6 Mart 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

6 Mart 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABDden Venezuela açıklaması
ABD'den Venezuela açıklaması
Beyaz Saray, "ABD, Venezuela'da Juan Guaido öncülüğündeki demokratik geçişi ve Meclis'i güçlü bir şekilde desteklemektedir.
Arı araştırmaları için yarım milyon dolar bağış
Arı araştırmaları için yarım milyon dolar bağış
ABD'de bir üniversiteye arılar hakkında araştırma yapması için yarım milyon dolar hibe edildi.
Erdoğan: Anket ciddiyetleri kalmadı
Erdoğan: Anket ciddiyetleri kalmadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ""Bazı anketlerin manipülasyon için kullanıldığına şahit oluyoruz.
Meslek Eğitiminde Önemli Fırsat: Dijitalleşme" Toplantısı Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Almanya'nın Türkiye'nin en önemli ticaret ortağıdır ve aynı zamanda en önemli yatırı..
Meslek Eğitiminde Önemli Fırsat: Dijitalleşme" Toplantısı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 36 milyar dolara ulaşan dış ticaret hacmiyle Almanya'nın Türkiye'nin en büyük ticaret orta..
Çiftçiye 9 milyar lira ödenecek
Çiftçiye 9 milyar lira ödenecek
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Ocak, şubat ve mart aylarında toplamda 8 milyar 777 milyon liraya yakın desteği çiftçimize mart ayı sonu itibariyle ödemiş olacağız." dedi.
Venezuela Alman Büyükelçiyi 'istenmeyen kişi' ilan etti
Venezuela Alman Büyükelçiyi "istenmeyen kişi" ilan etti
Venezuela, Almanya'nın Caracas Büyükelçisi Daniel Kriener'i "istenmeyen kişi" ilan ettiklerini ve Venezuela'yı terk etmesi için 48 saat süre verdiklerini duyurdu.
İspanyada 48 milyon euroluk silah satışında yolsuzluk
İspanya'da 48 milyon euroluk silah satışında yolsuzluk
İspanya'da 2005-2014 yıllarında Suudi Arabistan'a askeri malzeme satışında 11 sözleşmede yolsuzluk yapıldığı iddia edildi.
Millet İttifakı ilk ortak mitingini yaptı
Millet İttifakı ilk ortak mitingini yaptı
Millet İttifakı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti lideri Akşener'in katılımlarıyla, ilk ortak mitingini Denizli'de gerçekleştirdi.
İtalya: Kosova gümrük vergisini kaldırmalı
İtalya: Kosova gümrük vergisini kaldırmalı
İtalya Başbakanı Conte, Kosova'nın Sırbistan'a uyguladığı yüzde 100 gümrük vergisi uygulamasını kaldırması gerektiğini belirtti.
KCKnın Türkiye sorumlusuna 17 yıl hapis cezası
KCK'nın Türkiye sorumlusuna 17 yıl hapis cezası
Terör örgütü KCK'nın Türkiye sorumlusu Sara Aktaş, 17 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Ayvalıklı Zeytinci Ödüle Doymuyor
Ayvalıklı Zeytinci Ödüle Doymuyor
Zeytin Dostu Derneği'nin 12 Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Ödülleri töreni Ankara'da gerçekleştirildi.
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 892 milyar lira olarak hesaplandı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 277,74 puan azalışla 103.452,85 puandan kapandı.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Manisa Ticaret Borsası Manisa Ticaret Borsası'nda 10 numara kalitedeki çekirdeksiz kuru üzümün kilogramı ortalama 11,40 liradan işlem gördü.
İmeak'tan "İstihdam Seferberliği" Kampanyasına Destek İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası (İMEAK DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, istihdam sefer..
Gsodan İstihdam Seferberliğine Destek Çağrısı
Gso'dan İstihdam Seferberliğine Destek Çağrısı
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, istihdam seferberliğine destek çağrısında bulunarak, "Türkiye'nin gücüne ve geleceğine güvenin.
New York Borsası Karışık Seyirle Açıldı New York borsası, güne karışık seyirle başladı.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 0,27'lik düşüşle tamamladı.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,27 değer kaybıyla 103.452,85 puandan tamamladı.
Piyasalar – Bist100 Yüzde 0.27 Düştü, Dolar 5.42 Lirada – Güne yüzde 0.28 artışla 104 bin 26 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST), gün içinde en düşük 103 bin 365 puanı ve en yüksek ..
Dikadan Nusaybine Proje Desteği
Dika'dan Nusaybin'e Proje Desteği
MARDİN (İHA) – Mardin'in Nusaybin İlçe Belediyesi, kentsel yaşam kalitesinin iyileştirilmesi mali destek programı kapsamında Dicle Kalkınma Ajansı'na sundukları Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi uygulamaya...
Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Koüde Konferans Verdi
Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Koü'de Konferans Verdi
Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Kocaeli Üniversitesinde (KOÜ) "Muhasebe-Denetim Mesleği Geçmişi, Bugünü, Geleceği Kariyer Planlaması" konulu konferans verdi.
Emtia Piyasaları – Petrol Fiyatları Yüksek ABD Stokları Etkisiyle Düştü – Petrol fiyatları, yüksek ABD üretiminin stok birikmesi yaratacağı endişeleri karşısında PEtol İhraç Eden Ülkeler Örgü..
Araştırma: Kadınların En Büyük Sorunu 'Şiddet'
Araştırma: Kadınların En Büyük Sorunu "Şiddet"
Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Merkezi'nin yıllık "Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Algısı Araştırması"na göre kadınların toplumdaki en büyük sorunu şiddet.
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Çarşamba günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: AVRUPAAlmanyaİnşaat Satın Alma Yöneticileri Endeksi Şubat ayında, Ocak ayınd..
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 224,10 lira oldu.
En Büyük Turizm Fuarında Truva Atı ve Göbeklitepe ile Türkiye Şovu Dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Berlin Uluslarası Turizm Fuarı ve Borsası'nda Türkiye, Truva Atı ve Göbeklitepe'nin simge..
Kapalıçarşı'da Altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,58 artışla 224,10 liradan tamamladı.
AB Komisyonu: Brexitte çözüme ulaşamadık
AB Komisyonu: Brexit'te çözüme ulaşamadık
AB Komisyonu, İngiltere'nin AB'den ayrılmasına yönelik müzakerelerde henüz bir çözüme ulaşılamadığını açıkladı.
Macrumors: Apple, Farklı Batarya Sahip İphone'ları Tamir Etmeye Başlayacak – ABD merkezli teknoloji devi Apple, müşterilerin Apple ürünleriyle ilgili problemlerin danışmanlığı için hizmet ver..
53. Berlin Uluslararası Turizm Borsası Fuarı Dünyanın en büyük ve en önemli turizm fuarlarından biri olan 53. Berlin Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı'na Türkiye, yoğun katılım gösterdi..
Uşak Ticaret Borsası Uşak Ticaret Borsasında (UTB), Makarnalık buğdayın kilogramı 1,15-1,30 liradan satıldı.
Ağbal: 'Türkiye Dünyanın İlk 10 Ekonomisinden Birisi Haline Geliyor'
Ağbal: "Türkiye Dünyanın İlk 10 Ekonomisinden Birisi Haline Geliyor"
Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, Türkiye'nin dünyanın ilk 10 ekonomisinden birisi haline geldiğini söyledi.
» 1 2 3 4 5 6