4 Mart 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

4 Mart 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AB ve Katardan havacılık anlaşması
AB ve Katar'dan havacılık anlaşması
Avrupa Birliği ve Katar arasında kapsamlı havacılık anlaşması üzerinde uzlaşı sağlandı.
Bakan Pakdemirli: Taraftar Patateslerimiz de Piyasaya Çıkabilecek (2) TANZİMDE PİRİNÇ SATIŞI BAŞLADINiğde'de Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme toplantısına katılan Tarım ve Orman Bakanı Be..
Ukrayna Doğal Gaz Sevkiyatındaki Rolünü Kaybetmek İstemiyor Ukraynalı doğalgaz şirketi Naftogaz'ın Üst Yöneticisi Andrey Kobolev, TürkAkım ve Kuzey Akım 2 projelerinin hayata geçmesi halinde ..
AB ve Katar'dan Havacılık Anlaşması Avrupa Birliği (AB) ve Katar arasında kapsamlı havacılık anlaşması üzerinde uzlaşı sağlandı.
Bakan Pakdemirli: Taraftar Patateslerimiz de Piyasaya Çıkabilecek (2)
Bakan Pakdemirli: Taraftar Patateslerimiz de Piyasaya Çıkabilecek (2)
TANZİMDE PİRİNÇ SATIŞI BAŞLADINiğde'de Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme toplantısına katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Tanzim satışlarda pirinç satışımız başladı.
Antalyaya gelen turist sayısı yüzde 50 arttı
Antalya'ya gelen turist sayısı yüzde 50 arttı
Antalya'ya ocak ve şubatta gelen turist sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 50 arttığı bildirildi.
ABDden Kübaya yeni ticari ambargo kararı
ABD'den Küba'ya yeni ticari ambargo kararı
Küba ile ticaret yapan yabancı şirketlere ABD'de dava açılabilecek.
Avrupa tek saat uygulamasını oyladı
Avrupa tek saat uygulamasını oyladı
Avrupa Parlamentosu, üye ülkelerde tek saat uygulamasına geçilmesine ilişkin tasarıyı onayladı.
On Numara Çekildi (2) On Numara oyununun bu haftaki çekilişinde 10 bilen 3 kişi, 115 bin 762 lira 45'er kuruş ikramiye kazandı.
On Numara Çekildi (1) On numara oyununun 865'inci hafta çekilişi yapıldı.
Bakan Dönmezden Madenlerle İlgili Açıklama
Bakan Dönmez'den Madenlerle İlgili Açıklama
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin geçtiğimiz yıl 101.5 milyon ton kömür üretimiyle Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdığını açıkladı.
Erdoğan: Bu toprakları böldürmeyeceğiz
Erdoğan: Bu toprakları böldürmeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz bu toprakları böldürmeyeceğiz.
Orman Varlığını Artıran Nadir Ülkelerden Biriyiz'
Orman Varlığını Artıran Nadir Ülkelerden Biriyiz"
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Orman varlığını artıran nadir ülkelerden biriyiz.
Rusya'daki Sabit Varlıklara Yatırım Tutarı Arttı Rusya'daki sabit varlıklara yatırım tutarı 2018'de bir önceki yıla kıyasla yüzde 4,3 arttı.
Kimseyi ayırmıyoruz, bölmüyoruz
'Kimseyi ayırmıyoruz, bölmüyoruz'
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu "Kimseyi ayırmıyoruz, bölmüyoruz, kimseye hakaret etmiyoruz.
AP'den Tek Saate "Yeşil Işık" Avrupa Parlamentosu (AP) Ulaştırma Komitesi, üye ülkelerde yaz ve kış aylarında saat değişikliği yapılmasına son verilmesine ilişkin hazırlanan tasarıya onay ver..
Ds Automobiles Premium Elektrikli Araç Siparişi Almaya Başladı DS Automobiles, 2019 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenen Yeni Enerji Zirvesi E-TENSE Dönemi çer..
Kardemirin Raylı Sistem Çalışmalarına 'Tam Not'
Kardemir'in Raylı Sistem Çalışmalarına "Tam Not"
Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), fabrikanın raylı sistem yatırımlarını inceleyen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı heyetinden "tam not" aldıklarını bildirdi.
Volvo otomobillere hız sınırı getiriyor
Volvo otomobillere hız sınırı getiriyor
Volvo, gelecek yıldan itibaren üreteceği bütün otomobillere "180" kilometre hız sınırı getirecek.
İstanbul Havalimanıdan 302 bin 215 kişi uçtu
İstanbul Havalimanı'dan 302 bin 215 kişi uçtu
İlk tarifeli seferin 31 Ekim'de yapıldığı İstanbul Havalimanı'nı, bugüne kadar 302 bin 215 kişi kullandı.
Milli Piyango'dan Oynanma Saati Kapatılmış Bilet İddialarına İlişkin Açıklama Milli Piyango İdaresi (MPİ) Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan Süper Loto biletinin oynanma saatinin ..
Irak Gümrüğündeki Vergi Oranları Gsonun Web Adresinde
Irak Gümrüğündeki Vergi Oranları Gso'nun Web Adresinde
Gaziantep Sanayi Odası girişimleri neticesinde, Erbil Gümrük Ataşeliğince IKBY yetkilileri ile yapılan görüşmelerden elde edilen yeni gümrük tarife cetveli fasıllarında yer alan GTİP'ler itibarıyla tespit edilen 'gümrük...
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 898 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Gaziantep Şubatta Türkiye Ortalamasının İki Katından Fazla İhracat Yaptı" Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adnan Ünverdi, "Gaziantep şubatta Türkiye ortalamasının iki katından fazla ihrac..
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladı
BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 926,75 puan ve yüzde 0,90 artarak 104.193,33 puana çıktı.
Şubat Ayı İhracat Rakamları Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu, şubat ayında 190 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiklerini bildirdi.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 926,75 puan artışla 104.193,33 puandan kapandı.
84 Yaşındaki İş Adamı Toprağa Verildi
84 Yaşındaki İş Adamı Toprağa Verildi
DENİZLİ (İHA) – Tedavi gördüğü hastanede 84 yaşında hayatını kaybeden hayırsever işadamı Orhan Abalıoğlu, kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Heyetinden Kardemire Tam Not
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Heyetinden Kardemir'e Tam Not
Kardemir, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından gelen heyeti ağırladı.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,90 değer kazancıyla 104.193,33 puandan tamamladı.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa, haftanın ilk iş gününü yüzde 0,90'lık yükselişle tamamladı.
Bakan Pakdemirli: Taraftar Patateslerimiz de Piyasaya Çıkabilecek TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Niğde'de Patates Araştırma Enstitüsü'nü ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, "Bugün..
Piyasalar – Bist100 Günü Yüzde 0.9 Artışla Tamamladı – Aylık enflasyonun beklentilerin hafif altında açıklanmasının ardından, Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 103 bin 475..
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Pazartesi günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: AVRUPABirleşik Krallıkİnşaat Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) Şubat ay..
Kripto Para Yatırımcıları Hafta Boyunca Monero ve Ethereum Gelişmelerini İzleyecek – Kripto para birimleri piyasalarında geçen hafta görülen olumlu gelişmelere rağmen piyasada yukarı yönlü ha..
» 1 2 3 4 5 6 7