Pekcan, fiyat artışlarına ilişkin, 'Denetimlerimiz piyasayı regüle etti.
Medipol Başakşehir Fenerbahçeyi mağlup etti
Medipol Başakşehir Fenerbahçe'yi mağlup etti
Medipol Başakşehir, Fenerbahçe'yi 2-1 yenerek maç fazlasıyla puan farkını 11'e yükseltti.
Ticaret Erbabımıza Tahakküm Kuran Fırsatçılara Fırsat Vermiyoruz'
Ticaret Erbabımıza Tahakküm Kuran Fırsatçılara Fırsat Vermiyoruz"
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Ahilik kültüründe sağlam mal, hilesiz iş ve ölçülü kar var. Ahi birlikleri bu kurallara uymayanları cezalandırır, pabucunu dama atarmış.
Model Fabrikaların Sayısını 2022'ye Kadar 10'a Çıkarmayı Hedefliyoruz" Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Ankara'dan sonra Bursa'da ikinci örneğini deneyimlediğimiz model fabrikaların sayı..
Kılıçdaroğlu: Herkesi kucaklayacağız
Kılıçdaroğlu: Herkesi kucaklayacağız
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hiç kimseyi ötekileştirmeden 82 milyon vatandaşın tamamını kucakladıklarını belirterek "Bayrak bizim bayrağımız, vatan bizim vatanımız.
Cumhurbaşkanı Erdoğandan S-400 açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'S-400' açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mesele S-400 değil, Türkiye'nin Suriye başta olmak üzere bölgesindeki gelişmeler konusunda kendi iradesiyle hareket ediyor olmasıdır.
Huzur, Güven ve İstikrar İstiyoruz" Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Başkanı Nail Olpak, "İş dünyası olarak bize soruluyor, 'Ne istersiniz?
Bakan Selçuk: İstihdam edilen engelli sayısı 180 bini aştı
Bakan Selçuk: İstihdam edilen engelli sayısı 180 bini aştı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, engelli istihdamının 180 bini aştığını açıkladı.
Denetimlerimiz Piyasayı Regüle Etti" Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Serbest piyasaya müdahale etmek gibi bir amacımız kesinlikle yok ama ağustos ve eylül aylarında çok fahiş fiyat artışları o..
Serbest Bölgelerin Dijitalleşmesi Antalyadan Başladı
Serbest Bölgelerin Dijitalleşmesi Antalya'dan Başladı
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, serbest bölgelerde dijitalleşmenin ilk olarak Antalya'dan başladığını belirterek, "Bugün başlayan ilk programımızın orada uygulamasıyla birlikte gördük.
Venezuelada iktidar ve muhalefet sokağa iniyor
Venezuela'da iktidar ve muhalefet sokağa iniyor
Venezuela'da hükümet ve muhalefet destekçileri ülkede bir günden fazla süren elektrik kesintisinin ardından yeniden sokağa iniyor.
Alarko'nun Bükreş'te Yapacağı Çevre Yolu İçin İmzalar Atıldı Romanya'nın başkenti Bükreş'te yapılacak ikinci etap çevre yolu için açılan ihaleyi kazanan Alsim Alarko ile Romanya Ulusal Karayo..
Erdoğan: Karakterli belediye başkanları vadediyoruz
Erdoğan: Karakterli belediye başkanları vadediyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emanetinize sahip çıkacak, karakterli belediye başkanları vadediyoruz.
Pakdemirliden Üreticiye Alım Müjdesi
Pakdemirli'den Üreticiye Alım Müjdesi
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, döviz dalgalanmalarından en çok etkilenen sektörün tarım olduğunu belirterek "Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) olarak sizlerin mahsullerinizi, ürünlerinizi en az yüzde 25-30 daha...
Arabuluculukta Anlaşamayanlara "Tobb'a Gelin" Çağrısı Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, arabuluculukta anlaşamayan iş insanlarına birinci derece mahkemeye gitmek yer..
Bakan Kurum: Sosyal Konutlar İçin 3 Günde 25 Bin Kişi Başvurdu
Bakan Kurum: Sosyal Konutlar İçin 3 Günde 25 Bin Kişi Başvurdu
ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal konut projesine 3 günde 25 bin 197 kişinin başvuru yaptığını belirterek, "Dün itibariyle bu projeye 25 bin 197 vatandaşımız başvurdu.
Türk donanması tarihi geleneği yaşatıyor
Türk donanması tarihi geleneği yaşatıyor
Osmanlı donanmasının sefere çıkmadan önce büyük Türk denizcisi Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa'nın Beşiktaş'taki türbesini selamlama geleneği, Mavi Vatan-2019 Tatbikatı'nın sonunda Türk Deniz Kuvvetlerince yeniden...
Bakan Zümrüt Selçuk: '2019 Yılı, İstihdam Seferberliğinin Mottosu'
Bakan Zümrüt Selçuk: "2019 Yılı, İstihdam Seferberliğinin Mottosu"
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "2019 yılı, istihdam seferberliğinin mottosu. Burası Türkiye, burada iş var diyoruz, gelecek var diyoruz.
Ekonomide Üretime Katılan Eller" Projesi TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu tarafından yürütülen Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi kapsamında Gaziantepli kadınların yaptığı ürünle..
Bakan Dönmez'den Ümraniye'de Esnaf Ziyareti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, saldırılar sonrası alınan tedbirlerle ekonominin dünden daha iyi durumda olduğunu belirterek, " Bu s..
Kadın Girişimciler, Ekonomiye, Sosyal Kalkınmaya da Katkı Sağlıyor" Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Kadınların gelirlerinin yüzde 90'ını ailelerine, ekonomiye, eğitime harcadıkları görülmüş. D..
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Dövizden En Çok Etkilenen Sektörün Tarım Sektörü Olduğunu... IHAAW164553-EKO/09-03-2019- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dövizden en çok etkile..
Bakan Pekcan: 'Daha Fazla Kadın Girişimciye İhtiyacımız Var'
Bakan Pekcan: "Daha Fazla Kadın Girişimciye İhtiyacımız Var"
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Erkeklerin iş hayatına katılma oranı da yüzde 72 seviyesinde.
CHPye oy vermek uygarlığa oy vermektir
'CHP'ye oy vermek uygarlığa oy vermektir'
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "CHP'ye oy vermek uygarlığa oy vermektir.
Bursa 17. Kitap Fuarı' Başladı
Bursa 17. Kitap Fuarı" Başladı
TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle düzenlenen "Bursa 17. Kitap Fuarı" başladı.
'Otellerde yer bulmak imkansız olacak'
"Otellerde yer bulmak imkansız olacak"
Bu sezonun turizm açısından çok iyi geçeceğini söyleyen sektör temsilcileri, yüksek erken rezervasyonlara dikkati çekerek "Sezonda boş yer bulmak neredeyse imkansız olacak" diye konuştu.
Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 317 lira 98 kuruş, en düşük 64 lira olarak belirlendi.
Erdoğandan Akşenere: Onun hesabı ağır olacak
Erdoğan'dan Akşener'e: Onun hesabı ağır olacak
İYİ Parti lideri Meral Akşener'i sert sözlerle eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hanımefendinin kaçacak deliği de yok. Çünkü o milletvekili de değil. Onunla hemen hesaplaşacağız. Onun hesabı ağır olacak" diye konuştu.
Spot Piyasada Doğal Gaz Fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 517 lira 49 kuruş olarak belirlendi.
Dijital Dünya Kadınları Semineri Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Genel Başkanı Rahmi Aktepe, dijital dünyanın bundan sonraki yükselmesinde "kadın akıl gücünün" çok etkili olacağına inandıkların..
Mobilya, Geleceğin Sektörü Olacak" AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, Türkiye'de mobilya sektörünün geleceğin sektörü olacağını ifade etti.
Ticaret Bakanı Pekcan, Antalya'da Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Antalya'da bazı incelemelerde bulundu.
'Yağmacı' dergilere yasak
"Yağmacı" dergilere yasak
Bilimsel nitelik, özgünlük ve etki açısından çok düşük standartları olan dergilerde para karşılığı yayımlanan makaleler artık akademik yükseltmelerde dikkate alınmayacak.
Türk Tekstilcisi ABD Pazarında 3'üncülük Hedefliyor Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), tekstil sektöründe dünyanın en büyük pazarı olan ABD'de dünyanın dört bir yanından sektör prof..
Toplu taşımada düşürülen paralar EGOya aktarıldı
Toplu taşımada düşürülen paralar EGO'ya aktarıldı
Ankara'da toplu taşımada unutulan eşyalar açık artırma ile satıldı.
Midyat Esoba Dikadan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
Midyat Esob'a Dika'dan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
MARDİN (İHA) – Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından Mardin'in Midyat ilçesindeki Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı (ESOB) üyelerine uygulamalı girişimcilik eğitimi verildi.
Shgm: İha Uçuş İzinlerini Hızlandıracak Uygulama Hayata Geçiriliyor Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), İnsansız Hava Aracı (İHA) uçuş izinlerine yönelik işlemlerin hızlandırılması amacıy..
Kuru Yemişçi Esnafımız Bitme Noktasına Geldi" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zincir marketlerin hazır paketli kuru yemiş satarak kuru ye..
Murzioğlundan İş Dünyasına Çağrı: 'İstihdam Seferberliği 2019a Katılın'
Murzioğlu'ndan İş Dünyasına Çağrı: "İstihdam Seferberliği 2019'a Katılın"
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, TBMM'den geçerek, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren, "İstihdam Seferberliği 2019" kapsamında iş dünyasına seslenerek,...
» 1 2