28 Mart 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

28 Mart 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Farklı Tarzlardaki Sanatçıların Eserleri İküsag'da Sanatseverle Buluştu Farklı tarzlardaki sanatçıların eserleri İKÜSAG'da sanatseverle buluştu Farklı tarzlardaki sanat eserleri bir arada ser..
Görme Engelliler İçin Kitap Okudular Görme engelliler için kitap okudular Kahramanmaraş'ta kütüphane görevlileri, 55. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında görme engelliler için kitap oku..
Çanakkale'den Yemen'e Kardeşlik Köprüsü Kuruluyor - Çanakkale'den Yemen'e kardeşlik köprüsü kuruluyorANKARA - Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde sanat yolu ile Çanakkale ve Yemen a..
Bakan Ersoy: "Antik Kentler 4-5 Yıl İçinde Efes Standardına Ulaşabilir" Bakan Ersoy: "Antik kentler 4-5 yıl içinde Efes standardına ulaşabilir" Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: "Antik kentler..
Şanlıurfa'da Atık Malzemeler Sanata Dönüşüyor Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, atık malzemeler, lise öğrencilerinin elinde sanat eserine dönüşüyor.
Göbeklitepeye Otobüs Seferleri Artırıldı
Göbeklitepe'ye Otobüs Seferleri Artırıldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kent merkezinden UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Göbeklitepe'ye otobüs seferlerinin artırıldığı duyuruldu.
Ing Bank Baba Sahne'nin Ana Sponsoru Oldu ING Bank, sevilen oyuncu Şevket Çoruh'un iki yıl önce kurduğu Kadıköy'deki tiyatrosu Baba Sahne'nin ana sponsoru oldu.
Turizmden Anlaşılanlar" Konulu Resim Yarışması Atatürk Üniversitesince, "Turizm Haftası" dolayısıyla "Turizmden Anlaşılanlar" konulu resim yarışması başlatıldı.
Biga'da Kütüphane Haftası Etkinliği Biga ilçesinde 55. Kütüphane Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
Pazaryerinde Kütüphane Haftası Etkinliği
Pazaryeri'nde Kütüphane Haftası Etkinliği
Pazaryeri ilçesinde 55. Kütüphane Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
Genco Erkal, Ataşehirli Tiyatroseverlerle Buluştu
Genco Erkal, Ataşehirli Tiyatroseverlerle Buluştu
ATAŞEHİR Belediyesi 10'uncu Tiyatro Festivali kapsamında, usta isim Genco Erkal'ı Ataşehirli tiyatroseverlerle buluşturdu.
Ataşehir'de Bahar, Etkinliklerle Kutlanacak ATAŞEHİRLİsanatseverler nisan ayını Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün hazırladığı konser, tiyatro, sohbet ve söyleşilerle ge..
Bodrum Şehir Tiyatrosu'nun, 1'inci Yıl Dönümünü Kutlandı BODRUM Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü ve kuruluşunun 1'inci yıl dönümünde, 'Seferi Ramazan Bey'in Nafile Dü..
İzmir'de Öğrencilerden "Atma Dönüştür" Sergisi İZMİR (AA) – İzmir'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde 81 ilde hayata geçirilen Sıfır Atık Projesi kapsam..
Okuma Yazma Hayallerine 70'inden Sonra Kavuştular Karabük'ün Safranbolu ilçesinde yaşayan Ayşe Kadıncı ve Yurdagül Erten, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın himayeleri..
İstiklal Marşı' Klibi 81 İlden Öğrencilerle Çekildi
İstiklal Marşı" Klibi 81 İlden Öğrencilerle Çekildi
Erzurum'da bir öğretmenin başlattığı proje kapsamında, 81 ildeki 100 okuldan yaklaşık 3 bin öğrenci ile öğretmen ve veliler, İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy'un "Çanakkale Şehitlerine" şiirini seslendirdikleri klipler...
Kitap Okumak Telefonunuzun Pil Ömrünü Uzatır" Kars'ta bir grup öğrenci toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla "kitap okumak telefonunuzun pil ömrünü uzatır" sloganıyla açık alanda kitap oku..
Niğde Adliyesinde İhtiyaç Sahibi Ailelere "Sevgi Mağazası" Niğde Adliyesinde, cumhuriyet başsavcılığınca başlatılan proje kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin ücretsiz yararlanabileceği "sevgi..
Dededen Toruna Uzanan 84 Yıllık Muhtarlık Serüveni SITKI YILDIZ/ABDULLAH SÖYLEMEZ - Ağrı'nın Konuktepe köyünde 84 yıldır muhtarlığı elinde bulunduran Aslan ailesi, rakipsiz oldukları bu seçim..
Caddeyi Trafiğe Kapatıp Kitap Okudular Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde "55. Kütüphane Haftası" kapsamında yaklaşık 3 bin öğrenci, caddeyi trafiğe kapatarak 40 dakika boyunca kitap okudu.
Güneydoğu'da Kültür Sanat Şanlıurfa bu hafta üç tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak.
Sivas ve Kayseri'de Kültür-sanat Sivas ve Kayseri'de kültür sanat etkinlikleri devam ediyor.
Atıl Durumdaki Binalar Turizme Kazandırılacak
Atıl Durumdaki Binalar Turizme Kazandırılacak
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan ve 2019'un "Göbeklitepe Yılı" ilan edilmesiyle yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak ziyaret etmeye başladığı Şanlıurfa'da, konaklama sorununun giderilmesi için atıl...
Suriyeli Merve'nin "Bilinçli Tüketici" Resmi Ödül Getirdi Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen ve Gaziantep'te yaşamını sürdüren Suriyeli 12 yaşındaki Merve Ramomamo, katıldığı tü..
Trabzon'da Kültür Sanat Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT) sezonun yeni oyunu "Baba" ile çocuklar için "Heidi"yi beğeniye sunacak.
İlk Adımını 10 Yaşında Attı
İlk Adımını 10 Yaşında Attı
Kırşehir'in Kaman ilçesinde yaşayan ve serebral palsi (beyin hasarı) hastalığı nedeniyle yürüyemeyen 10 yaşındaki Yılmaz Eraslan, kaymakamlığın hediye ettiği ayakta dik tutma ve yürüme bisikleti sayesinde yardım almadan...
Midyat Millet Bahçesi Açıldı Mardin'in Midyat ilçesinde yapılan Binbaşı Abdurrahman Efendi Millet Bahçesi hizmete girdi.
Bu Hafta 10 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 10 film vizyona girecek.
Ordu'da Kültür Sanat Antalya Devlet Tiyatrosu, "Godot'yu Beklerken'i Beklerken" oyununu Ordu'da izleyicilerin beğenisine sunacak.
21. Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali Başladı 21. Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali başladı Sakıp Sabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü, ..
Öğrenciler ve Protokol Merdivenlere Oturup Hep Birlikte Kitap Okudu Öğrenciler ve protokol merdivenlere oturup hep birlikte kitap okudu Öğrenciler ve protokol yarım saat boyunca birlikte kita..