8 Mart 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

8 Mart 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bakan Pakdemirli: Bu Seçimlerde Oyumuzu Artırmamız Gerekiyor TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, iktidar olarak bugünlere kolay gelmediklerini ifade ederek, "Adnan Menderes'i astılar, Öza..
Bakan Pakdemirli: Bu Seçimlerde Oyumuzu Artırmamız Gerekiyor
Bakan Pakdemirli: Bu Seçimlerde Oyumuzu Artırmamız Gerekiyor
TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, iktidar olarak bugünlere kolay gelmediklerini ifade ederek, "Adnan Menderes'i astılar, Özal'ı zehirlediler, peki Recep Tayyip Erdoğan'ı almalarına müsaade edecek miyiz?
Akşener: Kadın kollarımızı kuracağız
Akşener: Kadın kollarımızı kuracağız
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener "1 Nisan'dan sonra tüzük kongresi yapacağız ve kadın kollarımızı kuracağız." dedi.
ABden İngiltereye Brexit teklifi
AB'den İngiltere'ye Brexit teklifi
AB, İngiltere'ye Brexit sonrasında tek tarafı Gümrük Birliği'nden ayrılma hakkı tanıyabileceğini açıkladı.
AB'den İngiltere'ye Brexit Teklifi Avrupa Birliği (AB), İngiltere'ye Brexit sonrasında Gümrük Birliği'nden tek taraflı olarak çıkma hakkı tanınabileceğini ancak, İrlanda ile Kuzey İrlanda ara..
Avrupa borsaları günü düşüşle kapattı
Avrupa borsaları günü düşüşle kapattı
Avrupa borsaları ABD ve Çin'den gelen olumsuz verilerin etkisiyle günü düşüşle tamamladı.
SpaceXin mekiği Dünyaya döndü
SpaceX'in mekiği Dünya'ya döndü
Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan dün ayrılan SpaceX'in Crew Dragon mekiği, Atlantik Okyanusu'na indi.
Zeybekci: Mobilyacılık Geleceğin Sektörü Olacak
Zeybekci: Mobilyacılık Geleceğin Sektörü Olacak
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, mobilya ihracatçılarıyla bir araya geldiği toplantıda Türkiye'de mobilyacılık sektörünün geleceğin sektörü olacağını söyleyerek, "Dünyada hiçbir ülkede...
Aile yapımıza yönelik saldırılar altındayız
'Aile yapımıza yönelik saldırılar altındayız'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugüne kadar yaşadığımız onca badireyi sapasağlam atlatabilmemizin en önemli sebeblerinden biri de aile yapımızın gücüdür.
Pentagondan Türkiye açıklaması
Pentagon'dan Türkiye açıklaması
Pentagon Sözcüsü Charles Summers, "Türkiye, S-400'leri alırsa bunun askeri ilişkilerimiz bakımından ağır sonuçları olur.
Zeybekci: 'Mobilyacılık Sektörü, Geleceğin Sektörü Olacak'
Zeybekci: "Mobilyacılık Sektörü, Geleceğin Sektörü Olacak"
Mobilya ihracatçıları ile bir araya gelen Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, "Türkiye'de mobilyacılık sektörü, geleceğin sektörü olacak.
Avrupa Borsaları Günü Düşüşle Kapattı LONDRA (AA) – Avrupa borsaları günü düşüşle kapattı.
Bakan Dönmez: Gaz depolarımızın kapasitesini artıracağız
Bakan Dönmez: Gaz depolarımızın kapasitesini artıracağız
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, "Silivri'deki ve Tuz Gölü'ndeki gaz depolarımızın kapasitesini artırarak, doğal gazda arz güvenliği sorununu kökünden tarihe gömeceğiz.
Venezuelada elektrik kesintisi hayatı durdurdu
Venezuela'da elektrik kesintisi hayatı durdurdu
Venezuela'daki elektrik kesintisi nedeniyle okullar tatil edildi, iş yerlerinde mesailer iptal edildi.
Ceyhan Enerji Alanında Türkiyenin Kalbi Olacak'
Ceyhan Enerji Alanında Türkiye'nin Kalbi Olacak"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, "Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi'ni kuruyoruz.
Bu hafta altın ve dolar kazandırdı
Bu hafta altın ve dolar kazandırdı
Altının gram satış fiyatı yüzde 0,80, dolar/TL yüzde 1,24 değer kazandı.
Doğal Gazda Arz Güvenliği Sorununu Kökünden Tarihe Gömeceğiz'
Doğal Gazda Arz Güvenliği Sorununu Kökünden Tarihe Gömeceğiz"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin iki gaz deposundan en büyüğünün Trakya bölgesinde bulunduğunu belirterek, "Silivri'deki gaz depomuzun kapasitesi 2,6 milyar metreküp. Bunun kapasitesini iki...
Piyasalar – Bist100 Yüzde 0.73 Düştü, Dolar 5.43 Lirada – Güne yüzde 0.05 artışla 102 bin 337 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST), gün içinde en düşük 100 bin 874 puanı ve en yüksek..
Bakan Dönmez: 'Doğu Akdenizde Petrol ve Doğalgaz Arama Çalışmaları Başlayacak'
Bakan Dönmez: "Doğu Akdeniz'de Petrol ve Doğalgaz Arama Çalışmaları Başlayacak"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Doğu Akdeniz'de petrol ve doğalgaz arama çalışmalarına başlayacağız. İlk defada bulamayabiliyorsunuz. İngiltere Kuzey Denizi'nde 1970'li yıllarda 150 kuyu açtı, 151'inci de...
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 874 milyar lira olarak hesaplandı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 744,41 puan azalışla 101.538,28 puandan kapandı.
İstihdam Seferberliği Ticaret İnsanlarına Anlatıldı Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ev sahipliğinde, TOBB koordinatörlüğünde yürütülen 2019 İstihdam Seferberliği'nin detayları, ticaret insanlar..
Somali Güneş ve Rüzgar Enerjisinde Fırsatlar Barındırıyor" Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye - Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkan Yardımcısı Erhan Barutoğlu, Somali ile ekonom..
New York Borsası Düşüşle Açıldı New York borsası, beklentilerden kötü gelen tarım dışı istihdam verisinin ardından güne düşüşle başladı.
TFF Genel Kurulu 1 Haziranda yapılacak
TFF Genel Kurulu 1 Haziran'da yapılacak
TFF Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 1 Haziran günü yapılacak.
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladı
BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 744,41 puan ve yüzde 0,73 azalarak 101.538,28 puana geriledi.
Borsa Haftayı Düşüşle Tamamladı
Borsa Haftayı Düşüşle Tamamladı
Borsa, haftanın son iş gününü yüzde 0,73'lük düşüşle tamamladı.
Ahududu Üretim Merkezinde Rekolte Artışı Hedefi
Ahududu Üretim Merkezinde Rekolte Artışı Hedefi
Türkiye'nin ahududu üretiminin neredeyse tamamının gerçekleştirildiği Bursa'da "Kaliteli Ahududu Yetiştiriciliği Projesi" kapsamında, ülkede yıllık 5 bin 500 ton olan ahududu üretiminin 10 bin tona çıkarılması...
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,73 değer kaybıyla 101.538,28 puandan tamamladı.
Kayseri Ticaret Borsası Kayseri Ticaret Borsası'nda sucuğun kilogramı ortalama 52, takım pastırmanın kilogramı ortalama 84 liradan satıldı.
Serbest Piyasada Altın Fiyatları Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 228 lira oldu.
Mercedes-Benz Kadınlar Günü'nü Bertha Benz'in Hikayesi ile Kutladı – Almanya merkezli otomobil üreticisi Mercedes Benz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü, arabanın mucidi olarak görülen Karl Benz..
BM 8 Mart Kadınlar Günü Filmi ile "Eşitlik" Mesajı Veriyor Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), iş yaşamında, yönetimde, bilimde toplumsal cinsiyet eşitliğine odaklandığı filmini 8 Ma..
Geleceğin Dijital Fabrikalarını Bugünden Kurmak Mümkün" Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri OEM İş Geliştirme Kıdemli Müdürü Tolga Bizel, "Dijital dönüşüm çağında makinel..
BM 8 Mart Kadınlar Günü Filmi ile 'Eşitlik' Mesajı Veriyor
BM 8 Mart Kadınlar Günü Filmi ile "Eşitlik" Mesajı Veriyor
Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), iş yaşamında, yönetimde, bilimde toplumsal cinsiyet eşitliğine odaklandığı filmini 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yayınladı.
Ev Tekstili Sektöründe "Trend Alanı Semineri" Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, bu yıl 9'uncusunu düzenledikleri Türkiye Ev Tekstili Tas..
Kapalıçarşı'da Altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 1,47 artışla 228,00 liradan tamamladı.
TSK İdlibde ilk devriye faaliyetini tamamladı
TSK İdlib'de ilk devriye faaliyetini tamamladı
Türk Silahlı Kuvvetlerinin, "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi"ndeki ilk devriye faaliyeti sona erdi.
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofis Başkanı Atalay: Yeterince İş Aramıyoruz ERZURUM'un ev sahipliği yaptığı Doğu Anadolu Kariyer Fuarı'na katılan Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofis Baş..
Elektrikte Hizmet Anlayışı Farklı Bir Noktaya Geldi" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin 7 bin noktasında elektrik üretimi yapıldığını ve hizmet anlayışının çok farklı ..
» 1 2 3 4 5 6