29 Mart 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

29 Mart 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Canikli: "Doları Alacak TL'yi Bulamadılar ve Çöktüler" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, döviz kurundaki spekülatif hamlelere işaret ederek, "Onlar tabii 'biz o tarihte şu fi..
Hatayda askeri araç devrildi: 5 yaralı
Hatay'da askeri araç devrildi: 5 yaralı
Hatay Yayladağı'nda askeri araç devrildi.
Erdoğan: Milli iradenin karşısında mum gibi olacaklar
Erdoğan: Milli iradenin karşısında mum gibi olacaklar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kur oyunları ve terör örgütleri üzerinden Türkiye'nin bağımsızlığına kastedenler 31 Mart sonrasında ya daha pervasızlaşacaklar ya da milli iradenin karşısında mum gibi olacaklar.
Kılıçdaroğlu: Türkiyede sorun var, işsizlik var
Kılıçdaroğlu: Türkiye'de sorun var, işsizlik var
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Türkiye'de sorun var, işsizlik var, insanlar gelip Meclis duvarının dibinde kendilerini yakmaya başladılar.
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı.
Avrupa Borsaları Yükselişle Kapandı Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı.
ABDden Rusyaya: İhtar veriyoruz
ABD'den Rusya'ya: İhtar veriyoruz
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Rusya'nın Venezuela'da asker bulundurması için, "Bu tür provokatif adımları uluslararası barışa ve bölgesel güvenliğe doğrudan tehdit olarak değerlendireceğiz" dedi.
Bakan Varank'tan Ferah Spor Oyuncularına "Çim Saha" Müjdesi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dün ziyaret ettiği Ferah Spor'lu oyuncuların "kum sahalarının çimlendirilmesi" talebiyle..
Kardemirden 900 Bin Tonluk Yerli Cevher Sözleşmesi
Kardemir'den 900 Bin Tonluk Yerli Cevher Sözleşmesi
Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (KARDEMİR), 900 bin tonluk cevher tedarik sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı.
Yerli Sermayeli Otelin Büyük Başarısı Yerli sermayeli otelin büyük başarısıMUĞLA - Marmaris'te faaliyet gösteren ve yerli sermaye ile kurulan Casa de Maris Otel, Avrupa'nın en prestijli ödüll..
Savunma Sanayii Başkanı: "Malezya'da 10'u Aşkın Mutabakat Zaptı, Anlaşma ve İyi Niyet Mektupları... Savunma Sanayii Başkanı: "Malezya'da 10'u aşkın mutabakat zaptı, anlaşma ve iyi niyet mektu..
Doları Alacak TLyi Bulamadılar ve Çöktüler'
Doları Alacak TL'yi Bulamadılar ve Çöktüler"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, döviz kurundaki spekülatif hamlelere işaret ederek, "Onlar tabii 'biz o tarihte şu fiyattan TL alırız' diye hesap ediyorlar, Merkez Bankası da orada TL'yi kısınca doları...
Bursa Kadın Girişimciler Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi Bursa Kadın Girişimciler Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç: "Kadın girişimci sayımız..
Irak Domates İthalatı Yasağını Kaldırdı Irak Tarım Bakanlığı, 4 ay önce ithalatını yasakladığı domatesin yeniden ithaline onay verdi.
Macaristan, Azerbaycan gazını istiyor
Macaristan, Azerbaycan gazını istiyor
Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Szijjarto, "Macaristan, 2021'den itibaren Azerbaycan'ın artan ve Avrupa'ya yönelen doğal gaz üretiminden pay almak için hazır" açıklamasında bulundu.
İçişleri Bakanı Soylu: Seçim günü 553 bin personel görevi başında olacak
İçişleri Bakanı Soylu: Seçim günü 553 bin personel görevi başında olacak
İçişleri Bakanı Soylu, "Seçim günü 553 bin personel görevi başında olacak.
Yunan Başkonsolostan Vize Merkezi Müjdesi
Yunan Başkonsolos'tan Vize Merkezi Müjdesi
İzmir Yunanistan Başkonsolosu Argyro Papoulia, aralarında Ayvalık'ın da bulunduğu vize başvuru merkezlerinin bu yıl da faaliyetlerini sürdüreceğinin müjdesini verdi.
Hisse senetleri yüzde 6 değer kaybetti
Hisse senetleri yüzde 6 değer kaybetti
Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, haftalık bazda ortalama yüzde 6,06 azalış kaydetti.
Kit ve Özelleştirilecek Kuruluşların Borcu 77,5 Milyar Lira Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) ve özelleştirme programındaki kuruluşların cari fiyatlarla borç stoku, geçen yılın 4. çeyreği itib..
Bursa İş Dünyasından "İstihdam Seferberliği" Deklarasyonu Bursa'daki Organize Sanayi Bölgeleri (OSB), 2019 yılı için belirlenen 120 bin yeni istihdam hedefi kapsamında, istihdam seferberliğin..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kaybeden 13 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 1..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 821 milyar lira olarak hesaplandı.
Kardemir, 900 Bin Tonluk Yerli Cevher Sözleşmesi İmzaladı
Kardemir, 900 Bin Tonluk Yerli Cevher Sözleşmesi İmzaladı
Türkiye'nin ilk ağır sanayisi olan ve ülkenin yerli kömür ve cevherin en büyük kullanıcısı olan Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri (KARDEMİR) A.Ş. 2019 yılı için 900 bin tonluk cevher tedarik sözleşmesi imzaladı.
Kit'lerdeki İstihdam Rakamları Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) ve özelleştirme kapsamındaki kuruluşlarda, geçen yılın 4'üncü çeyreği itibarıyla 101 bin 78 kişi görev yapıyor.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.663,85 puan artışla 93.784,18 puandan kapandı.
Bu Hafta Borsa, Altın ve Avro Kaybettirdi, Dolar Kazandırdı Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, haftalık bazda ortalama yüzde 6,06, 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde 0,..
Türkiye Altyapı Yatırımları İçin Büyük Bir Potansiyel Sunuyor "Türkiye Yatırım Etkinliği: Daha iyi bir gelecek için sürdürülebilir altyapı" konferansı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Sek..
Piyasalar – Bist100 Yüzde 1.81 Yükseldi, Dolar 5.64 Lirada – Güne yüzde 0.41 artışla 92 bin 499 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST), en düşük 91 bin 904 puanı ve en yüksek 94 bin 24..
Uşak Ticaret Borsası Uşak Ticaret Borsasında (UTB), makarnalık buğdayın kilogramı ortalama 1,15-1,30 liradan İşlem gördü.
Vantbden İstihdam Seferberliğine Destek
Vantb'den İstihdam Seferberliğine Destek
Van Ticaret Borsası (VANTB) Yönetim Kurulu Başkanı Nayif Süer, 'Burası Türkiye Burada İş Var' sloganıyla başlatılan istihdam seferberliği 2019 kampanyasına destek verdi.
Emtia Piyasaları – Petrol Fiyatları 2009 Yılından Bu Yana En Yüksek Çeyreklik Artışa Yakın – Petrol fiyatları, petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) üretim kısıntıları ve ABD'nin İran v..
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 235,70 lira oldu.
SPK ve Afsa'dan İşbirliği Anlaşması – Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Astana Finansal Hizmetler Otoritesi (AFSA) "her iki ülkede sermaye piyasalarının büyümesinin desteklenmesi" amacıyla işb..
Kayseri Ticaret Borsası Kayseri Ticaret Borsası'nda takım pastırmanın kilogramı ortalama 85 liradan, sucuğun kilogramı ise 52 liradan işlem gördü.
Bursa iş dünyası ‘istihdam seferberliği’ için birleşti
Bursa iş dünyası ‘istihdam seferberliği’ için birleşti
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile ürettiği katma değer ve ihracatla Türkiye'nin kalkınma hedeflerine güç katan Bursa'daki Organize Sanayi Bölgeleri istihdam seferberliğine destek veren ortak bir deklarasyon yayınladı.
İç Borçlanma Stratejisi (1) Hazine ve Maliye Bakanlığı, nisan-haziran döneminde 33,2 milyar liralık iç borç servisine karşılık, 32,6 milyar liralık iç borçlanmaya gidecek.
» 1 2 3 4 5 6 7