22 Mart 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

22 Mart 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkeyi, bu milleti bölemeyecekler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkeyi, bu milleti bölemeyecekler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ülkeyi, bu milleti bölemeyecekler.
Bakan Albayrak Canlı Yayında Soruları Yanıtladı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "31 Mart yerel seçim sonucu ne olursa olsun, seçim sonrası önümüz çok açık. Atılacak adımlar hazır, önü..
MSBden mavi vatan açıklaması
MSB'den 'mavi vatan' açıklaması
Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin Ege ve Doğu Akdeniz'deki sorunların barışçıl yollarla ve diyalogla çözülmesinden yana olduğunu bildirdi.
Uludağ Ekonomi Zirvesi Türk Telekom Üst Yöneticisi Paul Doany, "Ufak bir ülkeden geliyorsunuz diyelim, nüfusu 5-6 milyon civarında olsun. Bir deha var ama bu dehanın içinde bulunacağı bir piy..
Tgbd Başkanı İnaltekin Güven Tazeledi
Tgbd Başkanı İnaltekin Güven Tazeledi
Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği'nin (TGBD), 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda oyların çoğunluğunu alan mevcut başkan Faruk İnaltekin, yeniden başkanlığa seçildi.
Bakan Varank, Şebinkarahisarlılarla Buluştu
Bakan Varank, Şebinkarahisarlılarla Buluştu
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "FETÖ'nün bir belediyeler imamı olduğu ortaya çıktı.
Uludağ Ekonomi Zirvesi Başarısızlık Müzesi Kurucusu Samuel West, "Amacım, başarısızlıkların kabul edilmesi noktasında kurumları daha çok teşvik etmek ve başarısızlıklardan bir şeyler öğrenmek..
Uludağ Ekonomi Zirvesi Hepsiburada Üst Yöneticisi Murat Emirdağ, "Artık e-ticaret sayesinde bizim beklentilerimiz üzerindeki sınırlar da kalktı.
Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde 'Yarına Yatırım' Tartışıldı Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde 'Yarına Yatırım' oturumunda katılımcılar start up dünyasını ve girişimciliği konuştu.
ABDden İrana yeni yaptırımlar
ABD'den İran'a yeni yaptırımlar
ABD Dışişleri Bakanlığı, İran'ın nükleer silahla ilgili çalışmalarına destek sağladıkları gerekçesiyle 31 kişi ve kurumu yaptırım listesine ekledi.
Uludağ Ekonomi Zirvesi TBWA Worldwide Uluslararası Başkanı Cem Topçuoğlu, "Globalliğinizi lokale indiremediğinizde, insanlara dokunup markanızı anlatamadığınızda ve insanların kafasında o mar..
Fındıkta Alan Bazlı Gelir Desteği Ödemesi Başladı
Fındıkta Alan Bazlı Gelir Desteği Ödemesi Başladı
Fındık üreticilerinin, Alan Bazlı Gelir Desteği ödemeleri hesaplarına yatmaya başladı.
Bakan Varank, Sarıyer'de Vatandaşlarla Buluştu Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sarıyer'de vatandaşlarla bir araya geldi.
Bakan Albayrak: Piyasalara güven verecek ortam oluştu
Bakan Albayrak: Piyasalara güven verecek ortam oluştu
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Türkiye'de piyasalara güven verecek ortamın oluştuğunu ifade etti.
Türk Telekom Ceosu Doany Uludağ Ekonomi Zirvesinde Konuştu
Türk Telekom Ceo'su Doany Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde Konuştu
Türk Telekom CEO'su Dr. Paul Doany, Türkiye'de yerel teknolojilerin gelişmesi için teknoloji odaklı inovatif girişimcileri desteklediklerini belirterek, "Bu alanda gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ve girişimcilere...
Aselsanın Konyadaki Fabrikasının Temeli Atıldı
Aselsan'ın Konya'daki Fabrikasının Temeli Atıldı
ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikasının temeli düzenlenen törenle atıldı.
Uludağ Ekonomi Zirvesi Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, "Sadece Batı'nın normlarına göre dizayn edilmiş formatları baz alarak, 'Notunuz şuraya indi, buraya indi' demek haksızlı..
Yerli Otomotiv Laboratuvarı Testtürk Kocaeli'de Açıldı Tamamı yerli imkanlarla kurulan otomotiv test laboratuvarı Testtürk, Kocaeli'de açıldı.
ASELSANdan dev yatırım
ASELSAN'dan dev yatırım
Konya'da, ASELSAN Konya Silah Sistemleri Anonim Şirketi, tarafından uzaktan komutalı silah sistemleri ve silah üretimlerinin yapılacağı fabrikanın temeli atıldı.
Uludağ Ekonomi Zirvesi Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, "Biz nakdi ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.
Bridgestone "Tomtom Telematics"İ 910 Milyon Euroya Alıyor Lastik üreticisi Bridgestone, Avrupa'da filo çözümlerini güçlendirmek üzere TomTom Telematics'i satın alma çalışmalarını başlattığını..
Arçelik "Singer Bangladesh"İ 75 Milyon Dolara Satın Alıyor Arçelik, İpek Yolu üzerindeki ülkelerde liderlik stratejisi kapsamında önemli bir yatırım daha yaparak Bangladeş pazarına giriyor.
İş Bankası Dünyada Marka Gücü Sıralamasında İlk 10'da Türkiye İş Bankası, dünyada marka gücü sıralamasında ilk 10 banka arasında yer alıyor.
İstihdam Seferberliği Samsun Buluşması
İstihdam Seferberliği Samsun Buluşması
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Burası Türkiye, Burada İş Var" sloganıyla uygulamaya konulan İstihdam Seferberliği Teşvik Paketi kapsamında düzenlenen 'İstihdam Seferberliği Samsun...
Egenin İhracatının Yüzde 33ü Türk Eximbank Destekli
Ege'nin İhracatının Yüzde 33'ü Türk Eximbank Destekli
Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, banka olarak Türkiye ihracatının yüzde 26'sını finanse ettiklerini belirterek, "Ege Bölgesi'nde bu oran yüzde 33 olmuş. Yani Ege Bölgesi'ndeki ihracatın üçte birini biz finanse...
Rusya ve ABden Golan Tepeleri açıklaması
Rusya ve AB'den Golan Tepeleri açıklaması
Rusya ve AB, Golan Tepeleri ile ilgili açıklama yaptı.
Alan Bazlı Gelir Desteği Ödemeleri Başladı
Alan Bazlı Gelir Desteği Ödemeleri Başladı
Ordu'da yaklaşık 122 bin 500 kişinin alacağı toplam 282 milyon TL'lik 'Alan Bazlı Gelir Desteği' ödemeleri hesaplara yatmaya başladı.
Bakan Soylu: 2 bin 500 kadın polis alınacak
Bakan Soylu: 2 bin 500 kadın polis alınacak
İçişleri Bakanı Soylu, 2 bin 500 kadın polisin alınacağını açıkladı.
1 Milyon 250 Bin Kişi İşkur Aracılığıyla İşe Yerleştirildi'
1 Milyon 250 Bin Kişi İşkur Aracılığıyla İşe Yerleştirildi"
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "2002'de İŞKUR'un tüm Türkiye'de işe yerleştirdiği kişi sayısı 24 bindi.
Uludağ Ekonomi Zirvesi Siemens Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Gelis, "10 yıl içerisinde siber güvenlik alanındaki ihlaller dünyanın en büyük 10 suçundan biri o..
Bu Hafta Borsa Kaybettirdi, Altın ve Döviz Kazandırdı Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, haftalık bazda ortalama yüzde 3,36 değer kaybederken, dolar yüzde 2,78, avro yüzde 2,35 ve..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kazanan 6 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 100)..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Uludağ Ekonomi Zirvesi Citibank Üst Yöneticisi (CEO) Serra Akçaoğlu, "Biz yatırımcılara sürekli olarak Türkiye'ye gelin bizzat yerinde görün çağrısında bulunuyoruz.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 861 milyar lira olarak hesaplandı.
Uludağ Ekonomi Zirvesi Büyüme Dostu Bankacılık Paneli
Uludağ Ekonomi Zirvesi Büyüme Dostu Bankacılık Paneli
Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde, 'Büyüme Dostu Bankacılık' oturumunda Türkiye'deki bankacılık sistemi tartışıldı.
Bu hafta borsa kaybettirdi, altın ve döviz kazandırdı
Bu hafta borsa kaybettirdi, altın ve döviz kazandırdı
Bu hafta 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde 3,57, dolar/TL yüzde 2,78, euro/TL de yüzde 2,35 değer kazandı.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 3,45 değer kaybıyla 99.835,31 puandan tamamladı.
Diyarbakır'a 3 Milyon Euro'ya Kadar Hibe ve Proje Desteği DİYARBAKIR'da Karacadağ Kalkınma Ajansı 2019 yılı mali destek programları düzenlenen toplantıyla açıklandı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 3.572,48 puan azalışla 99.835,31 puandan kapandı.
Uludağ Ekonomi Zirvesinde Refah İçin Dijitalleşme Oturumu Gerçekleşti
Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde 'Refah İçin Dijitalleşme' Oturumu Gerçekleşti
Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde 'Refah İçin Dijitalleşme' oturumunda, Türkiye'de ve dünyada internetin yarattığı yeni fırsatlar değerlendirildi; dijitalleşmenin gündelik hayatımız ve ülkeler arasındaki ilişkiler üzerindeki...
» 1 2 3 4 5 6 7