24 Mart 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

24 Mart 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Trump, Golan için imzaya hazırlanıyor
Trump, 'Golan' için imzaya hazırlanıyor
Trump, Golan Tepeleri'ndeki "İsrail egemenliğini" tanıyan kararnameyi yarın imzalayacak.
Brexitin iptali için imza sayısı 5 milyonu geçti
Brexit'in iptali için imza sayısı 5 milyonu geçti
İngiliz hükümetine, Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma (Brexit) sürecini iptal etmesi çağrısı yapan dilekçedeki imza sayısı 5 milyonu aştı.
Akşener ve Uysaldan Mersinde ortak miting
Akşener ve Uysal'dan Mersin'de ortak miting
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Türkiye sanayide, tarımda üretecek.
Türkiye, İranın petrol dışı ürün ithalatında 3üncü sırada
Türkiye, İran'ın petrol dışı ürün ithalatında 3'üncü sırada
Türkiye, İran'ın petrol dışı ürün ithalatında 3'üncü sırada yer aldı.
Kılıçdaroğlu: 17 yıldır yönetiyorsan, sorumlu sensin
Kılıçdaroğlu: 17 yıldır yönetiyorsan, sorumlu sensin
Kartal'da halka hitap eden Kılıçdaroğlu, "2 trilyon dolar vergi topladın, 70 milyar dolarlık özelleştirme yaptın, 500 milyar dolar borçlandın, beni niye soğan kuyruğuna mahkum ettin?
Rönesans Holding Başkanı Ilıcak:  Adana'mızı Plastik Endüstrisinin Başkenti Yapmalıyız RÖNESANS Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, Türkiye'de 35 milyar dolar büyüklüğünde plastik endüstrisi bu..
Erdoğan: Döviz spekülatörlerine hesap soracağız
Erdoğan: Döviz spekülatörlerine hesap soracağız
Bugünlerde birilerinin dövizi tırmandırmaya başladığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hepinizin kimliğini biliyoruz.
Bakan Turhan: 2020'de 5g Geliyor ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, 5G teknolojisinin Türkiye'de uygulaması için çalışmaların ilerlediğini belirterek, "Dünya önümüzdeki birkaç y..
İtsodan Arabuluculuk Semineri
İtso'dan Arabuluculuk Semineri
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), 2018 yılında meslek vasfı kazanan Arabuluculuğun iş hayatı tarafından daha iyi tanınabilmesi ve uygulanırlığının artırılabilmesi amacıyla "Ticaret ve İş Hukukunda Uyuşmazlıklarında...
Malideki köy saldırısında ölü sayısı 134e yükseldi
Mali'deki köy saldırısında ölü sayısı 134'e yükseldi
Batı Afrika ülkelerinden Mali'nin Mopti bölgesinde bir Fulani köyüne yönelik saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısı 134'e çıktı.
'Turizmle ilgili bu ortamı, fırsata çevirmemiz gerekiyor'
"Turizmle ilgili bu ortamı, fırsata çevirmemiz gerekiyor"
Turizm Bakanı Ersoy, "Türkiye'nin geleceğinin turizmle birlikte yapılması gerektiğiyle ilgili fikir birliği, kanaat oluştu.
Gto'nun Projesine AB'den Destek Gaziantep Ticaret Odasınca (GTO) Türkiye-AB İş Diyaloğu (TEBD) Hibe Programı kapsamında hazırlanan "AB-Türkiye Ticari Entegrasyonu Destekleme Projesi"nin Avrup..
Fındık Üreticilerine Zirai Don Uyarısı Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, meteorolojiden salı gününe kadar zirai dona karşı uyarılar yapıldığını belirte..
Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 315 lira 21 kuruş, en düşük 64 lira olarak belirlendi.
Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi Tanıtım Toplantısı Adanada Yapıldı
Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi Tanıtım Toplantısı Adana'da Yapıldı
Rönesans Holding'in Hollandalı şirket Port of Rotterdam ve Adana Sanayi Odası (ASO) işbirliğiyle yönetici şirketi olduğu Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi'nin tanıtımı; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Rönesans...
'Bay Kemal olmak için tapusuz vatandaşa tapu vermek lazım'
"Bay Kemal olmak için tapusuz vatandaşa tapu vermek lazım"
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Tapu sorunu çözülmüyor yıllardır.
Fındık üreticisinde kar endişesi
Fındık üreticisinde kar endişesi
Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, "Dün gece yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı sonrası fındık bahçelerinde hasar oluşup oluşmadığını belirlemek için çalışma başlattık" dedi.
Bakan Turhan: 2020de 5g Geliyor
Bakan Turhan: 2020'de 5g Geliyor
ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, 5G teknolojisinin Türkiye'de uygulaması için çalışmaların ilerlediğini belirterek, "Dünya önümüzdeki birkaç yıl içerisinde çok önemli teknolojik devrimlerle karşılaşacak.
Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi Tanıtım Toplantısı
Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi Tanıtım Toplantısı
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Adana'da kurulacak Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi ile ilgili, "Bu projeleri, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bir başarısı olarak görüyoruz.
Fındık Üreticisinde Kar Endişesi
Fındık Üreticisinde Kar Endişesi
Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, dün gece yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle fındık bahçelerinde hasar oluşup oluşmadığını belirlemek için çalışma başlattıklarını söyledi.
Spot Piyasada Doğal Gaz Fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 536 lira 17 kuruş olarak belirlendi.
Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi Tanıtım Toplantısı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesine ilişkin, "Bu dev tesis, yıllık 450 bin ton üretim kapasitesi..
İran'daki Devalüasyon Antalya'daki '5 Yıldızlı Sokak Pazarı'nı Vurdu ANTALYA'da nevruz tatili süresince İranlıların alışveriş yaptığı ve '5 Yıldızlı Sokak Pazarı' olarak bilinen pazarda esnaf..
Btso'dan Otomotiv Sektörü İçin Yeni Proje Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) liderliğinde Polonya, Macaristan ve Kilis ticaret ve sanayi odalarının katkılarıyla "Türkiye ve AB Arasında Otom..
Turizmle İlgili Bu Ortamı, Fırsata Çevirmemiz Gerekiyor'
Turizmle İlgili Bu Ortamı, Fırsata Çevirmemiz Gerekiyor"
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Türkiye'nin geleceğinin turizmle birlikte yapılması gerektiğiyle ilgili fikir birliği, kanaat oluştu.
TEMAdan 'bez torba' ve 'matara' çağrısı
TEMA'dan "bez torba" ve "matara" çağrısı
TEMA Vakfı Başkanı Ataç, "Evden çıkarken 'anahtarımız, cep telefonumuz yanımızda mı' diye nasıl bakıyorsak, mutlaka 'bez torbamız var mı' diye de kontrol etmeliyiz.
Türk Zeytin ve Zeytinyağı İngiliz Sofralarını Süsleyecek
Türk Zeytin ve Zeytinyağı İngiliz Sofralarını Süsleyecek
Türk zeytin ve zeytinyağı İngiliz sofralarını süsleyecek.
İstanbulda Cumhur İttifakı mitingi
İstanbul'da Cumhur İttifakı mitingi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin katılacağı "Büyük İstanbul Mitingi" için vatandaşların Yenikapı Meydanı'na girişleri sürüyor.
Konya Tarım Fuarında Yabancı Ziyaretçi Artışı
Konya Tarım Fuarı'nda Yabancı Ziyaretçi Artışı
Konya 17. Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı'nı, 101 ülkeden ve Türkiye'den 304 bin 855 ziyaretçi gezdi.
İzelmanda Arabulucu Süresi de Bitti
İzelman'da Arabulucu Süresi de Bitti
İZMİR'de Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZELMAN A.Ş. ile DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası 1 ve 3 No'lu şubelerde örgütlü işçileri ilgilendiren toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde, arabulucu süreci sona erdi.
Şırnaktan acı haber: 1 şehit, 20 yaralı
Şırnak'tan acı haber: 1 şehit, 20 yaralı
Şırnak'ın Silopi ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu bir asker şehit oldu, 20 asker yaralandı.
Biberin Fiyatı Dudak Uçuklatıyor
Biberin Fiyatı Dudak Uçuklatıyor
Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesine bağlı Sebze ve Meyve Pazarında biberin kilogram fiyatı 8 ile 15 lira arasında alıcı buluyor.
Elbistandan 6 Ülkeye Bindallı ve Kaftan
Elbistan'dan 6 Ülkeye Bindallı ve Kaftan
Hemşehrilerine iş öğretip kalkınmalarına destek sağlamak için Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine atölye kuran genç girişimci, 6 ülkeye kına gecelerinin vazgeçilmezi bindallı ve kaftan ihraç ediyor.
'Türkiye, beceri konusunda oldukça iyi'
"Türkiye, beceri konusunda oldukça iyi"
Türkiye'de Sanayi 4.0'ın gerçekleşmesi için herhangi bir engel bulunmadığını belirten Mitsubishi Electric Avrupa Fabrika Otomasyon Sistemleri Başkanı Hartmut Pütz, "Dünyayı geziyorum ve baktığım noktada Türkiye, beceri...
Mersinden Çilek İhracatı Başladı
Mersin'den Çilek İhracatı Başladı
Mersin'in meyve üretim merkezi konumundaki Silifke ilçesinde örtü altında hasadı yapılan çilekler Irak'a ihraç ediliyor.
Türk ürünlerine 'çatı marka' geliyor
Türk ürünlerine "çatı marka" geliyor
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Türk ürünleriyle ilgili uluslararası bir çatı marka kurma hedefimiz var. Yüksek kalite yerli ve milli ürünleri yurt dışında sergileme, bunlar için talep oluşturma ve söz konusu...
İrandaki Devalüasyon Antalyadaki 5 Yıldızlı Sokak Pazarını Vurdu
İran'daki Devalüasyon Antalya'daki '5 Yıldızlı Sokak Pazarı'nı Vurdu
ANTALYA'da nevruz tatili süresince İranlıların alışveriş yaptığı ve '5 Yıldızlı Sokak Pazarı' olarak bilinen pazarda esnafın hayalleri suya düştü.
Hava durumunu en fazla sigortacılar sordu
Hava durumunu en fazla sigortacılar sordu
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden geçen yıl en çok meteorolojik veriyi 5 bin 670 başvuruyla sigorta sektörü talep ederken, bunu bin 756 taleple adalet, bin 332 taleple çevre sektörü izledi.
Hazine Gelecek Hafta 2 İhale Düzenleyecek Hazine ve Maliye Bakanlığınca, yeni haftada 2 tahvil ihalesi gerçekleştirilecek.
» 1 2