28 Mart 2019 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

28 Mart 2019 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gerçeğinden Ayırt Edilemeyen Sahte Altın Kuyumcuların Başını Derde Sokuyor Gerçeğinden ayırt edilemeyen sahte altın kuyumcuların başını derde sokuyor Ordu Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başk..
Şirketler Teminat Mektubu Yerine Kefaret Senetleriyle Büyüyecek Şirketler teminat mektubu yerine kefaret senetleriyle büyüyecekBURSA - Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, firmaların banka..
Bakan Dönmez: "Akdeniz'de Oldu Bittiğe Asla İzin Vermeyeceğiz" Bakan Dönmez: "Akdeniz'de oldu bittiğe asla izin vermeyeceğiz" "Oyunu değiştirebilecek en önemli adımı petrol ve doğalgaz armacı..
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: (1) Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomi ile ilgili atılan tüm adımlar ve her geçen gün daha güçlü bir güven ortamıyla Türkiye, para birimi..
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Edirne Belediye Başkanı ve CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan'a ait, sosyal medya ve..
Bakan Albayrak: "Piyasalarda Ciddi Bir Toparlanma Görüyorum. Bakan Albayrak: "Piyasalarda ciddi bir toparlanma görüyorum.
Bakan Albayrak: "Her Geçen Gün Daha Güçlü Bir Güven Ortamıyla Türkiye, Para Birimine Güvenenleri... Bakan Albayrak: "Her geçen gün daha güçlü bir güven ortamıyla Türkiye, para birimine güvene..
Albayrak: "Seçimden Sonraki Süreçte, Döviz Hesaplarında Türk Lirasına Yönelik Hareketin Daha da... Albayrak: "Seçimden sonraki süreçte, döviz hesaplarında Türk lirasına yönelik hareketin daha..
Bakan Albayrak: "İlk Çeyrek Performansımız Beklediğimizin Ötesinde Olumlu Devam Ediyor" Hazine ve Maliye Bakanı Berak Albayrak, Türkiye ekonomisinin Ağustos ayından bugünlere kadar çok önemli..
İngiltere’de otomotiv üretiminde sert düştü
İngiltere’de otomotiv üretiminde sert düştü
İngiliz Motorlu Araç Üreticileri Topluluğu, şubat ayında otomotiv üretiminin geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15,3 azalarak 123 bin 223'e gerilediğini açıkladı.
Avrupa Borsaları "Ticaret Görüşmelerinin Etkisiyle" Karışık Seyirle Kapandı Avrupa borsaları, küresel büyümeye ilişkin endişelerin, dünyanın iki büyük ekonomisi ABD ile Çin arasında ticaret a..
İngiltere'de Otomotiv Üretiminde Sert Düşüş İngiltere'de otomotiv üretimi şubat ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 15,3 azaldı.
BMden Kaşıkçı çağrısı: Kamuya açık yargılayın
BM'den Kaşıkçı çağrısı: Kamuya açık yargılayın
BM Özel Raportörü Callamard, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katillerinin kamuya açık olarak yargılanması çağrısında bulundu.
Bakan Varank Ferah Mahallesi'nde Vatandaşlarla Buluştu Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında Üsküdar Ferah Mahallesi'nde esnaf ve vatandaşlarla..
ABnin İngiltereye verdiği Brexit süresi doluyor
AB'nin İngiltere'ye verdiği Brexit süresi doluyor
Brexit'i koşullu olarak erteleyen AB'nin Brexit anlaşmasının İngiliz parlamentosunda onaylanması için verdiği süre 29 Mart'ta dolacak.
Volkswagen 300 bin dizel aracı yeniledi
Volkswagen 300 bin dizel aracı yeniledi
Volkswagen, Almanya'da Euro1-5 emisyon standartlarına sahip 300 binden fazla aracın teşviklerle müşterilerden alınarak, Euro6 emisyon standartlara sahip yeni araçlarla değiştirildiğini duyurdu.
SPK Haftalık Bülteni Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Deniz Finansal Kiralama'nın 1 milyar 512 milyon 769 bin lira tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı.
Marsta Dünyadakilerden daha büyük nehirler varmış
Mars'ta Dünya'dakilerden daha büyük nehirler varmış
Bilim insanları, Mars'ta bir zamanlar sıcak ve sulak iklimin hüküm sürdüğü ve Dünya'dakilerden daha büyük nehirlerin bulunduğuna dair kanıtlara ulaştı.
 Stoltenbergin görev süresi uzatıldı
Stoltenberg'in görev süresi uzatıldı
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in görev süresi 2022'ye kadar uzatıldı.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 813 milyar lira olarak hesaplandı.
İş Gücüne Katılım Oranını Yüzde 53ün Üzerine Çıkardık'
İş Gücüne Katılım Oranını Yüzde 53'ün Üzerine Çıkardık"
İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, "İlk defa milli yıllardan sonra biz iş gücüne katılım oranını yüzde 53,2 yani yüzde 53'ün üzerine çıkardık.
Çelik İhracatında Hedef Batı Afrika Çelik ihracatçıları ABD ve Avrupa Birliği tarafından uygulanan korumacılık önlemleri sonrası Batı Afrika pazarına yoğunlaştı.
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
BDDK'nın Kuyumda 4 Taksit Düzenlemesi Yürürlüğe Girdi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK), taksit yasağına tabi tutulan kuyumla ilgili harcamalarda, basılı ve külçe halinde ol..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Kapalıçarşı'da Altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 1,50 artışla 230,70 liradan tamamladı.
Gso Başkanı Ünverdi'den İstihdam Seferberliğine Destek Çağrısı Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, firmaları yeni istihdam seferberliği teşviklerinden faydalanm..
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,29 değer kazancıyla 92.120,33 puandan tamamladı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 265,20 puan artışla 92.120,33 puandan kapandı.
Piyasalar – Bist100 Yüzde 0.29 Yükseldi, Dolar 5.57 Lirada – Güne yüzde 0.73 düşüşle 91 bin 181 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST), en düşük 90 bin 777 puanı ve en yüksek 93 bin 74..
TMSFden Uzan Grubu açıklaması
TMSF'den 'Uzan Grubu' açıklaması
TMSF, "Uzan Grubu'nun Fransa'da görülmekte olan davasıyla ilgili basında çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Perşembe günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: AVRUPAEuro BölgesiEkonomik güven endeksi Mart ayında, Şubat ayındaki 106.2 p..
» 1 2 3 4 5 6 7