5 Mart 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

5 Mart 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABDnin Avrupa Komutanı: F-35ler Türkiyeye verilmemeli
ABD'nin Avrupa Komutanı: F-35'ler Türkiye'ye verilmemeli
ABD'nin Avrupa Komutanı Scaparrotti, Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemi alması durumunda F-35 savaş uçaklarının verilmemesi gerektiğini söyledi.
Avrupalılar Trump yönetimini geçici görüyor
'Avrupalılar Trump yönetimini geçici görüyor'
Robert Schuman İleri Araştırmalar Merkezi Orta Doğu Direktörlüğünde Araştırma Görevlisi Fahmi, "Avrupalı politika yapıcılar, Trump yönetimini geçici ve istisnai görüyor.
IMF: Özbekistan ekonomisi yüzde 5,5 büyüyecek
IMF: Özbekistan ekonomisi yüzde 5,5 büyüyecek
IMF, Özbekistan ekonomisinin bu yıl yüzde 5,5 oranında büyüyeceği öngörüsünde bulundu.
Özbekistan Ekonomisi 2019'da Yüzde 5,5 Büyüyecek" Uluslararası Para Fonu (IMF) değerlendirme heyeti, Özbekistan ekonomisinin bu yıl yüzde 5,5 oranında büyüyeceği öngörüsünde bulundu.
İngilterede terör alarmı
İngiltere'de terör alarmı
İngiltere'nin başkenti Londra'da metro ve havalimanlarında el yapımı patlayıcılar bulundu.
Akar ile Jeffrey Suriyeyi görüştü
Akar ile Jeffrey Suriye'yi görüştü
yaşanan gelişmelerin ele alındığı bir görüşme gerçekleştirdi.
Avrupa borsaları İtalya hariç yükselişle kapandı
Avrupa borsaları İtalya hariç yükselişle kapandı
Avrupa borsaları günü küresel politik gelişmelerin etkisiyle İtalya dışında yükselişle tamamladı.
Kılıçdaroğlu: Sorunlarımız çok ama çözümsüz değil
Kılıçdaroğlu: Sorunlarımız çok ama çözümsüz değil
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Sorunlarımız çok ama çözümsüz değil. Bütün sorunlar aşılabilir.
Avrupa Borsaları İtalya Hariç Yükselişle Kapandı Avrupa borsaları günü küresel politik gelişmelerin etkisiyle İtalya dışında yükselişle tamamladı.
'1 milyon 700 bin vatandaşımızın sorununu çözdük'
"1 milyon 700 bin vatandaşımızın sorununu çözdük"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İmar Barışı'yla, İstanbul genelinde 1 milyon 700 bin vatandaşımızın sorununu çözdük."dedi.
Chp, Türkiye Uzay Ajansı Kurulum Kararnamesini İptal Ettirmek İstiyor" Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Bugün öğrendik ki Cumhuriyet Halk Partisi Anayasa Mahkemesine başvurarak Tür..
50 bin sosyal konut başvuruları başlıyor
50 bin sosyal konut başvuruları başlıyor
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, TOKİ'ni yapacağı 50 bin konut projesinin taleplerini 6 Mart-19 Nisan tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.
Kırmızı Eti 2-3 Sene İçerisinde İhraç Eder Duruma Geliriz'
Kırmızı Eti 2-3 Sene İçerisinde İhraç Eder Duruma Geliriz"
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Türkiye, Allah'a çok şükür, bugün itibarıyla balığı da kanatlıyı da ihraç eder durumda.
İş Dünyasından İstihdam Seferberliğine Destek Malatya Ticaret Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, "Burası Türkiye, burada iş var" sloganıyla başlatılan "İstihdam Seferberliği 2019" ka..
BMW ve Toyotadan İngiltereye Brexit uyarısı
BMW ve Toyota'dan İngiltere'ye Brexit uyarısı
BMW ve Toyota, İngiltere'nin AB'den anlaşmasız ayrılması halinde ülkedeki yatırım planlarının riske girebileceği uyarısında bulundu.
Endüstriyel Orman Üretimi Yapmamız Gerekiyor" Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, "Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte yeni yapay orman alanları üreterek kağıt ham maddesi..
İhracatımızdaki Artışı Kalıcı Hale Getireceğiz" Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Önümüzdeki dönemde teknolojiye, tasarıma, markalaşmaya daha fazla yatırım yaparak ihracatımızdaki artışı kalıcı ..
İş Dünyasından İstihdam Seferberliğine Destek Kahramanmaraş iş dünyasının temsilcileri, bir araya gelerek, "Burası Türkiye, burada iş var" sloganıyla başlatılan "İstihdam Seferberliği 2019" k..
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 893 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
AB'den Otomotiv Parça Üreticilerine Ceza Avrupa Birliği (AB), hava yastığı ve emniyet kemeri üreticisi 2 firmayı, kartel oluşturdukları gerekçesiyle 368 milyon avro para cezasına çarptırdı.
Trabzonda 60 Milyon Liraya Mal Olan Sanayi Sitesi Açıldı
Trabzon'da 60 Milyon Liraya Mal Olan Sanayi Sitesi Açıldı
Trabzon'un Araklı ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) inşa edilen 216 iş yerinin bulunduğu Araklı Sanayi Sitesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da telekonferansla bağlandığı törenle hizmete...
Bmw ve Toyota'dan İngiltere'ye Brexit Uyarısı Alman otomotiv şirketi BMW ve Japon otomotiv firması Toyota, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) anlaşmasız ayrılması halinde ülkedeki yatırım..
Bakan Akar: KKTC orada hak sahibidir
Bakan Akar: KKTC orada hak sahibidir
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "KKTC, adanın etrafındaki doğal zenginliklerin de paydaşıdır, orada hak sahibidir.
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 462,74 puan ve yüzde 0,44 azalarak 103.730,59 puana geriledi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Uzay Ajansının kuruluş kararnamesinin iptali için CHP'nin Anayasa Mahkemesine başvurduğ..
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,44 değer kaybıyla 103.730,59 puandan tamamladı.
Gaptarım ve Gapfood Fuarları Açıldı Gaziantep'te 10. Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı (GAPTARIM) ile 15. Gıda Fuarı'nın (GAPFOOD) açılışı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirl..
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 462,74 puan azalışla 103.730,59 puandan kapandı.
Piyasalar – Bist100 Yüzde 0.44 Düştü, Dolar 5.38 Lirada – Güne yüzde 0.25 düşüşle 103 bin 933 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 103 bin 459 puanı ve en yük..
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 222,80 lira oldu.
İngiltereden Brexit anlaşması için esneklik mesajı
İngiltere'den Brexit anlaşması için 'esneklik' mesajı
İngiltere Dışişleri Bakanı Hunt, ""tedbir maddesi" konusunda esnek olacaklarını belirtti.
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Salı günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAJaponya: Servis Satın Alma Yöneticileri Endeksi Şubat ayında, Ocak ayındaki ..
Yunanistan'dan 9 Yıl Sonra İlk Kez 10 Yıllık Devlet Tahvili İhracı Yunanistan, 2010 yılından bu yana ilk kez 10 yıllık devlet tahvili ihracı gerçekleştirdi.
İzmir'de "Tekstil Mühendisliğinin Algısının Geliştirilmesi Projesi" "Tekstil Mühendisliğinin Algısının Geliştirilmesi Projesi"nin tanıtımı İzmir'de yapıldı.
Çiftçiye 1,860 Milyar TL Tarımsal Destek Ödemesi Yapıldı
Çiftçiye 1,860 Milyar TL Tarımsal Destek Ödemesi Yapıldı
Samsun Tarım ve Orman Müdürü Nail Kırmacı, 2002-2018 yılları arasında toplamda Samsun çiftçisine 1,860 milyar TL'lik tarımsal destekleme ödemesi yapıldığını söyledi.
TOKİ Başkanı Ömer Bulut: Vatandaşları Uygun Fiyatlarla Konut Sahibi Yapacağız
TOKİ Başkanı Ömer Bulut: Vatandaşları Uygun Fiyatlarla Konut Sahibi Yapacağız
Yatay şehirleşmeyle 50 bin yeni sosyal konutun tanıtımı ve 53 bin sosyal konutun teslim töreninde konuşan TOKİ Başkanı Ömer Bulut, " Konut sahibi olamamış vatandaşlarımı uygun koşullarda fiyat, taksit ve vade seçenekleri...
Tusaş Buü Ar-Ge Merkezi Açıldı
Tusaş Buü Ar-Ge Merkezi Açıldı
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından Bursa Uludağ Üniversitesinde (BUÜ) açılan Ar-Ge merkezinde savunma, havacılık ve uzay sanayi alanında geleceğin uzmanları yetiştirilecek.
» 1 2 3 4 5 6 7 8