16 Mart 2019 Cumartesi Günü Dünya Haberleri

16 Mart 2019 Cumartesi Günü Dünya Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yeni Zelanda'daki Katliamda Ölü Sayısı 50'ye Yükseldi Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrinde iki camiye yönelik silahlı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 50'ye yükseldi.
Cdu Genç Birlik Yeni Başkanı Tilman Oldu
Cdu Genç Birlik Yeni Başkanı Tilman Oldu
Almanya'da Hıristiyan Demokrat Parti (CDU) gençlik teşkilatı Junge Union'un (Genç Birlik) Olağanüstü Genel Kongresi'nde genç delegeler yeni başkanlarını seçti.
Cdu Gençlik Birlik Kongresinde Gündem: Türkiye, Erdoğan ve Özil Eski başkanı Paul Ziemiak'ın Aralık 2018'de parti genel sekreterliğine seçilmesinin ardından boşalan Hristiyan Demokrat Parti (..
Fransız Polisi Eylem Alanını Ringe Çevirdi – Sarı yelekliler gösterilerinin 18. haftasında göstericiler ve polis bir kez daha çatıştı, en az 30 kişi gözaltına alındı.
Yeni Zelandalılar Katliam Sonrası Camii Önüne Çiçek Bıraktı Yeni Zelanda'da iki camiye yönelik düzenlenen ve 49 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırı sonrası, Yeni Zelandalılar saldırın..
Pakistan Ordu Sözcüsü: Hindistana Ait Casus Drone Düşürüldü
Pakistan Ordu Sözcüsü: Hindistan'a Ait Casus Drone Düşürüldü
– Pakistan ordu sözcüsü Asif Ghafoor, ordunun, Hindistan'a ait bir casus droneu sınır hattında düşürdüklerini açıkladı.
Şiddetli Rüzgâr Paraşütçüleri Yerleşim Alanına Savurdu 3 Yaralı Brezilya'da ordunun gerçekleştirdiği eğitim sırasında şiddetli rüzgar, paraşütçüleri yerleşim alanına savurdu.
Cami Katliamında Saldırgana Engel Olmaya Çalışırken Öldürüldü Avrupa basını, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeAl Nur Cami'ne saldırıda katilin yaylım ateşine engel olmaya çalışırken kurş..
Cami Katliamında Saldırgana Engel Olmaya Çalışırken Öldürüldü
Cami Katliamında Saldırgana Engel Olmaya Çalışırken Öldürüldü
– Dünya basını, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeAl Nur Cami'ne saldırıda katilin yaylım ateşine engel olmaya çalışırken kurşunlara hedef olan Naeem Rashid'a (49) geniş yer ayırdı.
Süratli Otomobil, Çarptığı Otobüsü Devirdi, 2 Kişi Öldü ABD'de süratle ilerleyen ve kırmızı ışıklarda durmayan bir otomobil, bir yolcu otobüsüne çarparak devrilmesine neden oldu.
Avustralyalı Irkçı Senatöre 'Yumurtalı' Protesto İslam düşmanı ırkçı sözleriyle tepki çeken Avustralya'nın Queensland Senatörü Fraser Anning, dün gazetecilere açıklama yaptığı sırada bir genc..
K-Pop Şarkıcıları Fuhuş ve Uyuşturucu Skandalına Karıştı Güney Kore'nin en önemli ihraç ürünlerinden biri haline gelen müzik akımı K-Pop'un ünlü şarkıcılarının isimleri fuhuş ve uyuşturucu sk..
Thy, Ukraynada Başarılı Acenteleri Ödüllendirdi
Thy, Ukrayna'da Başarılı Acenteleri Ödüllendirdi
- Türk Hava Yolları (THY), Ukrayna'da 2018 yılında en iyi performans gösteren acenteleri ödüllendirdi.
Londra'da Müslüman Gruba Irkçı Saldırı Londra'da bir grup, cami önünde bekleyen Müslüman gruba çekiç ve sopalarla saldırdı.
Yeni Zelanda Saldırısında Kızı ile Yaralanan Baba: Kızım İçin Dua Edin Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrindeki camilere yönelik katliamda kızı ile birlikte kurşunların hedefi olan Ürdünlü Wa..
Yeni Zelanda Saldırısında Kızı ile Yaralanan Baba: Kızım İçin Dua Edin
Yeni Zelanda Saldırısında Kızı ile Yaralanan Baba: Kızım İçin Dua Edin
Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrindeki camilere yönelik katliamda kızı ile birlikte kurşunların hedefi olan Ürdünlü Waseem Daraghmeh, kızı ve saldırının kurbanları için dua istedi.
Yeni Zelanda Başbakanı: Saldırganın 5 Silahı Vardı – Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Christchurch'ta camilerdeki katliamd sırasında, saldırganın 2'si yarı otomatik olmak üzere 5 silahı..