8 Mart 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

8 Mart 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Zerrin Özerden Gaziantepte 'Kadınlar Günü' Konseri
Zerrin Özer'den Gaziantep'te "Kadınlar Günü" Konseri
Gaziantep Büyükşehir Belediyesince düzenlenen "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" konserinde sanatçı Zerrin Özer, sevenleriyle bir araya geldi.
Medeniyetler Korosu Şehit Aileleri ve Gaziler İçin Sahne Aldı
Medeniyetler Korosu Şehit Aileleri ve Gaziler İçin Sahne Aldı
Hatay'da 3 semavi din ve 6 farklı mezhebe mensup insanlardan oluşan Antakya Medeniyetler Korosu'nun kadın üyeleri, şehit aileleri ve gazilere konser verdi.
Ordunun Renkleri Uluslararası Ressamlar Çalıştayı
Ordu'nun Renkleri Uluslararası Ressamlar Çalıştayı
Ordu Büyükşehir Belediyesince düzenlenen "Ordu'nun Renkleri Uluslararası Ressamlar Çalıştayı" kapsamında hazırlanan yağlı boya tabloların bulunduğu sergi açıldı.
Konserde Toplanan Oyuncaklar Öğrencilere Dağıtıldı
Konserde Toplanan Oyuncaklar Öğrencilere Dağıtıldı
GEA Arama, Kurtarma ve İnsani Yardım Grubu, "Yalnız oyuncaklara yeni arkadaşlar" kampanyasıyla konserde topladığı oyuncakları, Tunceli'deki ilkokul öğrencilerine dağıttı.
Kepez Kitap Fuarı Kapılarını Açtı
Kepez Kitap Fuarı Kapılarını Açtı
Kepez Belediyesince bu yıl ikinci düzenlenen Kepez Kitap Fuarı açıldı.
Üniversite Korosundan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Konseri
Üniversite Korosundan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Konseri
İnönü Üniversitesi Çok Sesli Korosu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla seslendirdiği "Kadınım" adlı şarkıyla, kadına yönelik şiddete dikkat çekti.
Minik Melek Naz Kayseride Sağlığına Kavuştu
Minik Melek Naz Kayseri'de Sağlığına Kavuştu
Giresun'da dünyaya gelen ve kalp damarındaki darlık nedeniyle henüz 4 günlükken Kayseri Şehir Hastanesine sevk edilen bebek Melek Naz, sağlığına kavuştu.
Denizli'de Dünya Kadınlar Günü Kutlamaları Denizli'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kent meydanında düzenlenen etkinliklerde kadınlar, halk oyunu gösterileri sundu.
Ecrin' Sergisi Sanatseverlerle Buluştu Heykel sanatçısı Özge Günaydın tarafından doğadaki yok oluşa dikkat çekmek için gergedan figürlerinden oluşan 'Ecrin Sergisi', Yeditepe Üniversitesi'nde..
Tika'dan Afganistan'da Dünya Kadınlar Günü Töreni Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) Afganistan'ın başkenti Kabil'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle tören düzenle..
Mardin'de Jandarmadan Kadınlara Karanfil Mardin'in Midyat ilçesinde jandarma ekipleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara karanfil dağıttı.
Afife" Balesi Bu Sezon Son Kez Sahnede Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), "Afife" balesini bu sezon son kez sanatseverlerle buluşturacak.
Annelerin "Kadınlar Günü"Ndeki Kayak Keyfi Erzurum'da, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" nedeniyle kayak kurslarına katılan öğrencilerin anneleri ve yakınları, Palandöken'de kayak öğrenerek gönüll..
Tezgahındaki Balıklarla Çocuklar ve Kediler Arasında Bağ Kurduruyor
Tezgahındaki Balıklarla Çocuklar ve Kediler Arasında Bağ Kurduruyor
Ordu'da 21 yıldır balıkçılıkla uğraşan Filiz Yazkan, tezgahında ayırdığı balıklarla hem kedileri doyuruyor hem de çocuklara hayvan sevgisi aşılıyor.
Serçelerin "Bahar" Duşu Erzurum'da hava sıcaklığının 2 dereceye yükselmesinin ardından eriyen kar sularının oluşturduğu su birikintilerine giren serçelerin sıra halinde yıkanması ilginç görün..
Taylandlı İş Adamı Damat Bulmak İçin Yarışma Düzenlemekten Vazgeçti KUALA Evlenmek isteyen kızına eş bulmak için yarışma düzenleyeceğini duyuran Taylandlı iş adamı, talipli sayısının 10 bine ..
Besicilerin 'Kara Kış'Taki Zorlu Mesaisi
Besicilerin "Kara Kış"Taki Zorlu Mesaisi
Tunceli'de kış aylarının çetin geçtiği Ovacık ilçesinde, köylerde küçükbaş hayvan yetiştirerek geçimini sağlayan besiciler, stoklarındaki yemlerin azalması sebebiyle hayvanlarını ağaç dallarıyla besliyor.
Engelli Eşi ve 4 Kızına Gözü Gibi Bakıyor Ağrı'da engelli eşine bakıp 4 kızına hem annelik hem babalık yapan Gülcan Öğüş, fedakarlığıyla çevresindekilerin takdirini topluyor.
Karla Mücadelenin Kadın Amiri' Gönüllere Yol Açıyor
Karla Mücadelenin Kadın Amiri" Gönüllere Yol Açıyor
Yurtta kara kışın en çetin geçtiği illerden Ardahan'da karla mücadele çalışmalarını yürüten İl Özel İdaresinin kadın Genel Sekreteri Anıl Aksel, hem köy yollarındaki çalışmaları takip ediyor hem de ziyaret ettiği...
Sınırın 'Eğitim Melekleri'
Sınırın "Eğitim Melekleri"
Suriye'deki iç savaş nedeniyle bir dönem şiddetli çatışmaların yaşandığı Halep'e bağlı Aynularap (Kobani) sınır hattındaki Mürşitpınar Ortaokulu'nda görev yapan kadın öğretmenler, her şeye rağmen özveriyle mesleklerini...
Gazzeli Esma'nın Acı ve Hasretle Gelen Başarı Hikayesi Erzurum'da doktora eğitimini sürdürürken İsrail askerlerinin Filistin'deki saldırılarında iki kardeşi ve akrabalarını şehit verip eşi ve..
Muhtar Adayı 'Nurhayat Abla'Nın Şaşırtan Azmi
Muhtar Adayı "Nurhayat Abla"Nın Şaşırtan Azmi
Muğla'nın Milas ilçesinde, tarla sürüp traktörle taş taşıyan, minibüs sürerek eşine yardımcı olan kadın muhtar adayı Nurhayat Sarban, azmiyle şaşırtıyor.
Turizmin Başkenti' Çiçek Açtı
Turizmin Başkenti" Çiçek Açtı
Türkiye'deki bitki çeşitliğinin yaklaşık üçte birinin yer aldığı turizmin başkenti Antalya, baharın güzelliğiyle taçlandı.
Ecrin Sergisi Sanatseverlerle Buluştu
Ecrin' Sergisi Sanatseverlerle Buluştu
Heykel sanatçısı Özge Günaydın tarafından doğadaki yok oluşa dikkat çekmek için gergedan figürlerinden oluşan 'Ecrin Sergisi', Yeditepe Üniversitesi'nde kapılarını sanatseverlere açtı.
Bandırmada 'Rohingyanın Gözleri' Sergisi
Bandırma'da "Rohingya'nın Gözleri" Sergisi
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğünde fotoğrafçı olarak çalışan Edip Kurt'un fotoğraflarından oluşan "Rohingya'nın Gözleri" adlı sergi izlenime sunuldu.
20 Sanatçıdan Kadına Yönelik Şiddete Karşı Anlamlı Sergi Trump Art Gallery kadına yönelik şiddete, çocuk gelinlere ve kadınların yaşadığı sorunlara dikkat çekmek için 20 sanatçının buluştuğu ..
55. Güney Kore Fotoğraf Sergisi" 55. Güney Kore Fotoğraf Sergisi, Kuzey ve Güney Kore için "barış ve birliğe" temasıyla başkent Seul'de fotoğrafseverlerle buluştu.
Midyatta Öğrencilere Diş Macunu ve Fırçası Dağıtıldı
Midyat'ta Öğrencilere Diş Macunu ve Fırçası Dağıtıldı
Midyat ilçesinde Şenköy ile Çavuşlu Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerine diş macunu ve fırçası dağıtıldı.
20 Sanatçıdan Kadına Yönelik Şiddete Karşı Anlamlı Sergi
20 Sanatçıdan Kadına Yönelik Şiddete Karşı Anlamlı Sergi
Trump Art Gallery kadına yönelik şiddete, çocuk gelinlere ve kadınların yaşadığı sorunlara dikkat çekmek için 20 sanatçının buluştuğu 'Mulier (Kadın)' adlı karma sergiye ev sahipliği yapıyor.
Ürdün'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Paneli Türkiye'nin Amman Büyükelçiliği'nde, 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında Suriyeli mülteci kadınların durumunun ele alındığı bir panel düzenlendi.