19 Mart 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

19 Mart 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bahçeliden EYT açıklaması: Çıkması mümkün değil
Bahçeli'den EYT açıklaması: Çıkması mümkün değil
MHP Genel Başkanı Bahçeli, emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili "Şu an için bunun çıkması mümkün değil." açıklamasında bulundu.
ABDden Venezuela ordusuna çağrı
ABD'den Venezuela ordusuna çağrı
ABD Başkanı Trump, Venezuela ordusuna, Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya karşı durmaları çağrısında bulundu.
Yöresel ürün zorunlu olacak
Yöresel ürün zorunlu olacak
Ticaret Bakanı Pekcan, "Perakende sistemiyle ilgili kanun çalışmamız var. Bu taslak çalışmada, marketlerin yöresel ürünleri için belli bir yüzdede raf ayrılmasını zorunlu kılacağız." dedi.
Batı Afrikada Türk ürünlerine talep artıyor
Batı Afrika'da Türk ürünlerine talep artıyor
Senegal'in başkenti Dakar'da ana organizasyonunu Türk şirketi Hage Fuarcılık'ın yaptığı Senefood ve Senepack fuarı başladı.
Kral Yiyeceği" Kadınlara Gelir Kapısı Olacak Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde, kadın istihdamını arttırmak ve ekonomiye katkı sağlamak amacıyla 5 hektar alanda trüf mantarı aşılanmış meşe ..
ASELSANdan temettü kararı
ASELSAN'dan temettü kararı
ASELSAN Yönetim Kurulu, genel kurula 185 milyon TL kar payı dağıtımı teklif edecek.
Aselsan'dan Temettü Kararı ASELSAN Yönetim Kurulu, genel kurula 185 milyon TL kar payı dağıtımı teklif edecek.
Brezilyanın NATO üyeliğine tam destek
Brezilya'nın NATO üyeliğine tam destek
ABD Başkanı Donald Trump, Brezilya'nın NATO'ya üye olmasına ABD'nin tam destek vereceğini söyledi.
Sayıştaydan denetim açıklaması
Sayıştaydan 'denetim' açıklaması
Sayıştay Başkanlığı, "Sorgu üzerine yapılan tahsilat ile yargılama dairelerince verilen tazmin kararları birbirine karıştırılmak suretiyle yapılan kamu zarar hesabı gerçeği yansıtmamaktadır.
Trump Alman bankasından 2 milyar dolar kredi çekmiş
Trump Alman bankasından 2 milyar dolar kredi çekmiş
ABD Başkanı Trump'ın, emlak işi yaptığı dönemde mal varlığını fazla göstererek Deutsche Banktan 2 milyar dolar kredi çektiği belirtildi.
Kazakistan Tokayeve emanet
Kazakistan Tokayev'e emanet
Cumhurbaşkanlığı görevinden istifa ettiğini açıklayan Nursultan Nazarbayev, yetkilerini Kasım Cömert Tokayev devredecek.
Dönem Fedakarlık Yapma Dönemidir'
Dönem Fedakarlık Yapma Dönemidir"
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, fedakarlık yapma dönemi olduğunu belirterek, "Devletimiz bir yandan biz bir yandan fedakarlık yaparak, kamu kurum ve kuruluşlarıyla özel sektör iş...
İngilterede UBSye 28 milyon sterlinlik ceza
İngiltere'de UBS'ye 28 milyon sterlinlik ceza
İsviçreli UBS grubunun, toplam 28 milyon sterlin ceza ödemesine karar verildi.
İngiltere'de Bankacılık Grubu Ubs'ye 28 Milyon Sterlinlik Ceza İngiltere'nin denetim kurumu Finansal Yönetim Otoritesi (FCA), bankacılık grubu UBS'ye 28 milyon sterlin (37 milyon ABD doları) ..
'31 Marta kadar tempomuzu arttıracağız'
"31 Mart'a kadar tempomuzu arttıracağız"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "31 Mart'a kadar tempomuzu arttırarak sürdüreceğiz.
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: "Türkiye Hazinesinin Parası Bol, Çok Rahat. Biz 2019'un... Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: "Türkiye hazinesinin parası bol, çok rahat. Biz 2019'un finansma..
Ticari Anlaşmazlıklar İtotam'da Hızla Çözüme Kavuşuyor Ticari anlaşmazlıklar İTOTAM'da hızla çözüme kavuşuyor İTO Başkanı Avdagiç: "İşçi-işveren davalarının 3'te ikisi arabuluculuk aşamasında..
Kardemir'de Tis Sözleşmesinde İşçiye Rekor Zam KARDEMİR'de TİS sözleşmesinde işçiye rekor zam KARDEMİR işçilerine 2 yıl için en düşük ücret artışı yüzde 48.5 en yüksek 61.2 oranında gerçekleş..
İki dev köprü birbirine bağlandı
İki dev köprü birbirine bağlandı
Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Osmangazi Köprüsü'nü birbirine bağlayan Kuzey Marmara Otoyolu Kurtköy-Akyazı kesiminin 4. bölümü açıldı.
Boeing CEO’sundan 737 MAX açıklaması
Boeing CEO’sundan 737 MAX açıklaması
Boeing CEO'su Muilenburg, "Yolcuların uçaklarımızla en emniyetli ve güvenilir şekilde yolculuk etmesi, mutlak taahhüdümüzdür.
Sayıştaydan "Denetim" Açıklaması Sayıştay Başkanlığından "Sorgu üzerine yapılan tahsilat ile yargılama dairelerince verilen tazmin kararları birbirine karıştırılmak suretiyle yapılan kamu zar..
Boeing Ceo'su Muilenburg'den 737 Max Açıklaması Boeing Üst Yöneticisi (CEO) Dennis Muilenburg, uçuş emniyetinin Boeing'i tanımlayan temel unsur olduğunu belirterek, "Yolcuların uçaklarımızla ..
Kardemirde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
Kardemir'de Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ile Özçelik-İş Sendikası arasında süren 14. Dönem Toplu İş Sözleşmesi'nde imzalar atıldı.
İki Dev Köprü Birbirine Bağlandı Kuzey Marmara Otoyolu Kurtköy-Akyazı kesiminin 4. bölümü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı bağlantıyla katıldığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit..
İstanbul Airport yolcuya rehberlik edecek!
'İstanbul Airport' yolcuya rehberlik edecek!
İstanbul Havalimanında yolcunun rahatlıkla uçağa binebilmesi için 'İstanbul Airport' uygulaması yardımcı olacak.
Kardemirde Tis Sözleşmesinde İşçiye Rekor Zam
Kardemir'de Tis Sözleşmesinde İşçiye Rekor Zam
KARDEMİR AŞ. ile Özçelik İş Sendikası arasında bir süredir devam etmekte olan ve 2019-2020 yıllarını kapsayan 14. Dönem Toplu İş Sözleşmesi sonucu işçiye totalde rekor düzeyde zam yapıldı.
'45 milyar dolarlık enerji ithalatımız var'
"45 milyar dolarlık enerji ithalatımız var"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, "Yıllık ortalama 45 milyar dolarlık enerji ithalatımız var. Bir taraftan da yerin altında çıkarılmayı bekleyen kömürümüz, kaynağımız var." açıklamasında bulundu.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 901 milyar lira olarak hesaplandı.
Kral Yiyeceği' Kadınlara Gelir Kapısı Olacak
Kral Yiyeceği" Kadınlara Gelir Kapısı Olacak
Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde, kadın istihdamını arttırmak ve ekonomiye katkı sağlamak amacıyla 5 hektar alanda trüf mantarı aşılanmış meşe fidanları toprakla buluşturuldu.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,26 değer kazancıyla 104.861,64 puandan tamamladı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 266,98 puan artışla 104.861,64 puandan kapandı.
Boeing Ceo: Kaza ile İlgili Geniş Kapsamlı Çalışmalar Hızla Devam Ediyor Boeing CEO'su Dennis Muilenburg, Lion Air 610 sefer sayılı uçak kazasının ardından ortaya çıkan endişeleri gidermek üz..
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladı
BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 266,98 puan ve yüzde 0,26 artarak 104.861,64 puana çıktı.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 0,26'lık yükselişle tamamladı.
Piyasalar – Bist100 Yüzde 0.26 Yükseldi, Dolar 5.48 Lirada – Güne yüzde 0.07 artışla 104 bin 664 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST), gün içinde en düşük 104 bin 154 puanı ve en yük..
Bakan Kurum: Hedefimiz Yılda 300 Bin Konutu Dönüştürmek ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye'de deprem riski olan binaların bir an evvel dönüştürülmesi gerektiğini belirterek, "Hed..
Tüsiad ve Çitam "Çin Yeni Yıl" Yemeği Düzenledi İSTANBUL (AA) – Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Çin-Türk Araştırma Merkezi (ÇİTAM) ile iş birliğinde 18 Mart tarihinde Çin ..
Bakan Kurum: Hedefimiz Yılda 300 Bin Konutu Dönüştürmek ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye'de deprem riski olan binaların bir an evvel dönüştürülmesi gerektiğini belirterek, "Hed..
Bakan Kurum: Hedefimiz Yılda 300 Bin Konutu Dönüştürmek
Bakan Kurum: Hedefimiz Yılda 300 Bin Konutu Dönüştürmek
ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye'de deprem riski olan binaların bir an evvel dönüştürülmesi gerektiğini belirterek, "Hedefimiz yılda 300 bini konutu dönüştürmek.
» 1 2 3 4 5 6