12 Mart 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri
CANLI YAYIN: Ekrem İmamoğlu Yönetimindeki İlk İBB Meclis Toplantısı Canlı Yayınlanıyor.

12 Mart 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
74. Devlet Resim ve Heykel Yarışması
74. Devlet Resim ve Heykel Yarışması
Erzurum'da, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğünce düzenlenen "74. Devlet Resim ve Heykel Yarışması"nda dereceye giren eserlerin yer aldığı sergi açıldı.
25 Aralık Panorama Müzesi'Ne Eser Desteği
25 Aralık Panorama Müzesi"Ne Eser Desteği
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 15 Mart'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılması planlanan, "25 Aralık Panorama Müzesi"nde sergilenmek üzere çeşitli belge, madalya, berat, silah ve...
Ceyhun Atuf Kansu Vefatının 41. Yılında Anıldı Yazar ve şair Ceyhun Atuf Kansu, vefatının 41. yıl dönümünde, Kadir Has Üniversitesi tarafından düzenlenen bir dizi etkinlikle anıldı.
Kütahyalı Çinici Projesini Adıyamanlı Çocuklarla Buluşturdu
Kütahyalı Çinici Projesini Adıyamanlı Çocuklarla Buluşturdu
Kütahyalı Kültür ve Turizm Bakanlığı çini ve seramik ustası Muzaffer Çelik, Adıyaman'ın Tut ilçesindeki bir ilkokulda özel çocuklar çini sanatıyla tanıştırdı.
Kütüphane Kitaplarını Elden Ele Taşıdılar
Kütüphane Kitaplarını Elden Ele Taşıdılar
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi öğrenci ve akademisyenleri, kampüs kütüphanesinin kitaplarını elden ele taşıyarak raflara yerleştirdi.
Sadık Altınokun Kişisel Sergisi Açıldı
Sadık Altınok'un Kişisel Sergisi Açıldı
– Ressam M. Sadık Altınok'un kişisel sergisi, Devrim Erbil Müzesi'nde açıldı.
İstiklal Marşı'nın Kabulünün 98. Yılı DENİZLİ/MANİSA/ İstiklal Marşı'nın kabulünün 98. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü kapsamında Denizli, Manisa ve Aydın'da etkinlikler düzenlend..
Gelibolu'da "Gökyüzünden Türkiye Manzaraları" Sergisi Gelibolu'da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 104. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında "Gökyüzünden Türkiye Manzara..
Evler ve Evi Yuva Yapan Kadınlar' Keçe Sergisi
Evler ve Evi Yuva Yapan Kadınlar" Keçe Sergisi
Emekli Ziraat Mühendisi 54 yaşındaki Özgür Dönmez'in keçeden yaptığı 300 parça sanat eserinden oluşan sergiye, Ankaralı sanatseverlerin ilgisi devam ediyor.
Otizmli Çocuklar Resim Sergisine Hazırlanıyor
Otizmli Çocuklar Resim Sergisine Hazırlanıyor
OTİZMLİ çocukların eserlerinden oluşan 'Masumiyetin Umudu Resim Sergisi' nisan ayında Trump AVM'de açılacak.
Türkülerle Daüde Selda Bağcan Rüzgarı Esecek
Türkülerle Daü'de Selda Bağcan Rüzgarı Esecek
DOĞU Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'Türkülerle DAÜ' etkinliğinin bu yıl 8'incisi düzenleniyor.
Felatun Bey ile Rakım Efendi"Nin Galası Yapıldı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu "Felatun Bey ile Rakım Efendi"nin galası, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde g..
Cumhuriyet Savcısı Yılmaz'ın Acı Günü İzmir Cumhuriyet Savcısı Ayhan Yılmaz'ın babası Mehmet Ali Yılmaz (71) hayatını kaybetti.
Vahşi Batı" Yarın Seyirciyle Buluşacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu "Vahşi Batı" yarın tiyatroseverlerle buluşacak.
İstiklalden İstikbale Mehmet Akif Ersoy" Paneli Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkan Vekili Prof. Dr. Muhammet Hekimoğlu, gençlerin Mehmet Akif Ersoy'u okumalarının, tarih bilinc..
Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, Eskişehirde Açıldı
Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, Eskişehir'de Açıldı
AYDIN Doğan Vakfı tarafından bu yıl 35'incisi düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, Eskişehir'de açıldı.
Şener Şen, Zengin Mutfağı İsimli Oyunla Bursada Sahne Aldı
Şener Şen, 'Zengin Mutfağı' İsimli Oyunla Bursa'da Sahne Aldı
USTA oyuncu Şener Şen, 'Zengin Mutfağı' isimli oyunla 7. Nilüfer Tiyatro Festivali'nde sahne aldı.
Çocuklar İçin Kısa Film Atölyesi Düzenlenecek Yönetmen Benhür Bolhava eğitmenliğinde çocuklar için düzenlenecek kısa film atölyesi, 23 Mart'ta başlayacak.
Rahman Altın "Mama" ile Kanada'da Yarışacak Müzisyen Rahman Altın'ın film müziğini yaptığı "Mama" isimli kısa film Redline Uluslararası Film Festivali'nin "En İyi Müzik" kategorisinde aday ol..
Uluslararası Müzik Festivali Güher- Süher Pekinel Kardeşlerle Perde Açacak
Uluslararası Müzik Festivali Güher- Süher Pekinel Kardeşlerle Perde Açacak
MERSİN'de bu yıl 18'incisi, Sanat Etkinlikleri Derneği ev sahipliğinde yerel yönetimler ve meslek odalarının desteği ile düzenlenecek olan Mersin Uluslararası Müzik Festivali, perdelerini Güher- Süher Pekinel kardeşlerin...
Otizmli Çocuklardan Resim Sergisi
Otizmli Çocuklardan Resim Sergisi
Sanatın iyileştirici gücünden yola çıkılarak, otizmli çocuklar tarafından hazırlanacak olan resim sergisi, nisan ayında sanatseverlerle buluşacak.
Kazakistan'da Görme Engellilerden "Bahar Senfonisi" Sergisi Kazakistan'ın başkenti Astana'da görme engelli çocukların yaptığı eserlerin de sergilendiği "Bahar Senfonisi" isimli heykel sergisi..
1. İstanbul Öykü Festivali" 15 Mart'ta Başlayacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı ve Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi iş birliğiyle bu yıl ilk kez "İstanb..
Tarihi Tabakhane Bölgesi Restore Edilmeyi Bekliyor
Tarihi Tabakhane Bölgesi Restore Edilmeyi Bekliyor
Orta Çağ'ın en önemli seyyahı kabul edilen İbn-i Battuta'nın seyahatnamesinde Safranbolu'yu anlatırken "Tepe üzerine kurulmuş küçük bir şehir. Eteklerinde hendek var." şeklinde tarif ettiği dericilikte önemli bir üretim...
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali'ne Doğru Mersin'in ev sahipliğinde bu yıl 18'incisi gerçekleştirilecek Uluslararası Müzik Festivali, şef Rengim Gökmen yönetiminde dünyaca ünlü piyano ..
Atık Malzemeler Çocukların Elinde 'Sanata' Dönüştü
Atık Malzemeler Çocukların Elinde "Sanata" Dönüştü
Bursa'da, şişe, karton bardak, plastik kaşık gibi atık malzemeler, ilkokul öğrencilerinin elinde "sanata" dönüştü.
Türk Breakdansçılar Hindistandaki Dünya Finale Gidebilmek İçin Yarışacak
Türk Breakdansçılar Hindistan'daki Dünya Finale Gidebilmek İçin Yarışacak
BREAKDANS yarışması Red Bull BC One'ın Türkiye ayağı bu yıl Ankara'da düzenlenecek.
Tomorrowland Festivalinin Biletleri İlk Defa Türkiyeye Özel Satışa Çıktı
Tomorrowland Festivalinin Biletleri İlk Defa Türkiye'ye Özel Satışa Çıktı
DÜNYANIN en büyük elektronik müzik festivallerinden Tomorrowland, bu sene 19-21 ve 26-28 Temmuz tarihlerinde 15'inci kez kapılarını açacak.
Ahıska Türkleri Sempozyumu'
Ahıska Türkleri Sempozyumu"
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) ve Türk Ocakları Bursa Şubesince bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Türk Toplulukları Bilgi Şölenleri kapsamında "Ahıska Türkleri Sempozyumu" yapıldı.