6 Mart 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

6 Mart 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Safranbolunun Unescoya Alınışının 25. Yılı
Safranbolu'nun Unesco'ya Alınışının 25. Yılı
Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu, Safranbolu'nun UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alınışının 25. yıl dönümünde kentte sahne aldı.
Antalya Moda Haftası Başladı
Antalya Moda Haftası Başladı
Antalya'da moda haftası etkinliği kapsamında düzenlenen defilede, ilkbahar yaz kreasyonları beğeniye sunuldu.
Ömer Seyfettin Kültür ve Sanat Haftası' Etkinlikleri
Ömer Seyfettin Kültür ve Sanat Haftası" Etkinlikleri
Türk edebiyatının önde gelen hikaye yazarlarından Ömer Seyfettin, vefatının 99. yılında memleketi Gönen'de törenle anıldı.
Kahramanmaraşa 7 Güzel Adam Edebiyat Müzesi
Kahramanmaraş'a '7 Güzel Adam Edebiyat Müzesi'
KAHRAMANMARAŞ'ta '7 Güzel Adam' olarak bilinen Türk Edebiyatı'na yön veren Sezai Karakoç, Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, Mehmet Akif İnan ve Alaeddin Özdenören'in eğitim gördüğü 169 yıllık...
Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi Açıldı
Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi Açıldı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Biz bu topraklarda kahramanları gördük, onlara dokunduk, onların hikayeleriyle büyüdük. İnsanı kahraman yapan karakteri ve yaşadığı hayattır, istikametidir.
Kocatepe Gençlik Fuarı'na Kayıtlar Başladı Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Aile ve Gençlik Merkezince (KAGEM) bu yıl altıncısı 2-5 Mayıs tarihlerinde Kocatepe Camisi fuar alanında düzenlene..
Kafede Buluşup Sohbet Ederek Yabancı Dil Öğreniyorlar
Kafede Buluşup Sohbet Ederek Yabancı Dil Öğreniyorlar
Erzurum'daki Atatürk Üniversitesince kampüste başlatılan "Speaking Cafe" etkinliğinde bir araya gelen Türk ve yabancı öğrenciler, sohbet ederek birbirlerinin dilini öğreniyor.
Nesimi'nin Ruhunun Bugüne Işık Salması İçin Çalışıyoruz" Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Ebülfes Garayev, "Filozof İmadeddin Nesimi'nin adını yaşatarak, ruhunun bugünün çetin dünyasına ışı..
18inci Mersin Uluslararası Müzik Festivali 10 Nisanda Başlayacak
18'inci Mersin Uluslararası Müzik Festivali 10 Nisan'da Başlayacak
MERSİN'de bu yıl 10 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan 18'inci Uluslararası Müzik Festivali, yerli ve yabancı çok sayıda müzisyen ile müzik grubuna ev sahipliği yapacak.
Vali Sonel Baret Takıp İş Makinesi Kullandı
Vali Sonel Baret Takıp İş Makinesi Kullandı
Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, depreme dayanıksız olduğu belirlenen binanın yıkımı sırasında baret takıp iş makinesi kullandı.
Antalya Dob'dan Kadınlar Günü'ne Özel Konser Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), Dünya Kadınlar Günü'ne özel oda müziği konseri verecek.
Haliç Üniversitesi Konservatuarı Halk Müziği Korosu Konser Verdi HALİÇ Üniversitesi Konservatuarı tarafından, Öğretim Görevlisi ve Şef Mehmet Erenler yönetiminde Türk Halk Müziği Korosu Konse..
Turgut Özal İçin Memleketi Malatya'da 'Anı Evi ve Araştırma Merkezi' Açılacak SEKİZİNCİ Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın memleketi Malatya'da, Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Turgut Özal Anı Ev..
Devlet Tiyatroları Bursa'da "Balkanları" Ağırlayacak Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü (DT) tarafından Bursa'da düzenlenen "Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali" 8 Mart Cuma günü b..
Turgut Özal İçin Memleketi Malatyada Anı Evi ve Araştırma Merkezi Açılacak
Turgut Özal İçin Memleketi Malatya'da 'Anı Evi ve Araştırma Merkezi' Açılacak
SEKİZİNCİ Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın memleketi Malatya'da, Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Turgut Özal Anı Evi ve Araştırma Merkezi' açılacak.
50 Yılda Biriktirdiği 150 Bin Eserle Kütüphane Kurmak İstiyor İzmir'de yaşayan Ümit Yazıcı, 50 yıldır biriktirdiği ve içinde orijinal yazma eserlerin de bulunduğu 150 bin eseri kütüphanede se..
Maskın Büyüsü İzmiri Sardı
Mask'ın Büyüsü İzmir'i Sardı
BU yıl 13'üncüsü düzenlenen İzmir Uluslararası Kukla Günleri kapsamında Konak Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen Sarah Brown'la mask oyunculuğu atölyesi sonrası katılımcılarının sergilediği performanslar, göz...
Öşvank Kilisesi'ni Turizme Kazandıracağız" Erzurum Valisi Okay Memiş, dinsel açıdan taşıdığı değer ve mimari özellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Öşvank Kilisesi'nin çok..
Atılım Üniversitesinde Sait Maden, Şık Derviş Belgesi Gösterildi
Atılım Üniversitesi'nde 'Sait Maden, Şık Derviş Belgesi Gösterildi
Atılım Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen etkinlikte, şair, çevirmen, yayıncı ve tasarımcı Sait Maden'in hayatını anlatan 'Şık Derviş' belgeseli...
Eskişehirin Kuşları' Fotoğraf Sergisi Açıldı
Eskişehir'in Kuşları" Fotoğraf Sergisi Açıldı
Eskişehir'de foto kapan kurarak bölgedeki memeli yaban hayvanlarının dağılımı ve popülasyonu üzerine çalışmalar yapan orman mühendisi Emir Özay, "Eskişehir'in Kuşları" adlı fotoğraf sergisi açtı.