13 Mart 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

13 Mart 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Macron'dan Kenya'ya Ekonomik Destek Sözü Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ilk kez bir Fransız liderin ziyaret ettiği Kenya'da ekonomik büyümeye destek sözü verdi.
Facebook, Instagram ve Whatsappta global sorun yaşanıyor
'Facebook, Instagram ve Whatsapp'ta global sorun yaşanıyor'
Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan, "Facebook, Instagram ve Whatsapp servislerinde global seviyede sorunlar yaşanmakta olup, ülkemizde de kısmen hissedilmektedir.
Anlaşmasız ayrılık reddedildi
'Anlaşmasız ayrılık' reddedildi
İngiliz parlamentosu AB'den anlaşmasız ayrılmayı her koşulda reddeden teklife destek verdi.
Trumptan Boeing 737 Max kararı
Trump'tan Boeing 737 Max kararı
ABD Başkanı Trump, ülkedeki tüm Boeing 737 Max 8 ve Max 9 tipi uçakların uçuşlarının durdurulduğunu açıkladı.
Eski bakan Beril Dedeoğlu hayatını kaybetti
Eski bakan Beril Dedeoğlu hayatını kaybetti
Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu, hayatını kaybetti.
Boeingden 737 Max açıklaması
Boeing'den '737 Max' açıklaması
Boeing'den yapılan açıklamada, "Son birkaç aydır, zaten güvenli olan bir uçağı daha da güvenli hale getirmek için bir uçuş kontrol yazılım güncellenmesi geliştirmektedir.
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı.
Baibin 'İhracatın Yıldızları 2018' Ödül Töreni
Baib'in "İhracatın Yıldızları 2018" Ödül Töreni
Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Hakkı Bahar, bölgede ihracatı şaha kaldırılması için çok yönlü çalışma yaptıklarını belirterek, "Bölgemiz ihracatı, kurulduğu günden bugüne en yüksek seviyesine ulaşarak 1...
Avrupa Borsaları Yükselişle Kapandı Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı.
Meteorolojiden yağış uyarısı
Meteorolojiden yağış uyarısı
Ülke genelinin bulutlu ve yağmurlu, hava sıcaklığının ise doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı bekleniyor.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 877 milyar lira olarak hesaplandı.
Toyota'dan 14 Mart Tıp Bayramı'nda Sağlık Çalışanlarına Özel Kampanya Toyota'nın sağlık çalışanlarına özel kampanyasında, tüm yeni Toyota modellerinde 3 ay kredi erteleme seçeneği sunuluyor.
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
AP anlaşmasız Brexite hazırlanıyor
AP anlaşmasız Brexit'e hazırlanıyor
AP, anlaşmasız Brexit'e hazırlık kapsamında seyahat, ulaşım, sosyal güvenlik, eğitim ve balıkçılık alanlarına yönelik bazı tedbirleri onayladı.
AP Anlaşmasız Brexit'e Hazırlanıyor Avrupa Parlamentosu (AP), İngiltere'nin birlikten anlaşmasız ayrılığına hazırlık kapsamında seyahat, ulaşım, sosyal güvenlik, eğitim ve balıkçılık alanları..
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,47 değer kazancıyla 102.196,57 puandan tamamladı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 475,53 puan artışla 102.196,57 puandan kapandı.
APden vize sisteminin güncellenmesine onay
AP'den vize sisteminin güncellenmesine onay
Avrupa Parlamentosu üyeleri, AB'nin vatandaşı olmayan ve Schengen bölgesine giriş için vizeye ihtiyaç duyan kişilere ilişkin kayıtların tutulduğu Vize Bilgi Sistemi'nin güncellenmesine onay verdi.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 0,47'lik yükselişle tamamladı.
Burası Ordu, Burada İş Var' Semineri
Burası Ordu, Burada İş Var" Semineri
Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu'da 161 bin civarında aktif sigortalı olduğunu belirterek, "Önümüzdeki günlerde bunun daha fazla artacağını, özellikle havaların ısınması, sizlerin bu bahsettiğimiz seferberliğe katkı...
Bakan Pakdemirli'den Patates İthalatıyla İlgili İddialara Yanıt Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gümrüksüz patates ithalatı kararının, ocak ve aralık aylarında yaşanan aşırı yağış sebe..
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Çarşamba günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAJaponyaÜretici fiyat endeksi Şubat ayında aylık yüzde 0.8 ve yıllık yüzd..
Malatya Ticaret Borsası Malatya Ticaret Borsasında jumbo naturel kuru kayısının kilogramı 25 liradan satıldı.
Kapalıçarşı'da Altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,83 artışla 229,80 liradan tamamladı.
Amazon Fast Beauty Company Markasıyla Güzellik Ürünleri Sunacak – ABD merkezli e-ticaret devi Amazon, Fast Beauty isminde yeni bir güzellik ürünleri üretim hattı oluşturduğunu duyurdu.
Bakan Varank, Otomotiv Sanayi Derneği Genel Kurulu Toplantısına Katıldı (2) SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Esenler Belediyesi'ne devredilmiş 8,2 milyon metrekarelik bir arazi var..
İngiltere'de Büyüme Beklentisi Yüzde 1,2'ye Çekildi İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond, İngiltere'nin bu yıla ilişkin ekonomik büyüme tahmininin yüzde 1,6'dan yüzde 1,2'ye çekildiğini bil..
Bakan Varank, Otomotiv Sanayi Derneği Genel Kurulu Toplantısına Katıldı SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Esenler Belediyesi'ne devredilmiş 8,2 milyon metrekarelik bir arazi var. Bi..
Cbı / Fairbairn: Ek Gümrük Vergilerinin Yıkıcı Etkileri Var – Birleşik Krallık Sanayi Konfederasyonu (CBI) Direktörü Carolyn Fairbairn, Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden ayrılması konus..
Lufthansa Boeing ve Airbus'tan 40 Jet Uçağı Satın Alacak – Avrupa'nın en büyük havacılık şirketi Lufthansa, yönetim kurulunun Boeing'den 20 adet 787-9 modeli ve Airbus'tan 20 adet A350-900 mo..
Albaraka Bankacılık Grubu'ndan 2018'de 129 Milyon Dolar Net Kâr Albaraka Bankacılık Grubu (ABG), 2018 yılında konsolide bazda toplam 1,3 milyar dolar gelir elde ederken, 129 milyon dolar ana ..
Bakan Varank, Otomotiv Sanayi Derneği Genel Kurulu Toplantısına Katıldı
Bakan Varank, Otomotiv Sanayi Derneği Genel Kurulu Toplantısına Katıldı
SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Esenler Belediyesi'ne devredilmiş 8,2 milyon metrekarelik bir arazi var. Biz burada Türkiye'ye ve dünyaya model olacak, dünyadaki tüm uygulamaların gelip test edileceği bir...
Anadolujetin Bursa-Gaziantep Direkt Uçuşları Başladı
Anadolujet'in Bursa-Gaziantep Direkt Uçuşları Başladı
AnadoluJet tarafından Bursa ile Gaziantep arasında direkt uçuşlara başlandı.
İstihdam seferberliğine perakendecilerden destek
İstihdam seferberliğine perakendecilerden destek
Türkiye Perakendeciler Federasyonu Bursa Şubesi'nin 2019 yılı istihdam seferberliği ile ilgili bilgilendirme toplantısı Bursa Ticaret Borsası (BTB) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
» 1 2 3 4 5 6