27 Mart 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

27 Mart 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
21'inci Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali Perdelerini Açtı SABANCI Vakfı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlene..
Esat Kabaklı, Fethiyede Konser Verdi
Esat Kabaklı, Fethiye'de Konser Verdi
Halk müziği sanatçısı Esat Kabaklı, Muğla'nın Fethiye ilçesinde konser verdi.
21inci Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali Perdelerini Açtı
21'inci Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali Perdelerini Açtı
SABANCI Vakfı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen 21'inci Devlet Tiyatroları - Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, bugün açılış töreni ve sahnelenen ilk...
Kievde Kemer Tanıtım Standı Açıldı
Kiev'de Kemer Tanıtım Standı Açıldı
Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen 25'inci Ukrayna Uluslararası Turizm Fuarı'nda, Antalya'nın Kemer ilçesinin tanıtım standı açıldı.
At Arabasıyla Kırmızı Işıkta Bekledi Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde üzerinde 2 kişinin bulunduğu at arabasının kırmızı ışıkta bekleme anı kameralara yansıdıSiverek-Şanlıurfa kara yolunun oto..
Engelleri Aştı 'Sıra Dışı Okurlar Ödülü' Aldı SİNOP'ta işitme engelli Gül Ustabaş Genç (46), kentte Kütüphane Haftası kapsamında, 'Sıra Dışı Okurlar Ödülü'ne layık görüldü.
Engelleri Aştı Sıra Dışı Okurlar Ödülü Aldı
Engelleri Aştı 'Sıra Dışı Okurlar Ödülü' Aldı
SİNOP'ta işitme engelli Gül Ustabaş Genç (46), kentte Kütüphane Haftası kapsamında, 'Sıra Dışı Okurlar Ödülü'ne layık görüldü.
Kitap Okumak İçin Tarihi Medresede Buluştular
Kitap Okumak İçin Tarihi Medresede Buluştular
Erzurum'da tarihi Yakutiye Medresesi'nde bir araya gelen 250 kişi, "55. Kütüphane Haftası" etkinlikleri çerçevesinde kitap okudu.
ABD'li Şarkıcı Della Miles Down Sendromlu Çocukları Ziyaret Etti ABD'li şarkıcı Della Miles, down sendromlu öğrencilerle bir araya geldi.
Tarihi Mescitte 119 Yıl Sonra İlk Namaz Elazığ'da, Osmanlı döneminden kalma Dabakhane Mescidi'nde 119 yıl sonra ilk kez namaz kılındı.
Bursa'da Kitap Okuma Etkinliği Bursa'da, Heykel Meydanı'nda sivil toplum kuruluşu üyeleri ve vatandaşların katılımıyla kitap okuma etkinliği yapıldı.
Manisada Türk Halk Müziği Konseri
Manisa'da Türk Halk Müziği Konseri
Manisa Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korosu, Şener Akıncı'nın şefliğinde sahne aldı.
Edirneye Devlet Tiyatrosu Kuruluyor
Edirne'ye 'Devlet Tiyatrosu' Kuruluyor
EDİRNE Valisi Ekrem Canalp, kente devlet tiyatrosu kurulması için bakanlıktan onay çıktığını belirterek, "Devlet tiyatrosunun olduğu bir kent olmak ayrıcalık. Bu ayrıcalık Edirne'ye ve Edirneliler'e çok yakışacak" dedi.
Samdob "Don Pasquale" Operasını Sahneleyecek Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), "Don Pasquale" komik operasını ilk kez sahneleyecek.
Tuncelide Artık 'Terör' Yok 'Turizm ve Spor' Var
Tunceli'de Artık "Terör" Yok "Turizm ve Spor" Var
YUNUS OKUR/HAYDAR TOPRAKÇI - Tunceli'de, İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan belediyenin 3 yılda yaptığı projelerle kentte büyük değişim ve dönüşüm yaşandı.
Biyonik Kol Hayali Yeni Okulunda Gerçek Oldu
Biyonik Kol Hayali Yeni Okulunda Gerçek Oldu
Sağ kolu doğuştan dirsek hizasından olmayan Hakkarili Semyan Yarcı'nın biyonik kol hayali, eğitim gördüğü Rize Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesinde başlatılan kampanya sayesinde gerçeğe dönüştü.
Köpeği Suni Solunumla Hayata Döndürmenin Mutluluğunu Yaşıyor Rize'nin Kendirli beldesinde, yerde hareketsiz yatan köpek yavrusunu, masaj ve suni solunum yaparak hayata döndüren Ömer Yılmaz, "..
Arnavutluk'ta Türk Filmleri Haftası Arnavutluk'un başkenti Tiran'da "Güvercin Hırsızları" filminin gösterimi ile "Türk Filmleri Haftası" başladı.