26 Mart 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

26 Mart 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mfö ve Csodan Müzik Ziyafeti
Mfö ve Cso'dan Müzik Ziyafeti
Mazhar-Fuat-Özkan Grubu başkentlilere müzik ziyafeti sundu.
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Mfö Aynı Sahnede Buluştu CUMHURBAŞKANLIĞI Senfoni Orkestrası (CSO) ile sevilen müzik grubu MFÖ, Ankara'da düzenlenen konserde aynı sahneyi paylaştı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Pensilvanya'dan, Kandil'den, Avrupa'dan, Türk Milletinin İradesine İpotek... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Pensilvanya'dan, Kandil'den, Avrupa'dan, Türk milletinin iradesine..
Etem Çalışkanın 'Resim ve Kaligrafi Sergisi' Açıldı
Etem Çalışkan'ın "Resim ve Kaligrafi Sergisi" Açıldı
Gaziantep'te Etem Çalışkan'ın "Resim ve Kaligrafi Sergisi" açıldı.
Seyfe Gölü'ne Flamingo Akını Ramsar Sözleşmesi ile koruma altına alınan Kırşehir'in Mucur ilçesi sınırlarındaki Seyfe Gölü Kuş Cenneti'nde son yılların en yoğun flamingo akını yaşanıyor.
Lise Öğrencileri, 2 Yıllık Çalışmalarıyla Sergi Açtı
Lise Öğrencileri, 2 Yıllık Çalışmalarıyla Sergi Açtı
– İSTEK Acıbadem Okulları 12'nci Sınıf Görsel Sanatlar dersi öğrencileri, iki yıldır üzerinde çalıştıkları eserler ile sergi açtı.
Sümela Manastırı'nda 360 Tonluk Kaya Tehdidi (Arşiv) TRABZON'un Maçka ilçesinde, 4 yıldır süren restorasyon çalışmalarında sona yaklaşılan ve 18 Mayıs'ta ziyarete açılacağı duyurulan tarihi S..
Beylikdüzü Belediyesi İlçeyi Kütüphane ile Donattı
Beylikdüzü Belediyesi İlçeyi Kütüphane ile Donattı
Beylikdüzü Belediyesi, ilçe halkını okumaya teşvik etmek amacıyla pek çok kütüphane kurduğunu açıkladı.
İlkokul Öğrencisi Yazar Kitaplarını İmzaladı
İlkokul Öğrencisi Yazar Kitaplarını İmzaladı
İlkokul öğrencisi 10 yaşındaki Tuğçe Yalçınkaya, ikinci hikaye kitabı "Gülçiçek Kayıp Kitap"ı imzaladı.
Evin Duvarında 65 Milyon Yıllık Dev Salyangoz Fosili ADIYAMAN'ın Gölbaşı ilçesinde, bir evin duvarında bulunan ve 65 milyon yıllık olduğu tahmin edilen dev salyangoz fosili, Adıyaman Müzesi'n..
İstanbuldaki Liman İşini Bu Yıl Halledeceğiz'
İstanbul'daki Liman İşini Bu Yıl Halledeceğiz"
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kruvaziyer limanın önemine işaret ederek, "Kruvaziyer aslında Fethiye ile ilgili bir sorun değil. Kruvaziyerin Ege'ye gelmesi ve Ege'den devam etmesi gerekiyor.
Evin Duvarında 65 Milyon Yıllık Dev Salyangoz Fosili
Evin Duvarında 65 Milyon Yıllık Dev Salyangoz Fosili
ADIYAMAN'ın Gölbaşı ilçesinde, bir evin duvarında bulunan ve 65 milyon yıllık olduğu tahmin edilen dev salyangoz fosili, Adıyaman Müzesi'ne götürüldü.
Aydın'da Kitap Okuma Etkinliği Aydın'ın İncirliova ilçesinde Kütüphaneler Haftası dolayısıyla kitap okuma etkinliği düzenlendi.
Sdt 3 Farklı Oyunla Perde Açacak
Sdt 3 Farklı Oyunla Perde Açacak
Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), bu hafta 3 farklı oyunla seyircinin karşısına çıkacak.
Bbdso "9. Senfoni" ile Sahnede Olacak Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu haftaki konserinde Beethoven'ın "9. Senfoni" eseriyle dinleyicinin karşısına çıkacak.
Sümela Manastırı'nda 360 Tonluk Kaya Tehdidi TRABZON'un Maçka ilçesinde, 4 yıldır süren restorasyon çalışmalarında sona yaklaşılan ve 18 Mayıs'ta ziyarete açılacağı duyurulan tarihi Sümela Ma..
Peynir Müzesi'Ne Turistlerden İlgi
Peynir Müzesi"Ne Turistlerden İlgi
Kars'ın Boğatepe köyünde 139 yıllık mandıranın vatandaşlarca restore edilmesiyle oluşturulan "Peynir Müzesi", yerli ve yabancı turistlerden ilgi görüyor.
Türkmen Soydaşları Müzik Buluşturuyor Şanlıurfa, Elazığ, Bakü ve Kerküklü sanatçılar, köklü müzik kültürünü aynı sahnede dinleyicilerin beğenisine sunuyor.
47 Yıldır "Barış"In Şarkılarıyla Diyar Diyar Geziyorlar Barış Manço'nun 1972 yılında kurucuları arasında yer aldığı Anadolu rock müzik grubu Kurtalan Ekspres, 47 yıldır diyar diyar dolaşıp se..
İlkokul Mezunu Ayşe Nine 2 Kitap Yazdı
İlkokul Mezunu Ayşe Nine 2 Kitap Yazdı
Ordulu 71 yaşındaki ilkokul mezunu Ayşe Çapanoğlu, 6 yılda biri şiir, diğeri öykü olmak üzere 2 kitap yazdı.
Baharın Müjdeleyicisi Leyleklere Kar Sürprizi Kars'ın Arpaçay ilçesine kısa süre önce gelen ve baharın müjdeleyicisi olarak nitelendirilen leylekler, kentte kar yağışı ile karşılaştı.
Antalya Dob, "Türküyem"İ Sahneleyecek Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB) perdelerini "Türküyem" oyunu için açacak.
AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz Açıklaması AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, önemli turizm merkezlerinden biri olan şehrin bu alanda daha çok söz sahibi olmasını istediklerini ..
Köpeği Masaj ve Suni Solunumla Hayata Döndürdü Rize'nin Kendirli beldesinde, bir köpeğin yerde hareketsiz yattığını fark eden esnaf, köpeği, masaj ve suni solunum yaparak hayata döndürdü.