26 Mart 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

26 Mart 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İptal dilekçesi 1 Nisanda tartışılacak
'İptal dilekçesi' 1 Nisan'da tartışılacak
İngiliz parlamentosunun dilekçelere ayrılan internet sitesinde imzaya açılan Brexit sürecinin iptali çağrısı yapan online dilekçe, Avam Kamarası'nda 1 Nisan'da görüşülecek.
Elektrikli Traktör Prototiplerimiz Seri Üretime Hazır'
Elektrikli Traktör Prototiplerimiz Seri Üretime Hazır"
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin ürettiği elektrikli traktörün prototipinin hazır olduğunu belirterek, "Yerli ve milli traktörümüz günlük 7 liralık şarjla akşama kadar 8 saat çalışacak.
Bakan Pakdemirli'den Zincir Marketlerde Tanzim Satış Müjdesi Bakan Pakdemirli'den zincir marketlerde tanzim satış müjdesi Zeytin üreticisini sevindirecek çalışmaMANİSA - Tarım ve Orman Bakanı..
Milli Ray Sistemi 3 Yıl İçinde Hazır Olacak Milli ray sistemi 3 yıl içinde hazır olacak URAYSİM ile Türkiye raylı sistemlerde dışa bağımlı kalmayacak Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sel..
İş Adamı Engin Yakut, İngiliz Otomotiv Devine Açtığı Davayı Kazandı İş adamı Engin Yakut, İngiliz otomotiv devine açtığı davayı kazandı Av. Öktem: "Mahkeme, Land Rover motorunun fabrika hatal..
Bakan Ersoy: "Turizmi Türkiye'nin 81 İline Yaymamız Gerekiyor" Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "50 milyon turist hedefini 70 milyona, 50 milyar dolar olan turizm gelir hedefini de ..
Bakan Dönmez: "Cari Açığın Önemli Bölümü Enerji Açığından" Bakan Dönmez: "Cari açığın önemli bölümü enerji açığından" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez : "2002 yılından bugüne öne..
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Cansız: "Türkiye'nin Altın Potansiyeli 6 Bin Tonun... Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Cansız: "Türkiye'nin altın potansiyeli 6 bin tonun ..
Bakan Pekcan: "Tara Sistemi ile Bir Mal İthal Ederken Ne Kadar Vergi Varsa Görülebilecek" Bakan Pekcan: "TARA sistemi ile bir mal ithal ederken ne kadar vergi varsa görülebilecek" KASTAMONU -..
Turizmi Türkiyenin 81 İline Yaymamız Gerekiyor'
Turizmi Türkiye'nin 81 İline Yaymamız Gerekiyor"
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "50 milyon turist hedefini 70 milyona, 50 milyar dolar olan turizm gelir hedefini de 70 milyar dolara taşıdık.
ABden 5G stratejisi
AB'den 5G stratejisi
AB, 5G stratejisinde ABD'nin Huawei ürünlerinin yasaklanması çağrısını yanıtsız bıraktı.
'Rus askerleri anlaşma gereği Venezuelada'
"Rus askerleri anlaşma gereği Venezuela'da"
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Venezuela'ya giden Rus askeri uzmanları hakkında açıklama yaptı.
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları, yatırımcıların kurumsal haberlere odaklanmasının etkisiyle günü yükselişle tamamladı.
İmib Maden İhracatçılarını Ödüllendirdi
İmib Maden İhracatçılarını Ödüllendirdi
İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), işlenmiş doğal taş ve blok doğal taş kategorilerinde en çok ihracat yapan 10 firmayı ödüllendirdi.
AB'den 5g Stratejisi Avrupa Birliği (AB), siber güvenlik ve 5G teknolojisi alanındaki tavsiyelerinde, ABD'nin Çin teknoloji firması Huawei'nin ürünlerinin yasaklanması çağrısını göz ardı etti..
Pekcan: Yeni pazarlar bulmak zorundayız
Pekcan: Yeni pazarlar bulmak zorundayız
Ticaret Bakanı Pekcan, "Avrupa ekonomisi küçülüyor.
Avrupa Ekonomisi Küçülüyor, Yeni Pazarlar Bulmak Zorundayız'
Avrupa Ekonomisi Küçülüyor, Yeni Pazarlar Bulmak Zorundayız"
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Daha önce bulunmadığımız pazarlarımızla ilgili ürün bazında, ülke bazında hatta yerel bazda stratejik çalışmalar yapıp yol haritaları tespit ediyoruz.
Avrupa Parlamentosu'ndan Mali Polis Gücü Talebi Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği'nde (AB) mali suçları araştırmakla görevli bir polis gücü kurulması talebinde bulundu.
Sandık milli iradenin yıkılmaz kalesidir
'Sandık milli iradenin yıkılmaz kalesidir'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sandık bizim namusumuzdur, sandık milli iradenin aşılmaz, sarsılmaz, yıkılmaz kalesidir.
Kılıçdaroğlu: İstanbulu beton ormanına dönüştürdüler
Kılıçdaroğlu: İstanbul'u beton ormanına dönüştürdüler
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "25 yıldır aynı zihniyet İstanbul'u yönetiyor.
Kardemirde Üretim Artırma Çalışmaları
Kardemir'de Üretim Artırma Çalışmaları
Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (KARDEMİR), 3,5 milyon ton üretim kapasitesine ulaşma yatırımları kapsamında "4. Sürekli Döküm Makinesi" inşaat çalışmaları düzenlenen törenle başladı.
Shanahan: Türkiye, Patriot sistemini almalı
Shanahan: Türkiye, Patriot sistemini almalı
ABD Savunma Bakanı Vekili Shanahan, Türkiye'nin Patriot füze savunma sistemini satın alması gerektiğini söyledi.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 842 milyar lira olarak hesaplandı.
Zeytin Üreticisini Sevindiren Haber Ülke genelindeki sofralık zeytinin yüzde 70'ini üreten Akhisar'da çiftçiyi sevindiren haber Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den geldi.
Başkalarının Kınaması Bizi Yıldıramaz" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Akdeniz'de hakkımız olanı sonuna kadar aramaya kararlı olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum.
İTÜ Teknokentten Çıkan Smg 30 Ülkeye Hizmet Veriyor
İTÜ Teknokent'ten Çıkan Smg 30 Ülkeye Hizmet Veriyor
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ARI Teknokent'ten çıkan SMG; 30 ülkede, 10 bini aşkın noktada 700'den fazla kuruma telifli müzik, anons ve jingle yayını hizmeti sunuyor.
Fransız Firması İngiltere'ye Hava Yolu ile İlaç Sevkıyatı İçin Hazırlık Yapıyor Fransız ilaç firması Sanofi, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) anlaşma olmadan ayrılması halinde ülkeye il..
Başkan Fındıkoğlu, Bakan Pekcandan Kendir İhtisas Osbyi Talep Etti
Başkan Fındıkoğlu, Bakan Pekcan'dan Kendir İhtisas Osb'yi Talep Etti
Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan Kendir İhtisas Organize Sanayi Bölgesini talep etti.
Küçükbaş Hayvan Yetiştiricilerinde Destek Sevinci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Van'da düzenlenen mitingde küçükbaş hayvan yetiştiriciliğini geliştirmek amacıyla yeni bir destek progr..
20 bin öğretmen ataması için başvurular başladı
20 bin öğretmen ataması için başvurular başladı
MEB'in ataması yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen kadrosu için başvurular başladı.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,96 değer kaybıyla 97.378,58 puandan tamamladı.
Muhalif Partileri ve Seçmenlerini Hedef Almadım" Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Amasya'da yaptığı açıklamaların çarpıtıldığını belirterek, "Bu vatana sevdalı ve terör belasından yüre..
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.947,33 puan azalışla 97.378,58 puandan kapandı.
Esnafa da Tanzim Satış Hakkı Tanınmalı" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkara da tanzim satış hakkı tanınması gerektiğini bi..
Palandöken: "2 Milyon İşyeriyle Esnafımız da Tanzim Satışa Talip" TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Gıda, yaş meyve ve sebze fiyatlarındaki spekülatif hareketlerin önüne geçilmesi için ..
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladı
BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 1.947,33 puan ve yüzde 1,96 azalarak 97.378,58 puana geriledi.
Bakan Pekcan: 'Tara Sistemi ile Bir Mal İthal Ederken Ne Kadar Vergi Varsa Görülebilecek'
Bakan Pekcan: "Tara Sistemi ile Bir Mal İthal Ederken Ne Kadar Vergi Varsa Görülebilecek"
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Tarife Arama Sistemi'ni (TARA) getirdiklerini belirterek, "Bir mal ithal edeceksiniz.
» 1 2 3 4 5 6