14 Mart 2019 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

14 Mart 2019 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Nalburdayım.com’ a eliniz alışacak
Nalburdayım.com’ a eliniz alışacak
"Nöbetçi nalburunuz" sloganı ile 2019 yılı başında iş başı yapan NALBURDAYIM.COM'da her geçen gün ürün sayısı artıyor.
Bakan Dönmez: "Enerjide Rol Model Olacak Kadınlarımızın Hikayeleri Geleceğe İlham Verecek" Bakan Dönmez: "Enerjide rol model olacak kadınlarımızın hikayeleri geleceğe ilham verecek"İSTANBUL -..
'Türkiyeye Enerji Veren Kadınlar' ödüllendirildi
"Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar" ödüllendirildi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından bu yıl 2.'si düzenlenen "Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar" ödülleri sahiplerini buldu.
Erdoğan: S-400 işinden geri adım atmamız söz konusu değil
Erdoğan: S-400 işinden geri adım atmamız söz konusu değil
Cumhurbaşkanı Erdoğan, S-400 hava ve füze savunma sisteminin tedarikine ilişkin soruya, "S-400 işinden geri adım atmamız söz konusu değil." dedi.
Kuşadasında İstihdam Seferberliği Toplantısı Yapıldı
Kuşadası'nda İstihdam Seferberliği Toplantısı Yapıldı
İstihdam Seferberliği 2019 konulu bilgilendirme toplantısı, Aydın Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger'in başkanlığında Kuşadası Ticaret Odası'nda yapıldı.
Türkiyeye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni
Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Enerjide rol model olacak kadınlarımızın hikayeleri geleceğe ilham verecek.
Huawei, İran suçlamalarını reddetti
Huawei, 'İran' suçlamalarını reddetti
Çinli teknoloji firması Huawei, ABD'nin İran yaptırımlarını deldiği yönündeki iddiaları reddetti.
Anif-2019 Kapılarını Açtı Antalya'da 100'ün üzerinde firma ile kamu kurum ve kuruluşlarının katılımıyla bu yıl 6'ncısı düzenlenen ANİF-2019 Antalya İstihdam Fuarı açıldı.
Türkiyeye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni
Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Çocuklarımızı dahi kadınlara emanet ederken, şirketlerinizdeki hangi görevi, hangi pozisyonu bir kadına emanet etmekten çekiniyorsunuz? Kadınlara bakışımızı değiştirelim,...
Süper Loto Çekildi (2) Süper Loto'nun 595'inci hafta çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 2 milyon 10 bin 807 lira devretti.
Süper Loto Çekildi (1) Milli Piyango İdaresince düzenlenen Süper Loto'nun bu haftaki çekilişi yapıldı.
Suriye için 7 milyar dolar yardım taahhüdü
Suriye için 7 milyar dolar yardım taahhüdü
Suriye ve Bölgenin Geleceğinin Desteklenmesi" konferansında Suriye ve mülteciler için yaklaşık 7 milyar dolar yardım taahhüdünde bulunuldu.
Katso Başkanı Fındıkoğlundan Kosgebe Ziyaret
Katso Başkanı Fındıkoğlu'ndan Kosgeb'e Ziyaret
Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ve beraberindeki heyet, KOSGEB Başkanı Sayın Prof. Dr. Cevahir Uzkurt'a ziyarette bulundu.
APden ABye 'kara liste' tepkisi
AP'den AB'ye "kara liste" tepkisi
AP, AB ülkelerinin aralarında Suudi Arabistan'ın da yer aldığı terörün finansmanı ve kara para aklama ile mücadelede başarısız ülkeler listesini reddetmesine tepki gösteren kararı kabul etti.
Kaşıkçı cinayeti şüphelisi 20 Suudi için kırmızı bülten
Kaşıkçı cinayeti şüphelisi 20 Suudi için kırmızı bülten
İnterpol, Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili 20 şüpheli hakkında kırmızı bülten çıkardı.
Fındıkta Alan Bazlı Gelir Desteği Ödemesi AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, alan bazlı gelir desteği ödemelerinin, 29 Mart'ta fındık üreticilerinin Ziraat Bankası hesaplarına yatmaya..
Avrupa Borsaları Yükselişle Kapandı Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı.
Trump: Theresa May tavsiyemi dinlemedi
Trump: Theresa May tavsiyemi dinlemedi
ABD Başkanı Trump, son Brexit oylamasına ilişkin, "Nasıl müzakere edileceği konusunda Başbakan'a (Theresa May) fikir vermiştim. Bu tavsiyeyi dinlemedi; sorun yok." ifadelerini kullandı.
Meteorolojiden yurt genelinde yağış uyarısı
Meteorolojiden yurt genelinde yağış uyarısı
Türkiye genelinde havanın parçalı veçok bulutlu, Marmara'nın güneyi ve doğusu ile Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yağışlı olacağı tahmin ediliyor.
SPK Haftalık Bülteni Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Alternatifbank'ın 1 milyar 100 milyon lira tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı.
'Yerli otomobil 3üncü seviye otonom bir araç olacak'
"Yerli otomobil 3'üncü seviye otonom bir araç olacak"
Türkiye Otomobili Girişim Grubu Üst Yöneticisi Karakaş, yerli otomobilin 3'üncü seviyeye hazır bir otonom araç olacağını söyledi.
Meteorolojiden Yağış Uyarısı Türkiye genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güneyi ve doğusu ile Ege, Akdeniz, İç Anadolu (Kayseri hariç), Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güney..
Bakan Pakdemirli İzmirde Temel Atma Törenine Katıldı
Bakan Pakdemirli İzmir'de Temel Atma Törenine Katıldı
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Tarımsal ürünlerin işlenmesi, bu tarz sanayi bölgeleri son derece önemli. Sanayi bölgelerinde hayvanlar otlamamalı, fabrika bacaları tütmeli." dedi.
Karabük'te Typ Kapsamında 300 İşçi Alınacak Karabük Valiliği, Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında çeşitli kamu kurumlarına geçici olmak üzere 300 kişinin alınacağını duyurdu.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yıl başına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yıl başına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son KapanışGünlük DeğişimBIST KOBİ SANAYİ72..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 880 milyar lira olarak hesaplandı.
Savunma Sanayii Başkanı Demir, Eskişehirli Sanayicilerle Buluştu
Savunma Sanayii Başkanı Demir, Eskişehirli Sanayicilerle Buluştu
Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Eskişehir Sanayi Odasında (ESO) sanayicilerle bir araya geldi.
 Venezueladaki elektrik kesintisi büyük ölçüde giderildi
Venezuela'daki elektrik kesintisi büyük ölçüde giderildi
Venezuela'yı 7 Mart'tan bu yana karanlıkta bırakan ve hükümetin sabotaj olarak değerlendirdiği elektrik kesintisi ülkede çok büyük ölçüde giderildi.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 235,72 puan artışla 102.432,29 puandan kapandı.
Ocak Ayı Sanayi Üretim Verisi Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, ekonomi yönetiminin aldığı önlem paketleri ve eylem planlarının etkisini gösterdiğini..
Geçtiğimiz Yıl 56 Batık Gemiyi Kurtardık'
Geçtiğimiz Yıl 56 Batık Gemiyi Kurtardık"
Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, "Geçtiğimiz yıl 56 batık gemiyi kurtardık denizlerimizden. Çevreye, kirliliğe sebep olmaması adına. Bu yıl da hedefimiz 53 gemi." dedi.
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladı
BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 235,72 puan ve yüzde 0,23 artarak 102.432,29 puana yükseldi.
Güneşten Maksimum Düzeyde Yararlanmanın Peşindeyiz'
Güneşten Maksimum Düzeyde Yararlanmanın Peşindeyiz"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, ülke olarak güneş enerjisinden maksimum düzeyde yararlanmayı hedeflediklerini bildirdi.
Uşak Ticaret Borsası Uşak Ticaret Borsası'nda (UTB), makarnalık buğdayın kilogramı 1,15 ila 1,30 liradan satıldı.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,23 değer kazancıyla 102.432,29 puandan tamamladı.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 0,23'lük yükselişle tamamladı.
» 1 2 3 4 5 6 7