27 Mart 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

27 Mart 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fitch Halkbankın notunu negatif izlemeden çıkardı
Fitch Halkbank'ın notunu negatif izlemeden çıkardı
Fitch, Halkbank'ın kredi notunu teyit ederken, bankanın finansal kapasite notunu negatif izlemeden çıkardı.
'Yanılmayı anket şirketleri yaşayacak'
"Yanılmayı anket şirketleri yaşayacak"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Anket şirketlerinin bu defa çok farklı bir yanılgı içinde olduklarını, gerçek anketin yapılacağı pazar günü akşamı göreceğiz.
Fitch Halkbank'ın Finansal Kapasite Notunu Negatif İzlemeden Çıkardı Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Halkbank'ın kredi notunu "B+"olarak teyit ederken, bankanın fina..
APden araçlarda emisyon düşürmeye onay
AP'den araçlarda 'emisyon düşürmeye' onay
Avrupa Parlamentosu, otomobil ve kamyonlarda emisyon salınımlarının düşürülmesine ilişkin yasa tasarısını onayladı.
Bereket Enerji bankalarla anlaştı kredi vadeleri uzatıldı
Bereket Enerji bankalarla anlaştı kredi vadeleri uzatıldı
Bereket Enerji Grubu, finansal borçlarının uzun vadeye yayarak yeniden yapılandırmak üzere bankalarla anlaştı, vadeler ortalama 10 yıla uzadı.
Sayısal Loto Çekildi (1) Milli Piyango İdaresince düzenlenen Sayısal Loto oyununun 1204'üncü hafta çekilişi yapıldı.
Şans Topu Çekildi (1) Şans Topu oyununun 928'nci hafta çekilişi yapıldı.
Şans Topu Çekildi (2) Şans Topu oyununun 928'nci hafta çekilişinde 5 artı 1 bilen 2 kişi, 344 bin 249 lira 90'ar kuruş ikramiyenin sahibi oldu.
Boeing yazılım güncellemesini duyurdu
Boeing yazılım güncellemesini duyurdu
ABD'li firma, 737 MAX tipi uçakları için ek güvenlik katmanları sağlayacak bir güncellemeyi tamamladığını açıkladı.
Kardemirde Dördüncü Sürekli Döküm Makinesi İnşaat Çalışmalarına Başladı
Kardemir'de Dördüncü Sürekli Döküm Makinesi İnşaat Çalışmalarına Başladı
Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (KARDEMİR) 3,5 Milyon ton üretim kapasitesine ulaştıracak yatırımlardan biri olan 4. Sürekli Döküm Makinesi İnşaat çalışmalarına başladı.
Boeing 737 Max İçin Bir Yazılım Güncellemesi Duyurdu ABD'li uçak üreticisi Boeing firması, 737 MAX tipi uçakların Manevra Karakteristikleri Takviye Sistemi (MCAS) yazılımı için bir güncelleme..
AP'den Araçlarda "Emisyon Düşürmeye" Onay Avrupa Parlamentosu (AP), emisyon salınımlarını 2030 yılına kadar otomobillerde yüzde 37,5, ağır vasıtalarda yüzde 31 düşürmeye yönelik yasal düzenle..
Bakan Pekcan: Biz Bu Trenin Lokomotifi Olmak Zorundayız TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, dünyada e-ticaret ve teknolojik dönüşüm yaşandığını belirterek, "Biz bu treni kaçıramayız. Biz bu trenin ..
İngiltere Başbakanı Mayden istifa açıklaması
İngiltere Başbakanı May'den istifa açıklaması
İngiltere Başbakanı Theresa May, istifaya hazır olduğunu açıkladı.
Türkiyeden hareket eden gemi Libyada kaçırıldı
Türkiye'den hareket eden gemi Libya'da kaçırıldı
Hızlı bot kullanan korsanlar tarafından kaçırılan tankerin kaptanının Türk, 4 personelinin Hint, birinin de Libyalı olduğu öğrenildi.
Bakan Varank, Güngören Esnafını Ziyaret Etti
Bakan Varank, Güngören Esnafını Ziyaret Etti
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Emin olun Kandil'in gözü bu seçimlerde, Pensilvanya'nın gözü bu seçimlerde, bir takım mihrakların gözü bu seçimlerde.
Avrupa borsaları karışık seyirle kapandı
Avrupa borsaları karışık seyirle kapandı
Avrupa Borsaları, günü karışık seyirle tamamladı.
İtalyan ekonomisinde küçülme riski yüksek
İtalyan ekonomisinde küçülme riski yüksek
İtalyan Sanayiciler Konfederasyonu, 2019 yılı için ekonomide "sıfır büyüme" tahmininde bulunarak küçülme riskinin yüksek olduğunu belirtti.
TBB Başkanı Aydın'dan Swap İşlemlerindeki İddialara İlişkin Açıklama Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı Hüseyin Aydın, "Türkiye'de yerleşik bankaların yurt dışında yerleşik bankalara liki..
İtalyan Ekonomisinde 2019'da Sıfır Büyüme Tahmini İtalyan Sanayiciler Konfederasyonu'na (Confindustria) bağlı analiz merkezinin hazırladığı raporda, 2019 yılı için "sıfır büyüme" tahmini yapı..
İngiliz Parlamentosu 8 Brexit senaryosunu oylayacak
İngiliz Parlamentosu 8 Brexit senaryosunu oylayacak
İngiliz Parlamentosunun Brexit sürecinin geleceğine ilişkin oylayacağı 8 senaryo belli oldu.
Bakan Pekcan: Biz Bu Trenin Lokomotifi Olmak Zorundayız
Bakan Pekcan: Biz Bu Trenin Lokomotifi Olmak Zorundayız
TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, dünyada e-ticaret ve teknolojik dönüşüm yaşandığını belirterek, "Biz bu treni kaçıramayız. Biz bu trenin lokomotifi olmak zorundayız" dedi.
Döviz kuru üzerinden oyun oynuyorlar
'Döviz kuru üzerinden oyun oynuyorlar'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son günlerde döviz kuru üzerinden yine birtakım oyun oynuyorlar" dedi.
Dünyada Bir E-ticaret ve Teknolojik Dönüşüm Yaşanırken Bunu Kaçırma Şansımız Yok" Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Dünyada bir e-ticaret ve teknolojik dönüşüm yaşanırken bunu kaçırma şansımız y..
TBB Başkanı Aydın: "(Türkiye'deki Bankaların Yurt Dışındaki Bankalara Likidite Vermedikleri... TBB Başkanı Aydın: "(Türkiye'deki bankaların yurt dışındaki bankalara likidite vermedikleri iddi..
TBB Başkanı Aydın: "Türkiye'deki Bankalar Kendileri TL Likiditesi Aramaktadır, Likiditenin Kaynağı... TBB Başkanı Aydın: "Türkiye'deki bankalar kendileri TL likiditesi aramaktadır, likiditeni..
TBB Başkanı Aydın: "Elinde Olmayan TL ile Yüksek Miktarda Döviz Almaya Kalkan Yatırımcılar Satın... TBB Başkanı Aydın: "Elinde olmayan TL ile yüksek miktarda döviz almaya kalkan yatırımcılar ..
TBB Başkanı Aydın: "Yatırımcılardan TL'ye Güveni Sürdürmelerini Bekliyor, Yanlış Hesap Yapanların... TBB Başkanı Aydın: "Yatırımcılardan TL'ye güveni sürdürmelerini bekliyor, yanlış hesap yap..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada Değer Kazanan Hisse Senedi Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kazanan tek hisse senedi Verusa Holding oldu.
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 811 milyar lira olarak hesaplandı.
Lord Janvrin: Türkiye ve Birleşik Krallık Arasındaki İlişki Devam Edecek İNGİLTERE Başbakanlık Türkiye Ticaret Elçisi Lord Robin Janvrin, Bursa'da iş adamlarıyla bir araya geldi.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 5,67 değer kaybıyla 91.855,14 puandan tamamladı.
TBBden swap açıklaması
TBB'den swap açıklaması
Bankalar Birliği Başkanı Aydın, Türk bankalarının yurt dışındaki bankalara likidite vermedikleri iddiasının doğru olmadığını söyledi.
Esnafımızı Projelerle Güçlendireceğiz" Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, "Hazırladığımız kısa, orta ve uzun vadedeki projelerle ilçe esnafımızı güçlendireceğiz.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 5.523,45 puan azalışla 91.855,14 puandan kapandı.
» 1 2 3 4 5 6 7