23 Mart 2019 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

23 Mart 2019 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Galatasaray yönetimi idari yönden ibra edilmedi
Galatasaray yönetimi idari yönden ibra edilmedi
Galatasaray Kulübü mali genel kurulunda başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin ikinci dönemi mali yönden ibra edilirken, idari yönden ibra edilmedi.
Uludağ Ekonomi Zirvesi Sona Erdi Bursa'da, Capital, Ekonomist ve Start Up dergileri tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen "Uludağ Ekonomi Zirvesi" sona erdi.
Uludağ Ekonomi Zirvesi
Uludağ Ekonomi Zirvesi
İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, "Çin bizim için çok önemli. Biz Çin ile 3 milyar dolarlık ihracat, 21 milyar dolarlık da ithalat yapıyoruz.
Anka Parkı 980 bin kişi ziyaret etti
Anka Park'ı 980 bin kişi ziyaret etti
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özhaseki, "Hafta içi mesai zamanı olmasına rağmen yaklaşık 230 bin hemşehrimiz gelip Anka Park'ı gezmişler.
Sayısal Loto Çekildi (1) Milli Piyango İdaresince düzenlenen Sayısal Loto oyununun 1203'üncü hafta çekilişi yapıldı.
Sayısal Loto Çekildi (2) Sayısal Loto oyununun 1203'üncü çekilişinde 6 bilen çıkmayınca, 1 milyon 513 bin 687 lira 77 kuruş devretti.
Çay Bardaktan Taşıyor' Paneli
Çay Bardaktan Taşıyor" Paneli
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Türk çayının kalitesinin yükseltilerek uluslararası standartlarda ve yaygın biçimde pazarlanmasının sağlanması gerektiğini söyledi.
Spk, Jp Morgan'ın Raporuyla İlgili İnceleme Başlattı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), JP Morgan'ın yayımladığı raporun başta bankacılık hisseleri olmak üzere Borsa İstanbul AŞ'de işlem gören hi..
BDDK'dan Manipülatif Döviz Alımına Yönelten Bankalara İnceleme Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) müşterilerini döviz kurları ile ilgili olarak yanıltıcı ve yönlendirici bir şeki..
1 milyon Brexit karşıtı sokakta
1 milyon Brexit karşıtı sokakta
İngiltere'de yeniden referandum yapılmasını talep eden AB yanlısı 1 milyon kişi başkent Londra'da sokağa çıktı.
Bddk, Döviz Alımına Yönlendiren Banka Şikayetlerini İncelemeye Aldı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) müşterilerini döviz piyasalarına ilişkin olarak yanıltıcı ve manipülatif bi..
Bakan Ersoydan Turizm Özeleştirisi: 'Turist Sayısı Konusunda Olması Gereken Yerin Çok...
Bakan Ersoy'dan Turizm Özeleştirisi: "Turist Sayısı Konusunda Olması Gereken Yerin Çok...
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Isparta'nın Antalya'ya yakınlığı bakamından turist sayısındaki azlığı konusunda özeleştiri yaparak, gerekli çalışmaların kısa zaman içerisinde yapılacağını söyledi.
Uludağ Ekonomi Zirvesi
Uludağ Ekonomi Zirvesi
SabancıDx Genel Müdürü Burak Aydın, "Geleneksel iş yapış modelleriyle ilerlemenin artık mümkünatı yok." dedi.
'Antalyada turizmi 12 aya yaymaya çalışıyoruz'
"Antalya'da turizmi 12 aya yaymaya çalışıyoruz"
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, "Antalya'da turizmi 12 aya yaymaya çalışıyoruz.
Uludağ Ekonomi Zirvesinde Çini Doğru Anlamak Tartışıldı
Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde 'Çin'i Doğru Anlamak' Tartışıldı
Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde 'Çin'i Doğru Anlamak' oturumunda Çin ile Türkiye arasındaki ilişkiler masaya yatırıldı.
Uludağ Ekonomi Zirvesi
Uludağ Ekonomi Zirvesi
Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, "Türkiye'de 2000'li yıllardan sonra milli ve özgün üretim modeline yönelik en önemli kararlar ve adımlar da savunma sanayisinde alındı.
Uludağ Ekonomi Zirvesi
Uludağ Ekonomi Zirvesi
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) Medya Sanatları ve Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Canan Dağdeviren, "Ben geleceğin implantable (vücuda yerleştirilebilir) aletler olduğunu düşünüyorum.
Türkiye'nin Otomobili'nin Gsmh'ye Katkısı 50 Milyar Avro Olacak" Türkiye Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, "Projemizin harekete geçireceği ekosistemin 15 yıl içind..
Çay Bardaktan Taşıyor Paneli
Çay Bardaktan Taşıyor' Paneli
Çay sektöründe üretimden tüketim aşamasına kadar yaşanan sorunların tespiti ve bunların çözümü için birlikte hareket etmek amacı ile Trabzon Ticaret Borsası ve sektörün etkin kuruluşları olan ÇAYKUR, Çay Sanayicisi ve İş...
İstanbulda yarın 14 bin 433 polis görev yapacak
İstanbul'da yarın 14 bin 433 polis görev yapacak
İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan, Yenikapı'da yapılacak "Büyük İstanbul Mitingi" ve Bakırköy'de Nevruz kutlamasıyla ilgili hazırlıkların tamamlandığını, 14 bin 433 polisin görev yapacağını bildirdi.
Marmarabirlik "Marka Destek Programı"Na Dahil Edildi Marmarabirlik, Ticaret Bakanlığının "Marka Destek Programı"na dahil edilen Türkiye'de ilk kooperatif oldu.
Uludağ Ekonomi Zirvesinde Çığır Açan Teknolojiler Tartışıldı
Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde 'Çığır Açan Teknolojiler' Tartışıldı
Uludağ Ekonomi Zirvesi, 'Çığır Açan Teknolojiler' oturumunda farklı alanlarda insanların hayatlarını değiştirecek teknolojik gelişmelerden örnekler verildi.
'Kayıt dışı çalışma temel sorunlardan birisi'
"Kayıt dışı çalışma temel sorunlardan birisi"
Milyonlarca insanın kayıt dışı çalıştığını belirten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Kayıt dışı çalışma bu ülkenin temel sorunlarından birisidir.
Safranboluda hedef 1,5 milyon turist
Safranbolu'da hedef 1,5 milyon turist
Karabük'ün Safranbolu ilçesi 2019 yılında 1,5 milyon turisti ağırlamayı hedefliyor.
Bakan Pakdemirli: Türkiye Tarımsal Hasılada Avrupa'da İlk Sırada (2) 1866 GÖZLEM SİSTEMİ İLE TAKİPTarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Uludağ'da otelde düzenlenen Dünya Meteoroloji Gün..
Sabiha Gökçen Anıldı Atatürk'ün manevi kızı, dünyanın ilk kadın savaş uçağı pilotu Sabiha Gökçen, ölümünün 18. yılında mezarı başında anıldı.
Erdoğan: Ankara, 31 Marta hazırız diyor
Erdoğan: Ankara, '31 Mart'a hazırız' diyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emniyetin verdiği rakamı söylüyorum.
Daron Acemoğlu Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde Konuştu Prof. Daron Acemoğlu, dünyada önümüzdeki 20 yılda 'yüsek kaliteli büyüme'nin önem kazanacağını belirtti.
Türk Telekom, teknoloji odaklı girişimcileri büyütecek
Türk Telekom, teknoloji odaklı girişimcileri büyütecek
Türk Telekom CEO'su Dr. Paul Doany, "Türkiye'de yerel teknolojilerin gelişmesi için teknoloji odaklı inovatif girişimcileri destekliyoruz.
Bakan Pakdemirli: Türkiye Tarımsal Hasılada Avrupa'da İlk Sırada (2) 1866 GÖZLEM SİSTEMİ İLE TAKİPTarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Uludağ'da otelde düzenlenen Dünya Meteoroloji Gün..
Üretimde Tam Bağımsızlığı Hedefliyoruz" Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Yerli kaynaklarımızdan en ideal şekilde yararlanıp, üretimde tam bağımsızlığı hedefliyoruz.
Daron Acemoğlu Uludağ Ekonomi Zirvesinde Konuştu
Daron Acemoğlu Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde Konuştu
Prof. Daron Acemoğlu, dünyada önümüzdeki 20 yılda 'yüsek kaliteli büyüme'nin önem kazanacağını belirtti.
Tarihi Mardinin Yayalaştırılması ve Cumhuriyet Meydanı Projesi Tanıtımı Yapıldı
Tarihi Mardin'in Yayalaştırılması ve Cumhuriyet Meydanı Projesi Tanıtımı Yapıldı
Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından desteklenen ve Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülecek olan 12 milyonluk Tarihi Mardin'in Yayalaştırılması Projesi kapsamında Kentsel Meydan Düzenlemesi Cumhuriyet...
Uludağ Ekonomi Zirvesi
Uludağ Ekonomi Zirvesi
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Uludağ Ekonomi Zirvesi kapsamında Vodafone firmasının yeni teknoloji ve çözümlerinin tanıtıldığı standı ziyaret etti.
Marmarabirlik "Turquality Marka Destek Programı"Na Alındı Marmarabirlik, Ticaret Bakanlığının ihracat yapan firmalara sunduğu imkanlar kapsamında "Turquality Marka Destek Programı"na dahil ed..
Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde 'Tarımın Ajandası' Tartışıldı Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde, 'Tarımın Ajandası' oturumunda sürdürülebilir tarım için gereksinimler, genç kuşakların tarıma ilgisizliği ..
Hilmi Güler: 'Ordu Deniz Ticaretinin Merkezi Olacak'
Hilmi Güler: "Ordu Deniz Ticaretinin Merkezi Olacak"
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Hilmi Güler, Ordu'yu bir deniz ticaret merkezi haline getirmek istediklerini belirterek, bununla ilgili vizyon projelerinin hazır olduğunu söyledi.
Vodafoneun Uludağ Ekonomi Zirvesindeki Standına Büyük İlgi
Vodafone'un Uludağ Ekonomi Zirvesi'ndeki Standına Büyük İlgi
Vodafone Türkiye'nin Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde yeni teknoloji ve çözümlerini tanıttığı standı, katılımcıların büyük beğenisini topladı.
Kenevirin Uyuşturucu Tarafının İlaç Sektöründe Kullanılmasını Teklif Ediyoruz'
Kenevirin Uyuşturucu Tarafının İlaç Sektöründe Kullanılmasını Teklif Ediyoruz"
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, "Biz keneviri kontrollü bir şekilde yetiştirdikten sonra kolluk kuvvetleri uyuşturucu kısmını imha ediyor.
Uludağ Ekonomi Zirvesi
Uludağ Ekonomi Zirvesi
Nijerya'da kan ve medikal malzeme tedarik firması LifeBank'ın Üst Yöneticisi Temie Giwa Tubosun, "Şu aşamaya kadar 3 bin 500 hayat kurtardık ve Afrikalı gençler olarak bu işin içindeyiz.
Arap Yatırımcılar Gayrimenkul Fuarına Akın Etti
Arap Yatırımcılar Gayrimenkul Fuarına Akın Etti
Bu yıl 13'üncüsü düzenlenen Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi, Körfez bölgesinden alıcı ve yatırımcıların yoğun ilgisi ile başladı.
Bakan Varank: Yerli Kaynaklarla Üretimde Tam Bağımsızlığı Hedefliyoruz SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 31 Mart yerel seçimlerinden sıkıntısız çıkacak Türkiye'nin, 4,5 yıl seçimsiz ..
Bakan Pakdemirli: Türkiye Tarımsal Hasılada Avrupa'da İlk Sırada - 2 TARIM ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Bursa'da Uludağ Ekonomi Zirvesi'ne katıldı.
Bakan Pakdemirli: Türkiye Tarımsal Hasılada Avrupa'da İlk Sırada - 1 TARIM ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Bursa'da Uludağ Ekonomi Zirvesi'ne katıldı.
ATO Başkanı Baran: Türkiye, Savunma Sanayi Ürünü İhraç Eder Hale Geldi ANKARA Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, "Artık rüzgara göre yön değiştirme dönemi geçti.
Turizmde Hedef; Dünya Şampiyonluğu TURİZMDE geçen yıl Paris ve Londra'dan sonra dünya üçüncüsü olan Antalya, bu yıl 16 milyon yabancı turist sayısıyla ikinciliği hedefliyor.
İnönüde Kariyer Sohbetleri
İnönü'de Kariyer Sohbetleri
İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde öğrenciler, 'İşletme Bölümü Kariyer Sohbetleri' kapsamında işadamları ve sanayicilerle bir araya geldi.
» 1 2 3