16 Mart 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

16 Mart 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Turandot Operasının Ankara Prömiyeri Yapıldı Turandot operası, 20 yıl sonra başkentli sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Dönmeyi Düşünmediler: Çanakkale" Etkinliği Bursa'da, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında "Dönmeyi Düşünmediler: Çanakkale" etkinliği yapıldı.
12. Uluslararası Öğrenci Buluşması Düzenlendi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 12. Uluslararası Öğrenci Buluşmasına katılanlar Türkiye'nin Tunus Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan ile röportaj UDEF Başkanı Dr.
TRT Personel Korosu Konser Verdi TRT Personel Korosu, Türk musikisinin birbirinden güzel eserlerini izleyicilerle buluşturdu.
Yöresel Lezzetler Paü'de Buluştu Yöresel lezzetler PAÜ'de buluştu 3. Yöresel Gastronomi Festivali büyük ilgi gördüDENİZLİ - Pamukkale Üniversitesi Gastronomi Topluluğu'nun bu yıl 3.'sünü düze..
Nevruz Tatili İçin Gelen İranlılara Çiçekli Karşılama
Nevruz Tatili İçin Gelen İranlılara Çiçekli Karşılama
Nevruz tatili için Gürbulak Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapan İranlı turistler, Ağrı Valisi Süleyman Elban başkanlığındaki Türk heyetince çiçeklerle karşılandı.
İş Yerini Tarihi Eşyalarla Donattı, Gençlerin ve Turistlerin İlgi Odağı Oldu İş yerini tarihi eşyalarla donattı, gençlerin ve turistlerin ilgi odağı oldu Çöplükten topladığı tarihi eşyalar tu..
İç Güneş' Sergisi Sanatseverlerle Buluştu
İç Güneş" Sergisi Sanatseverlerle Buluştu
Ressam Ahmet Özel'in hazırladığı "İç Güneş" adlı resim sergisi sanatseverlerle buluştu.
Hayallerindeki Düğünü 16 Yıl Sonra Yaptılar
Hayallerindeki Düğünü 16 Yıl Sonra Yaptılar
Şanlıurfa'da 16 yıl önce evlenen, o dönem maddi imkansızlıklar nedeniyle istedikleri gibi düğün yapamayan üç çocuklu Sedat-Feride Denek çifti, hayallerindeki düğünü yıllar sonra gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadı.
Bu Dünyadan Aşık Veysel Geçti" İSTANBUL (AA) Türk Edebiyatı Vakfınca Aşık Veysel'in 46. ölüm yıl dönümü nedeniyle "Bu Dünyadan Aşık Veysel Geçti" paneli düzenlendi.
Çömleğe Bir de Hanım Eli Değsin Projesi'Nin Sergisi Açıldı
Çömleğe Bir de Hanım Eli Değsin Projesi"Nin Sergisi Açıldı
Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün desteklediği, Pazaryeri Kaymakamlığı himayesinde Halk Eğitim Kültür, Sosyal ve Spor Kulübü Derneğinin yürüttüğü İŞKUR...
Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle" 29 Mart'ta Vizyona Girecek Türk ve İran ortak yapımı "Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle" adlı film, 29 Mart'ta sinemaseverlerle buluşacak.
Rum Mübadillerin Torunlarından Atalarının Topraklarına Ziyaret
Rum Mübadillerin Torunlarından Atalarının Topraklarına Ziyaret
Yunanistan'dan Yalova'nın Çınarcık ilçesine gelen 50 kişilik grup, atalarının yaşadığı beldeyi ziyaret etti.
Göbeklitepe'de Hedef; 2 Milyon Turist ŞANLIURFA'nın Haliliye ilçesinde bulunan, tarihi 12 bin yıl önceye dayanan Göbeklitepe'yi bu yıl 2 milyon yerli ve yabancı turistin ziyaret etmesi beklen..
Osmanlı Eserleri Japonya'da Sergilenecek Japonya'da "Türkiye Yılı" kapsamında, Topkapı, Dolmabahçe ve Yıldız Sarayı'ndan eserler Tokyo ve Kyoto'da beğeniye sunulacak.
Baba Yadigarı Kokuları Yaşatıyorlar KOCAELİ(AA) - Kocaeli'nin İzmit ilçesinde kolonya üretimi yapan 2 kız kardeş, baba yadigarı kokuları 72 senedir yaşatmaya devam ediyor.
Tarihi Yapı, Müze Görünümlü Restorana Dönüştü
Tarihi Yapı, Müze Görünümlü Restorana Dönüştü
Tarihi ve kültürel yapısıyla dikkati çeken Şanlıurfa'da bir girişimci, geçmişte buz fabrikası olarak kullanılan tarihi mekanı aslına uygun restore edip restorana dönüştürerek turizme kazandırdı.
Hakan Altun, Önce Hüzünlendirdi Sonra Coşturdu
Hakan Altun, Önce Hüzünlendirdi Sonra Coşturdu
BURSA'da sahneye çıkan şarkıcı Hakan Altun, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.
İstiklal Mahallesi Evleri Restore Edilmeyi Bekliyor
İstiklal Mahallesi Evleri Restore Edilmeyi Bekliyor
ANKARA'nın en eski yerleşim yerlerinden İstiklal Mahallesi'ndeki tarihi yapı ve konaklar, bakımsızlık nedeniyle harabeye döndü.
Tarih Öğretmeni 'Mustafa Kemal'in Neşesi' ile Sahnede İZMİT'te, Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100'üncü yılı anısına, tarih öğretmeni Ümit Çetin'in yazdığı ve oynadığı 'Mustafa Kemal'in Neşesi..
Tarih Öğretmeni Mustafa Kemalin Neşesi ile Sahnede
Tarih Öğretmeni 'Mustafa Kemal'in Neşesi' ile Sahnede
İZMİT'te, Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100'üncü yılı anısına, tarih öğretmeni Ümit Çetin'in yazdığı ve oynadığı 'Mustafa Kemal'in Neşesi' isimli tiyatro oyunu, 13 Nisan'da seyirciyle buluşacak.
Naht Sanatı ile Verem Hastalığını Yendi Yakalandığı verem hastalığını naht sanatı ile yenen Bolu Belediyesi Bolu Araştırmaları Merkezi sorumlusu İsmail Şentürk, 2,5 metre boyunda, 1 metre 60 ..
Mezopotamya Yemekleri Turistler İçin Pişirilecek
Mezopotamya Yemekleri Turistler İçin Pişirilecek
Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde Mezopotamya kültürüne ait yöresel yemekler, Harranlı kadınlar tarafından yerli ve yabancı turistler için pişirilecek.
Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nin Müzmin Bekarlarına Eş Aranıyor Barındırdığı tür ve yüz ölçümü bakımından Türkiye'nin ve dünyanın sayılı hayvanat bahçelerinden olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, ..
Göbeklitepede Hedef; 2 Milyon Turist
Göbeklitepe'de Hedef; 2 Milyon Turist
ŞANLIURFA'nın Haliliye ilçesinde bulunan, tarihi 12 bin yıl önceye dayanan Göbeklitepe'yi bu yıl 2 milyon yerli ve yabancı turistin ziyaret etmesi bekleniyor.
Cunda Rahmi M. Koç Müzesinde 'Ders Saati'
Cunda Rahmi M. Koç Müzesi'nde "Ders Saati"
Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki Rahmi M. Koç Müzesi'nde, İl Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol çerçevesinde çocukların sosyal ve kültürel gelişimlerine destek vermek amacıyla "Bugün Dersler Müze'de" etkinliği...