7 Mart 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

7 Mart 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Taksim Trio' İküde Konser Verdi
Taksim Trio" İkü'de Konser Verdi
Kendilerine özgü müzikleriyle tanınan "Taksim Trio" grubu, İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde hayranlarıyla bir araya geldi.
Derin Uyku" Sergisi Sanatseverlerle Buluştu Fotoğraf sanatçısı Yüksel Özen ile heykeltıraş Malik Bulut'un birlikte hazırladığı "Derin Uyku" adlı sergi, F Sanat Galeri'de sanatseverlerle buluş..
2. Uluslararası Kadın Sanatçılar Çalıştayı Sergisi' Açıldı
2. Uluslararası Kadın Sanatçılar Çalıştayı Sergisi" Açıldı
Gaziantep'te 6 ülkeden 27 kadın sanatçının katılımıyla "2. Uluslararası Kadın Sanatçılar Çalıştayı Sergisi" açıldı.
Cahit Berkaya Fahri Doktora Unvanı
Cahit Berkay'a Fahri Doktora Unvanı
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) tarafından Ispartalı sanatçı Cahit Berkay'a fahri doktora unvanı verildi.
Abantta Doğa Uyanmaya Başladı
Abant'ta Doğa Uyanmaya Başladı
Doğal güzellikleri ile ünlü Abant Tabiat Parkı'nda, karların erimesiyle doğa uyanmaya başladı.
Eğitim İçin Geldikleri Erzurum'da Evlendiler Atatürk Üniversitesinde eğitim gören Endonezyalı Artina Prastivi ile Afgan Necibullah Muhammedi, Erzurum'da evlendi.
Yemeklerini "Kara Kış"Ta Aç Kalan Hayvanlarla Paylaşıyorlar Yurtta kara kışın en sert geçtiği illerden Ağrı'da, liselerin pansiyonlarında kalan öğrenciler, yemeklerinin artan kısmını toplayar..
Ordu'nun Renkleri Uluslararası Ressamlar Çalıştayı" Ordu Büyükşehir Belediyesince düzenlenen "Ordu'nun Renkleri Uluslararası Ressamlar Çalıştayı" kapsamında kente gelen 20 sanatçı, tarihi, kü..
Kadın Muhtar Adayları Birbirleri İçin Oy İstedi
Kadın Muhtar Adayları Birbirleri İçin Oy İstedi
Batman'da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir araya gelen 25 kadın muhtar adayı, birbirlerine ait broşürleri dağıtarak seçmenden oy istedi.
Silopi'de Sessiz Okul Projesi Şırnak'ın Silopi ilçesinde sessiz okul projesi bir okulda uygulamaya geçirildi.
Ünlü Şefler Yerel Tohumdan Ekmek Yaptı
Ünlü Şefler Yerel Tohumdan Ekmek Yaptı
Dünyanın en itibarlı mutfak kültürü yarışmalarından "Basque Dünya Aşçılık Ödülleri"nde dünyanın ilk 10 şefi arasına giren Ebru Baybara Demir ve Brezilyalı Şef David Hertz, Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde, Mezopotamya'nın...
Erdekte 'Engelleri Aşıyorum Kitap Okumayı Destekliyorum' Programı
Erdek'te "Engelleri Aşıyorum Kitap Okumayı Destekliyorum" Programı
Erdek Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi kapsamında "Engelleri Aşıyorum Kitap Okumayı Destekliyorum" temalı program düzenlendi.
Türkiye'deki En Büyük Oryantalist Tablo Sergilenmek İçin Gün Sayıyor Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı koleksiyonuna kazandırılan Türkiye'nin en büyük oryantalist tablosu "Çölde Av", kasımda ..
Atık Malzemeler Kadınların Ellerinde Sanata Dönüşüyor Şanlıurfa'da yaşayan dezavantajlı kadınların atık kağıt, pet şişe ve dal parçalarından yaptığı oyuncak bebekler ve biblolar, 8 Mart Dünya..
Antalya'daki Yerleşik Yabancılar Şenlikte Buluşacak Antalya'da, yerleşik yabancılarla kaynaşmak ve dayanışmanın artırılması amacıyla şenlik düzenlenecek.
Selçuklu Belediye Başkanı Pekyatırmacı Şivlilik Dağıttı Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi hizmet binasına gelen çocuklara şivlilik torbası ve şekerleme dağıttı..
Antalya Dob "Şehitler Oratoryosu"Nu Sahneleyecek Antalya Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO) ve Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB) tarafından, Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yılı sebebiyle "Şeh..
Halfeti'de Koku Festivali Düzenlendi Karagüle ev sahipliği yapan ve pek çok çiçek türünün yetiştiği Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde Koku Festivali düzenlendi.
1881 Atatürk' Kamile Kaptana Emanet
1881 Atatürk" Kamile Kaptan'a Emanet
İzmir Körfezi'nde şehir içi yolcu taşınan "1881 Atatürk" gemisinin kaptanlığını Kamile Koç yapıyor.
Tdt, "Ben Ödüyorum" Adlı Oyunu Kadınlar İçin Sahneleyecek Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ücretsiz oyun sahneleyecek.
Büyükelçiler Palandöken ve Cıbıltepe'ye Hayran Kaldı" Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, Kayağın İpekyolu etkinliği kapsamında bölgeye gelen çeşitli ülkele..
Ah Tamara" Oyunu Ordu'da Sahnelenecek Van Devlet Tiyatrosu, "Ah Tamara" adlı oyunu Ordu'da izleyicilerin beğenisine sunacak.
Trabzon'da Kültür Sanat Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT) "Ben Ödüyorum", "Kılçık Mahallesi", "Sihirli Lamba" ve "Heidi" oyunlarını beğeniye sunacak.
Uluslararası Urla Enginar Festivali'ne Doğru Uluslararası Urla Enginar Festivali 26-28 Nisan'da düzenlenecek.
Kadın Solistler Kadınlar İçin Sahnede Ankara Devlet Opera ve Balesinin (ADOB) kadın sanatçıları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yarın konser verecek.
Evden Ahıra Giden Kadınlar İken İş Kadını Oluverdik'
Evden Ahıra Giden Kadınlar İken İş Kadını Oluverdik"
Kars'ta yaşadığı Boğatepe köyünde ailesiyle işlettiği mandıra ve köylülerin desteğiyle kurduğu peynir müzesindeki çalışmalarıyla dikkati çeken Zümran Ömür, kurucu üyesi ve başkanı olduğu Çevre ve Yaşam Derneğindeki...
İmam, Doktor, Öğretmen ve Psikolog Bağımlılığa Savaş Açtı Erzurum'da, sigara, alkol, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılıklarına dikkati çekmek amacıyla buluşan imam, doktor, psikolog, öğretmen ..
Gaziantepte 'Oyuncak Bakkal' Nostalji Yaşatıyor
Gaziantep'te "Oyuncak Bakkal" Nostalji Yaşatıyor
Gaziantep'te, İtalyan koleksiyonerden etkilenerek nostaljik ürünler toplamaya başlayan Memik Filiker, "Oyuncak Bakkal" adını verdiği mekanda, ziyaretçilerini adeta zamanda yolculuğa çıkarıyor.
Sivas ve Kayseri'de Kültür Sanat Sivas Devlet Tiyatrosu, "Lena, Leyla ve Diğerleri" adlı oyunu izleyicisiyle buluşturacak.
Fedakar Anne Engelli Kızını Okula Sırtında Taşıyor Kars'ta serebral palsili 11 yaşındaki öğrenci, okula annesinin sırtında gidip geliyor.
Karadeniz'in Kadın Balıkçılarının Zorlu Mesaisi Rize'nin Pazar ilçesinde balıkçılık yapan kadınlar, Karadeniz'in hırçın dalgalarına aldırış etmeden aile ekonomisine katkı için denize açılıyor..
Bu Müze Tarım Tarihine Işık Tutuyor Türkiye'nin önemli tarımsal üretim merkezlerinden Şanlıurfa'da, tarımın tarihsel gelişiminin gelecek nesillere aktarılması ve çiftçilerin bilinçlendirilmes..
Güneydoğu'da Kültür-sanat Trabzon Devlet Tiyatrosu "İkinci El Cinayet" adlı oyunu Gaziantepliler için sahneleyecek.
Bu Hafta 8 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 8 film vizyona girecek.
İzmir'de Kültür Sanat İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfınca düzenlenen 26. İzmir Avrupa Caz Festivali kapsamında bu hafta üç konser verilecek.
Tarihçi Ortaylı Viyana'da 2. Abdülhamid'i Anlattı Tarihçi-yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, II. Abdülhamid'in önemli bir devlet adamı ve diplomasi dehası olduğuna işaret ederek, "Almanların dipl..
Prizren'de El Sanatları Sergisi Açıldı Kosova'nın Prizren kentinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle el sanatları sergisi açıldı.
Konyada 'Fener Alayı' Coşkusu
Konya'da "Fener Alayı" Coşkusu
Konya'da üç ayların başlangıcı dolayısıyla akşam namazı sonrası sokaklara çıkan çocuklar, yakılan ateşin üzerinden atlayıp eğlendi.
Budapeşte'de Kitap Tanıtımı ve Film Galası Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçiliği tarafından düzenlenen programda, "Türklere Güvendiler" isimli kitap tanıtıldı ve "Open Door Anatolia" isimli bel..