19 Mart 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

19 Mart 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
1000 Yıllık Siyez Buğdayı ile Çocuklar Hamur İşi Yaptı 1000 yıllık Siyez buğdayı ile çocuklar hamur işi yaptı Kastamonu'nun değerleri çocuklara aşılanıyorKASTAMONU - Kastamonu'nda minik öğren..
Gapın Başkenti' Tarım Müzesine Kavuştu
Gap'ın Başkenti" Tarım Müzesine Kavuştu
Şanlıurfa'da, restore edilen ve içerisinde yüzlerce eski tarım aracı ve aletinin bulunduğu tarihi Çarmelik Kervansarayı, "Kırsal Yaşam ve Tarım Müzesi" olarak hizmete girdi.
Oyuncu Ümit Yesin Yarın Son Yolculuğuna Uğurlanacak Kalp krizi sonucu yaşamını yitiren 65 yaşındaki oyuncu Ümit Yesin, yarın son yolculuğuna uğurlanacak.
Türkiye Baskı Resim Sanatçıları Sergisi 26 Martta Açılıyor
Türkiye Baskı Resim Sanatçıları Sergisi' 26 Mart'ta Açılıyor
TÜRKİYE'DEN genç kuşak baskı resim sanatçı ve akademisyenlerinden oluşan 7 sanatçının Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için özel olarak hazırladığı ve 60 eserden oluşan 'Türkiye Baskı Resim Sanatçıları Sergisi', Turizm ve...
Yaşlılardan 600 Eserlik Sergi
Yaşlılardan 600 Eserlik Sergi
Ordu'da Ahmet Cemal Mağden Huzurevi'nde kalan yaşlıların takı, ahşap boyama, filografi, örgü ve resim gibi alanlarda ürettiği 600 eser beğeniye sunuldu.
Arslantepe Unesco Kalıcı Listesine Girme Yolunda
Arslantepe Unesco Kalıcı Listesine Girme Yolunda
Binlerce yıllık geçmişiyle UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan Malatya'daki Arslantepe Höyüğü'nün kalıcı listeye dahil edilmesi için resmi başvuru yapıldı.
Gençlerden Şükrü Erbaşa Onur Ödülü
Gençlerden Şükrü Erbaş'a Onur Ödülü
– 'SÖZCÜKLERLE Dans Şiir Festivali'nin 19'uncusu düzenlendi.
Çanakkale Şehidi Adına Kütüphane Açıldı
Çanakkale Şehidi Adına Kütüphane Açıldı
Çanakkale Savaşları'nda henüz 21 yaşındayken şehit olan Teğmen İbrahim Naci'nin adı, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir okulun kütüphanesine verildi.
Plastik Atıklarından Bisiklet Yaptılar Uşak'ta çevre kirliliğine dikkat çekmek isteyen bir grup üniversitesi öğrencisi, plastik atıklarından 4 metre yüksekliğinde bisiklet yaptı.
Gaziantep Bakırcılığını Avustralyada Tanıtacaklar
Gaziantep Bakırcılığını Avustralya'da Tanıtacaklar
Avustralya'da yaşayan ve geleneksel el sanatlarına ilgi duyan Shireen Taweel - Spencer Reid çifti Gaziantep'te bakır işlemeciliği öğrenerek, geleneksel bu sanatı ülkelerindeki gençlere aktarmayı hedefliyor.
İznik Gölü Ekinoksta Fotoğrafçıları Bekliyor Bursa'nın İznik ilçesinde kaymakamlık ve belediye tarafından düzenlenen "Ekinoks Festivali", gece ve gündüz eşitliğinin yaşandığı günlerde en iyi ..
Dünyaca Ünlü Kitap Dizisi Türkçeye Çevriliyor
Dünyaca Ünlü Kitap Dizisi Türkçeye Çevriliyor
İSTANBUL Kültür Üniversitesi Yayınevi, Oxford Üniversitesi Yayınevi'nin dünyaca ünlü 'Very Short Introductions' dizisinden seçtiği 27 kitaplık seçkiyi, Türkçe olarak yayımlamaya başladı.
Sdt, 3 Ayrı Sahnede Perde Açacak Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), biri yabancı diğeri Türk yazara ait iki eserle 3 farklı sahnede sanatseverlerle buluşacak.
Ana Kuzuları' Süt Koşusuna Tanıklık Ediyor
Ana Kuzuları" Süt Koşusuna Tanıklık Ediyor
Elazığ'da anaokulu öğrencileri, değerler eğitimi kapsamında, kuzuların süt emmeleri için anneleriyle buluşturulma anına tanıklık ediyor.
İl İl Gezip Klasik Müziği Öğrencilerle Buluşturuyorlar
İl İl Gezip Klasik Müziği Öğrencilerle Buluşturuyorlar
Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu, Kültür ve Turizm Bakanlığınca yürütülen sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Diyarbakırlı öğrencileri klasik müzikle buluşturuyor.
Arslantepe Höyüğü 'Kalıcı Kültür Mirası Listesi'ne Aday ANADOLU'nun en eski şehir devletinin kurulduğu Malatya'daki Arslantepe Höyüğü, Hititler'den Roma ve Bizans'a kadar pek çok medeniyete e..
Tarihi Cami Asırlar Sonra İbadete Açılacak
Tarihi Cami Asırlar Sonra İbadete Açılacak
Şanlıurfa'nın Harran ilçesindeki tarihi Ulu Cami, kalıntılarının bulunduğu bölgede yapılacak namazgah sayesinde 8 asır sonra yeniden ibadete açılacak.
Geleneksel El Sanatını Milyonlarca İğne Darbesiyle Yaşatıyor
Geleneksel El Sanatını Milyonlarca İğne Darbesiyle Yaşatıyor
Kütahyalı Betül Erpolat, Türk toplumlarında Selçuklular döneminden sonra kesintiye uğrayan ve "iğneyle kuyu kazmak" olarak nitelendirilen sigrafitto tekniği ile yaptığı tablolarla bu geleneksel el sanatını yaşatmaya...
Lübnanın Büyülü Sesi, Mersine Geliyor
Lübnan'ın Büyülü Sesi, Mersin'e Geliyor
KEMANIN büyülü sesi Hanine Al Alam, 18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında kanun virtüözü Ahmet Baran aynı sahnede buluşacak.
Arslantepe Höyüğü Kalıcı Kültür Mirası Listesine Aday
Arslantepe Höyüğü 'Kalıcı Kültür Mirası Listesi'ne Aday
ANADOLU'nun en eski şehir devletinin kurulduğu Malatya'daki Arslantepe Höyüğü, Hititler'den Roma ve Bizans'a kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yaptı.
Bursa'da "Çanakkale Bir Destanın Türküsü" Konseri Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü, 18 Mart Çanakkale Zaferi kapsamında "Çanakkale Bir Destanın Türküsü" konseri düzenledi.
Bulgaristan'da Nevruz Kutlaması İstanbul Flüt Topluluğu, Nevruz Bayramı dolayısıyla Sofya'da konser verdi.
C¸anakkale S¸ehitleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Anıldı 18 MART Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yıldönümü nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 'Bitmeyen Ağıt Çanakkale' progr..