22 Mart 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

22 Mart 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kaymakamlar Evinin Restorasyonuna 600 Bin Lira Kaynak
Kaymakamlar Evi'nin Restorasyonuna 600 Bin Lira Kaynak
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "en iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki Kaymakamlar Evi'nin restorasyonu için Vilayetler Birliği'nden 600 bin lira destek verildi.
Down Sendromlu Sümeyye Jimnastikle Hayata Tutundu Erzurum'da 5 yıl önce başladığı jimnastikte, annesi ve antrenörünün desteğiyle Özel Sporcular Türkiye Jimnastik Şampiyonası'nda 4 kez birinci..
Protez Bacağı Kırılan Kadına Belediye Başkanı Başsoy'dan Destek Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy'un kentte protez bacağı kırıldığı için ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken 70 y..
Tunceli'de "Sıfır Atık" İçin Bez Torba Dağıtıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde 81 ilde hayata geçirilen Sıfır Atık Projesi kapsamında, Tunceli'de vali..
Down Sendromlu Sümeyye Jimnastikle Hayata Tutundu
Down Sendromlu Sümeyye Jimnastikle Hayata Tutundu
Erzurum'da 5 yıl önce başladığı jimnastikte, annesi ve antrenörünün desteğiyle Özel Sporcular Türkiye Jimnastik Şampiyonası'nda 4 kez birincilik ve yaşından çok madalya kazanan 11 yaşındaki Sümeyye Uruk, azmi ve...
Kbüde 'Türk Sinemasında Görüntü Yönetmenliği' Söyleşisi
Kbü'de "Türk Sinemasında Görüntü Yönetmenliği" Söyleşisi
"Muhsin Bey", "Yılanların Öcü", "Arabesk" gibi filmlerin görüntü yönetmeliğini yapan Aytekin Çakmakçı, "Komedinin altın devrinde çıraklığım geçti.
2 Bin Yıllık Eserler, 33 Yıl Sonra Gümüşhane'ye Getirildi GÜMÜŞHANE'nin Kelkit ilçesi Sadak köyünde 1986 yılında gerçekleştirilen kazılarda ortaya çıkarılan, müze olmadığı için de çevre iller..
Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Van'ın Muradiye ilçesinde 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla ziyaret programı gerçekleştirildi.
Dargeçitte Bisiklet Sürme Etkinliği
Dargeçit'te Bisiklet Sürme Etkinliği
Dargeçit ilçesinde madde bağımlılığıyla mücadelede farkındalık yaratmak amacıyla bisiklet sürme etkinliği düzenlendi.
2 Bin Yıllık Eserler, 33 Yıl Sonra Gümüşhaneye Getirildi
2 Bin Yıllık Eserler, 33 Yıl Sonra Gümüşhane'ye Getirildi
GÜMÜŞHANE'nin Kelkit ilçesi Sadak köyünde 1986 yılında gerçekleştirilen kazılarda ortaya çıkarılan, müze olmadığı için de çevre illere gönderilen Roma dönemine ait 2 bin yıllık 132 parça eser, kente getirildi.
Gönüllü Melekler Öğrencilere "Güzellik" Katıyor Rize'nin İyidere ilçesinde kadın kuaför salonu bulunmaması nedeniyle Halk Eğitim Merkezince açılan kuaförlük kursunda eğitim alan 13 kadın, sos..
Devlet Arşivleri İçin 2019 Yeniden Yapılanma Yılı Olacak Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi, siyaset, kültür, sanat ve ekonomi gibi konularda, ülkenin tarihi hafızası niteliğindeki 90 milyonu aşkın..
Geleceğin Kulübü 2019 Geri Dönüyor
Geleceğin Kulübü 2019 Geri Dönüyor
RED Bull Music, 90'lı yıllarda İstanbul gece hayatına damgasını vuran kulüp 2019'u; bir başka deyişle 'geleceğin kulübü'nü bir geceliğine tekrar canlandıracak.
Müzik Aşkı 80 Yaşından Sonra Gitarist Yaptı
Müzik Aşkı 80 Yaşından Sonra Gitarist Yaptı
Manisa'nın Akhisar ilçesinde yaşayan 85 yaşındaki Halim Barca, çocukluğundan bu yana içinde sakladığı müzik tutkusunu, 80 yaşında öğrendiği gitarı ve besteleriyle yaşatıyor.
Çalıştığı Hastanede Kriz Geçirdi, Hipotermi ile Hayata Döndü
Çalıştığı Hastanede Kriz Geçirdi, Hipotermi ile Hayata Döndü
Ameliyathanede çalıştığı sırada fenalaşan ve kalp krizi geçirdiği belirlenen görevli, kalp masajının ardından uygulanan hipotermi ile yaşama döndürüldü.
Giyemediği Ayakkabıları Boyayarak Geçimini Sağlıyor Hatay'ın İskenderun ilçesinde doğuştan bacakları olmayan 63 yaşındaki Nuri Çağlayan, hiç giyemediği ayakkabıları boyayarak geçimini sağlıyo..
Avanosta 'Sanat Kordonu' Oluşturuldu
Avanos'ta "Sanat Kordonu" Oluşturuldu
Avanos Belediyesi ve Avanos Kaymakamlığının işbirliğinde yapılan "Sanat Kordonu" adlı proje ile Kızılırmak nehri kenarındaki yürüyüş yoluna çeşitli seramik tablolar ve çanak duvar panoları yerleştirildi.
Hazreti Pirin Puşidesi, Sandukası Üzerine Serildi
Hazreti Pir'in Puşidesi, Sandukası Üzerine Serildi
Milyonların "Gel" çağrısına koştuğu büyük Türk düşünürü ve mutasavvıf Hazreti Mevlana Celaleddin Rumi'nin puşidesi (örtü) tamamlanan restorasyonun ardından sandukası üzerine tekbirlerle ve dualarla serildi.
Tunus 2019 İslam Dünyası Kültür Başkenti" Etkinlikleri Başladı Tunus'ta, "Tunus 2019 İslam Dünyası Kültür Başkenti" etkinlikleri, müzikal dinletiyle başladı.
Gazze'de "Özgürlük Özleminin" Aktarıldığı Müzik Dinletisi Gazze'de, "Deniz ve Özgürlük Festivali" adlı müzik dinletisi gerçekleştirildi.