17 Mart 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

17 Mart 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şarkıcı Yusuf Güney: Yeni Zelanda'daki Şehitlerimizi Rahmetle Anıyorum KAHRAMANMARAŞ'ta sahne alan şarkıcı Yusuf Güney, "Yeni Zelanda'da hain terör saldırında kaybettiğimiz şehitlerimizi rahm..
Şarkıcı Yusuf Güney: Yeni Zelandadaki Şehitlerimizi Rahmetle Anıyorum
Şarkıcı Yusuf Güney: Yeni Zelanda'daki Şehitlerimizi Rahmetle Anıyorum
KAHRAMANMARAŞ'ta sahne alan şarkıcı Yusuf Güney, "Yeni Zelanda'da hain terör saldırında kaybettiğimiz şehitlerimizi rahmetle anıyorum" dedi.
Yeni Zelanda'daki İki Camiye Yapılan Terör Saldırısı - Şırnak/ Şırnak ve Mardin'de Yeni Zelanda'da iki camiye yönelik terör saldırısında yaşamını yitirenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104. Yılı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla me..
Kitabı 20 Dile Çevrilen Çinli Felsefeci İstanbul'da ÇİNLİ felsefeci Chen Lai, Kırmızı Kedi Kitabevi'nin Beşiktaş Çarşı Mağazası'nda Türk okurlarla buluştu.
Pamukkalede 'Akıllı Bisiklet Uygulaması' Başlatıldı
Pamukkale'de "Akıllı Bisiklet Uygulaması" Başlatıldı
Pamukkale Belediyesi, trafikte zaman kaybının önlenmesi ve çevrenin koruması adına kiralanarak kullanılabilen "Akıllı Bisiklet Uygulaması" başlattı.
Denizli İhhnın 22. Yardım Tırı Yola Çıktı
Denizli İhh'nın 22. Yardım Tırı Yola Çıktı
Denizli İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Denizli İHH) tarafından hazırlanan 22. yardım tırı, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Fuzuli'nin "Su Kasidesi" İlk Kez Oratoryo Olarak Sahnelenecek Divan şairi Fuzuli'nin "Su Kasidesi" 19 Mart'ta Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda (CRR) İstanbullularla buluşacak.
Sosyal Medya Grubundan 'İmece Usulü' Düğün
Sosyal Medya Grubundan "İmece Usulü" Düğün
Denizli'de 1 yıl önce tanışan Ali Yıldırım ile Marziye Savaşkol'un düğünü, Yıldırım'ın sosyal medyada üyesi olduğu grup tarafından imece usulüyle yapıldı.
Göbeklitepe'ye Ziyaretçi Akını Şanlıurfa'daki, Dünya Kültür Miras Listesi'nde yer alan Göbeklitepe, Türkiye'nin dört bir tarafından adeta ziyaretçi akınına uğruyor.
Doğudaki Kayak Merkezlerinde 'İlkbahar' Yoğunluğu
Doğu'daki Kayak Merkezlerinde "İlkbahar" Yoğunluğu
Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Palandöken ve Cıbıltepe'ye giden ziyaretçiler, ilkbahar mevsimi yaşanmasına rağmen hava koşulları ve kar kalınlığının uygun olmasıyla güzel bir gün geçirme fırsatı buldu.
Kuş Cenneti'ne Göç Yolunda "Son Dans" Havaların ısınmaya başlamasıyla Balıkesir'in Manyas ilçesindeki dünyaca ünlü "Kuş Cenneti Milli Parkı"na doğru göç eden kuşlar, yazı geçirecekleri bu böl..
Kartalkayada Kayak Keyfi
Kartalkaya'da Kayak Keyfi
Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya Kayak Merkezi, hafta sonunda yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.
Pilgrim, İzmirde Sahne Aldı
Pilgrim, İzmir'de Sahne Aldı
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın (İKSEV) düzenlediği 26. İzmir Avrupa Caz Festivali kapsamında caz grubu Pilgrim, eserlerini seslendirdi.
Dünyanın En İyi Breakdansçısı Olmak İçin Yarışacaklar
Dünyanın En İyi Breakdansçısı Olmak İçin Yarışacaklar
DÜNYANIN en iyi breakdansçısını seçmek için düzenlenen Red Bull BC One Cypher'ın Türkiye ayağı 15-16 Mart 2019 tarihlerinde Ankara'da gerçekleşti.
Antalya'da Martta Deniz Keyfi Antalya'da güneşli havayı fırsat bilen yerli ve yabancı turistler, denizin keyfini çıkardı.
Brezilyalı Şeften Türk Yemeklerine Övgü
Brezilyalı Şeften Türk Yemeklerine Övgü
En itibarlı mutfak kültürü yarışmalarından "Basque Dünya Aşçılık Ödülleri"nde dünyanın ilk 10 şefi arasına giren Brezilyalı David Hertz, "Türk yemeklerine aşık oldum. Burada yemeklerin gerçek kökleri var." dedi.
Baharın Gelişiyle Asırlardır Yaşatılan Gelenek: "Ölü Bayramı" HÜSEYİN YILDIZ/ONUR ÇOBAN - Türk dünyasının bilinen en eski bayramlarından olan Nevruz Bayramı kapsamında, her yıl mart ayının ik..
Troya Müzesi Resmi Açılışa Hazır Çanakkale'de 5 bin yıllık geçmişe sahip Troya Antik Kenti'nde yaklaşık 75 milyon liraya mal olan Troya Müzesinin resmi açılışı yarın yapılacak.
Tiyatro Bileti Alabilmek İçin 26 Saat Sıra Bekledi ADANA'da yaklaşık 300 sanatsever, bu yıl 21'incisi düzenlenen Devlet Tiyatroları- Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali'nde sahnelene..
Tiyatro Bileti Alabilmek İçin 26 Saat Sıra Bekledi
Tiyatro Bileti Alabilmek İçin 26 Saat Sıra Bekledi
ADANA'da yaklaşık 300 sanatsever, bu yıl 21'incisi düzenlenen Devlet Tiyatroları- Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali'nde sahnelenecek oyunların biletlerini tükenmeden alabilmek için dün sabahtan itibaren...
Tiyatro Festivali Biletlerine Yoğun İlgi Adana'da bu yıl 27 Mart-30 Nisan tarihlerinde 21. kez düzenlenecek Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali'nin biletleri satış..
Kapan Filminin Oyunculu Gösterimi Yapıldı Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya'nın başrolünde oynadığı, yönetmenliğini Kudret Sabancı'nın üstlendiği 'Kapan' filmi oyuncuları Venezia Cinens Sinemaları'..
Kapan Filminin Oyunculu Gösterimi Yapıldı
Kapan Filminin Oyunculu Gösterimi Yapıldı
Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya'nın başrolünde oynadığı, yönetmenliğini Kudret Sabancı'nın üstlendiği 'Kapan' filmi oyuncuları Venezia Cinens Sinemaları'nda ilk kez izleyici ile buluştu.
Tıp Profesöründen '14 Mart Tıp Bayramı' Konseri
Tıp Profesöründen "14 Mart Tıp Bayramı" Konseri
Hekimlik kariyerinde 1300'ü aşkın robotik prostat kanseri operasyonuna imza atan Prof. Dr. Ali Rıza Kural, 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında Muğla'nın Bodrum ilçesinde Türk sanat müziği konseri verdi.