2 Mart 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

2 Mart 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
26. İzmir Avrupa Caz Festivali Başladı
26. İzmir Avrupa Caz Festivali Başladı
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfınca (İKSEV) düzenlenen "26. İzmir Avrupa Caz Festivali" başladı.
Samdob 'Çalıkuşu' Balesini Sahneledi
Samdob "Çalıkuşu" Balesini Sahneledi
Samsun Devlet Opera ve Balesi, (SAMDOB) 10. sanat yılı etkinlikleri kapsamında Reşat Nuri Güntekin'in ölümsüz eserinden aynı adla baleye uyarlanan "Çalıkuşu"nun prömiyerini gerçekleştirdi.
İslamiyet Dünyada En Hızlı Yayılan Din'
İslamiyet Dünyada En Hızlı Yayılan Din"
İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Şentürk, "İslamiyet dünyada en hızlı yayılan din.
Buhari-i Şerif"İn Özel Baskısı Tanıtıldı Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Merkezi (İSAM) ortaklığıyla hazırlanan, İmam Buhari'nin sahih had..
Karda Yuvarlanan Kaşarı Yakalamak İçin Yarıştılar
Karda Yuvarlanan Kaşarı Yakalamak İçin Yarıştılar
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bu yıl 5'incisi düzenlenen "Kış Oyunları Festivali" kapsamında gerçekleştirilen karda kaşar yuvarlama yarışı renkli görüntülere sahne oldu.
Grup Mercanlar'dan Yeni Single: "Düşlerim" Almanya'da müzikal yaşantılarına devam eden Türk müzisyenlerden oluşan Grup Mercanlar, "Düşlerim" isimli single çalışmasını müzikseverlerle buluştur..
Samsun'da 19 Mayıs'ın 100'üncü Yıl Dönümü İçin Çalıkuşu Balesi SAMSUN'da, 19 Mayıs'ın 100'üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, librettosu, rejisi ve koreografisi Devlet Sanatçısı Merih Ba..
Gıyaseddin Keyhüsrev'in Çift Başlı Kartallı Mührü İlk Kez Sergilendi ANTALYA'da özel koleksiyoner Bahadır Kalaycı, üzerinde çift başlı kartal figürüyle dünyada ilk ve tek olduğunu belirttiği ..
Bilal Hem Sağlığına Kavuştu Hem Hafız Oldu
Bilal Hem Sağlığına Kavuştu Hem Hafız Oldu
Antalya'da tek böbrekle dünyaya gelen, 10 yaşında kemik iliği yetmezliği teşhisi konulan ve geçen sene sağlığına kavuşan 14 yaşındaki Bilal Ergün, doktorların tavsiyesi üzerine babasının aldığı tabletten Kur'an-ı Kerim'i...
Türk İslam Sanatlarını Almanya'da Yaşatacaklar Almanya'da doğup büyüyen ve üniversite eğitimi için Türkiye'ye gelen iki Türk öğrenci, geleneksel Türk İslam sanatlarından ebru, hat ve tezhip e..
Samsunda 19 Mayısın 100üncü Yıl Dönümü İçin Çalıkuşu Balesi
Samsun'da 19 Mayıs'ın 100'üncü Yıl Dönümü İçin Çalıkuşu Balesi
SAMSUN'da, 19 Mayıs'ın 100'üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, librettosu, rejisi ve koreografisi Devlet Sanatçısı Merih Bahar Çimenciler'e ait olan Çalıkuşu Balesi, bu akşam Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde...
Göbeklitepe Pulu' Dünyanın En İyisi Olmaya Aday
Göbeklitepe Pulu" Dünyanın En İyisi Olmaya Aday
PTT AŞ Değerli Kağıtlar Daire Başkanı Mehmet Orhon, Uluslararası Posta Teşkilatı tarafından dünya genelinde tarih temalı pul yarışmasına girme hedefiyle "Göbeklitepe pulu" çıkardıklarını bildirdi.
Vakıf Kültürünü Anadoluya Taşıyan Medeniyet: Selçuklu
Vakıf Kültürünü Anadolu'ya Taşıyan Medeniyet: Selçuklu
Erzurum'un Pasinler ilçesinde 1048 yılında ilk vakfın kurulmasıyla Anadolu'yu bu sistemle tanıştıran Selçuklular, insanlara, hayvanlara ve çevreye hizmet eden vakıflarıyla dikkati çekiyor.
Gıyaseddin Keyhüsrevin Çift Başlı Kartallı Mührü İlk Kez Sergilendi
Gıyaseddin Keyhüsrev'in Çift Başlı Kartallı Mührü İlk Kez Sergilendi
ANTALYA'da özel koleksiyoner Bahadır Kalaycı, üzerinde çift başlı kartal figürüyle dünyada ilk ve tek olduğunu belirttiği Selçuklu Sultanı 2'nci Gıyaseddin Keyhüsrev'e ait mühür ile bugüne kadar hiç sergilenmeyen...