18 Mart 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

18 Mart 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABD Savunma Bakan Vekilinden Suriye açıklaması
ABD Savunma Bakan Vekilinden Suriye açıklaması
ABD Savunma Bakan Vekili Shanahan, "(ABD'nin Suriye'de asker bırakması) Türklerle yakından çalışıyoruz.
Yarı Otomatik Şanzımanlı Yerli Traktörler Çiftçilerle Buluşuyor
Yarı Otomatik Şanzımanlı Yerli Traktörler Çiftçilerle Buluşuyor
TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, bu yıl Konya Tarım Fuarı'na, Türkiye'de bir ilk olarak fabrikalarında tasarlayıp ürettikleri yerli yarı otomatik şanzımanlı traktörler ile geldiklerini söyledi.
'Elektrikte arz, talebi geçti'
"Elektrikte arz, talebi geçti"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Elektrikte arzımız talebimizin üstüne çıktı.
On Numara çekilişi yapıldı
On Numara çekilişi yapıldı
On Numara oyununda 10 bilen 2 kişi büyük ikramiyeyi kazandı.
ABden vize serbestisi açıklaması
AB'den vize serbestisi açıklaması
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Berger, "Vize serbestisi konusunda teknik görüşmeler devam ediyor.
Emete Bakan Fatih Dönmez: 'Borda Teknolojik Alt Yapıyı da Kuracağız'
Emet'e Bakan Fatih Dönmez: "Borda Teknolojik Alt Yapıyı da Kuracağız"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kütahya'nın Emet ilçesinde, Eti Maden İşletmeleri Sülfürik Asit Üretim Tesisi'nin temel atma törenine katıldı.
Erdoğan: Terör saldırısına Avrupanın sesi çıkmadı
Erdoğan: Terör saldırısına Avrupa'nın sesi çıkmadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Zelanda'daki terör saldırısına ilişkin, "Bu olayda Avrupa'nın sesi çıktı mı? Hayır. Batı medyası işi tamamen sinsice götürüyor.
On Numara Çekildi (2) On Numara oyununun bu haftaki çekilişinde 10 bilen 2 kişi, 173 bin 551 lira 50'şer kuruş ikramiye kazandı.
On Numara Çekildi (1) On numara oyununun 867'inci hafta çekilişi yapıldı.
Elektrikte Arz, Talebi Geçti'
Elektrikte Arz, Talebi Geçti"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik arzının talebi geçtiğini belirterek, "2000'li yılların başında kurulu gücümüz 30 bin megavat civarındayken bugün 90 bin megavatlara ulaşmış durumdayız. Tam 3 kat,...
ABD ve Rusya arasında Venezuela toplantısı
ABD ve Rusya arasında Venezuela toplantısı
ABD'nin Venezuela Özel Temsilcisi Abrams ile Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Ryabkov, Venezuela krizini görüşmek üzere Roma'da bir araya geldi.
Hollandadaki saldırının şüphelisi yakalandı
Hollanda'daki saldırının şüphelisi yakalandı
Hollanda'daki silahlı saldırının şüphelisi Gökmen Tanış yakalandı.
Bakan Dönmez: Elektrikte Arzımız Talebimizin Üzerine Çıktı
Bakan Dönmez: Elektrikte Arzımız Talebimizin Üzerine Çıktı
ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik üretiminin 3 kat arttığını belirterek, "Elektrikte arzımız talebimizin üzerine çıktı.
Birlikte güzel Türkiyeyi inşa edeceğiz
'Birlikte güzel Türkiye'yi inşa edeceğiz'
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Güzel Türkiye'yi hep beraber birlikte inşa edeceğiz.
Adanada AB ile Türkiye Arasındaki Gelişmelerin Ekonomiye Yansımaları Ele Alındı
Adana'da AB ile Türkiye Arasındaki Gelişmelerin Ekonomiye Yansımaları Ele Alındı
Adana'da düzenlenen toplantıda AB ile Türkiye arasındaki son gelişmelerin ekonomiye yansımaları ele alındı.
Malkara Et Kombinası Törenle Açıldı TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediyesi'nin 35 milyon liraya yaptığı, Trakya'nın en büyüğü olan Malkara Çavuşköy Et Kombinası törenle açıldı.
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Putin sahte haber yasasını onayladı
Putin 'sahte haber' yasasını onayladı
Rusya Devlet Başkanı Putin, internet ve basında sahte haberlerin engellenmesine yönelik kararnameyi imzaladı.
Malkara Et Kombinası Törenle Açıldı
Malkara Et Kombinası Törenle Açıldı
TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediyesi'nin 35 milyon liraya yaptığı, Trakya'nın en büyüğü olan Malkara Çavuşköy Et Kombinası törenle açıldı.
Brexit aynı şekliyle oylanmayacak
'Brexit aynı şekliyle oylanmayacak'
İngiltere'de parlamento başkanı, Brexit anlaşmasının aynı şekliyle bir kez daha oylanmayacağını açıkladı.
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 896 milyar lira olarak hesaplandı.
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Pazartesi günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAJaponyaSanayi üretimi Ocak ayında aylık yüzde 3.4 düşerken yıllık yüzde..
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,25 değer kazancıyla 104.594,66 puandan tamamladı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.290,61 puan artışla 104.594,66 puandan kapandı.
Zengin Ülkelerin Ticaret İhtilafları Küresel Ekonomiye Zarar Veriyor" Almanya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz, küresel ekonominin büyümesinin ticaret ihtilaflarından olumsuz ..
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 1,25'lik yükselişle tamamladı.
Sanayiciler Cumhurbaşkanı Erdoğandan Teşvik Talep Etti
Sanayiciler Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Teşvik Talep Etti
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yatırımcıları yarın Kdz. Ereğli'ye gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı heyecanla beklediklerini ifade ederek, komşu iller Düzce...
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladı
BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 1.290,61 puan ve yüzde 1,25 artarak 104.594,66 puana yükseldi.
Piyasalar – Bist100 Günü Yüzde 1.25 Artışla Tamamladı, Dolar 5.46 Lirada – Borsa İstanbul Endeksi (BİST100) günü yüzde 1.25 artışla tamamlarken, dolar 5.46 lira dolayında hareket ediyor.
Vali Bektaştan Emkoya Tam Not
Vali Bektaş'tan Emko'ya Tam Not
Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak'ta yaptığı üretim ile Türkiye İhracatçılar Meclisinin yayınladığı ilk 500 şirket arasında yer alan EMKO'yu gezdi ve üretimi yerinde inceledi.
Malatya Ticaret Borsası Malatya Ticaret Borsasında jumbo kayısının kilogramı 19,50 liradan satıldı.
Kriptopara – En Büyük 10'dan 61'i Düştü – Çeşitli açıklama ve yaptırım haberlerinin ardından kripto para birimi piyasalarında görülen dalgalanmalar devam etti ve son 24 saatte en yüksek hacim..
Gazprom'un Bdt Dışı Ülkelere İhracatı Düştü Rus enerji şirketi Gazprom'un 1 Ocak-15 Mart tarihlerinde doğal gaz üretimi artarken, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) dışı ihracatı düştü.
Altının Kilogramı 229 Bin 250 Lira Oldu Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 229 bin 250 lira oldu.
Emtia Piyasaları – ABD Hafif Petrolü 59 Doları Aşarak Yılın En Yüksek Düzeyinde – Petrol fiyatları, küresel ekonomik yavaşlamanın petrol talebine etki edeceği endişelerinin piyasada oluşturdu..
Konut Satışlarında 2019'un İkinci Çeyreği Daha İyi Olacak" İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, konut satışlarının seçim sonrasında belirsizliğin orta..
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 229,20 lira oldu.
Wın Fuarı'nda "Dijital Fabrikalar Zamanı" Mitsubishi Electric, imalat sanayisinin Avrasya bölgesindeki buluşma noktası WIN Eurasia Fuarı'nda Sanayi 4.0'a uyumlu endüstriyel otomasyon teknoloj..
Erkunt, Çiftçiye Traktör Kredisi Desteği Sunuyor Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Erkunt Armağan, "Erkunt Finans ile düşük faiz oranlı, yılda tek ödeme ve 5 yıl vadeli traktör kre..
ABD Piyasaları Boeing Hisselerindeki Düşüş Etkisiyle Karışık Açıldı – ABD Merkez Bankası (Fed) Federal Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) Çarşamba günü açıklayacağı faiz kararı öncesinde ABD his..
» 1 2 3 4 5 6