10 Mart 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

10 Mart 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
2. Doğu Marmara Tarım Fuarı' Kapılarını Kapadı
2. Doğu Marmara Tarım Fuarı" Kapılarını Kapadı
Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, TÜYAP Anadolu Fuarları AŞ ve ilgili odalar tarafından düzenlenen Doğu Marmara Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Doğu Marmara Sera, Bahçe ve Süs Bitkileri...
Filistin Hükümeti Memur Maaşlarını Kesintili Ödemeye Başladı Filistin hükümeti, kamu çalışanlarının geciken şubat ayı maaşlarını yüzde 50 kesintili ödemeye başladı.
16 Yılda 1 Milyar Liralık Yatırıma Teşvik Verdik" Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Son 16 yılda 1 milyar liralık yatırıma teşvik verdik, 6 binin üzerinde vatandaşımıza yeni iş imka..
Toyota, otomobil satışlarında dünya lideri
Toyota, otomobil satışlarında dünya lideri
Toyota, geçen yıl en yakın rakibinden 1 milyon 300 binden daha fazla satış gerçekleştirerek "dünyanın en çok tercih edilen otomobil markası" oldu.
'Büyük milletlerin her zaman beka meselesi vardır'
"Büyük milletlerin her zaman beka meselesi vardır"
MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Cahiller ve cani ruhlular bilmese de büyük milletlerin her zaman beka meselesi vardır çünkü büyük milletler ebediyete kadar var olmayı hedef tayin ederler.
Nişantaşı Üniversitesi'nden "Kadının Sanata Yansıması" Sergisine Destek Nişantaşı Üniversitesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel düzenlenen "Kadının Sanata Yansıması" adlı sergiye destek ol..
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Açıklaması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, güçlü bir Türkiye için bağımsız enerjiye ihtiyaç olduğunu söyledi.
Çin ile ABD Ticaret Müzakerelerinde Kritik Konularda Anlaştı" Çin'in merkez bankası konumundaki Çin Halk Bankası'nın Başkanı Yi Gang, ticaret müzakerelerinin son turunda ABD ile döviz kuru gi..
Sosyal Medyada Yalan İçeriğin Oranı Yüzde 60lara Dayandı'
Sosyal Medyada Yalan İçeriğin Oranı Yüzde 60'lara Dayandı"
İbn Haldun Üniversitesi (İHÜ) Medya ve İletişim Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Hakkı Öcal, sosyal medyada yalan içeriğin oranının, son yapılan araştırmalara göre, yüzde 60'lara dayandığını bildirdi.
Büyükşehirden Çiftçiye Yılda 7 Milyon 309 Bin TL Destek Veriliyor
Büyükşehir'den Çiftçiye Yılda 7 Milyon 309 Bin TL Destek Veriliyor
Kocaeli 2. Doğu Marmara Tarım Fuarı'nı ziyaret eden vatandaşlara Kocaeli Büyükşehir belediyesi tarafından çiftlere toplam yılda 7 Milyon 309 bin TL destek verildiği bilgisi aktarıldı.
Fiattan 3 Yeni Sportif Egea
Fiat'tan 3 Yeni Sportif Egea
Tofaş'ın ürün geliştirme sürecine liderlik ederek 1 milyar doları aşan yatırımla hayata geçirdiği Egea model ailesinin Hatchback ve Station Wagon modelleri, bu ay itibarıyla yepyeni sportif versiyonlarıyla satışa...
İstanbul'da Dev Arazi Yeniden Satışa Çıkarıldı, Bir Dönem Türkiye'nin En Büyüklerindendi İstanbul Rami'de 93.5 dönümlük arazi üzerine kurulu olan iflas eden Uzel Makine Traktör Fabrikası'nın ..
Doğaltaş Sektörü Çin Pazarında Atağını Sürdürecek
Doğaltaş Sektörü Çin Pazarında Atağını Sürdürecek
Türk doğaltaş sektöründe, en büyük ihraç pazarı Çin'de 150 firma ile katıldığı Xiamen Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'nın son günü 4 Türk ihracatçısının gözaltına alınmasının üzüntüsü yaşanıyor.
Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 316 lira 56 kuruş, en düşük 126 lira 50 kuruş olarak belirlendi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Açıklaması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Daha 2 sene öncesine kadar elektriği de ithal ediyorduk ama son 2 yıldır elektrik ihra..
Spot Piyasada Doğal Gaz Fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 487 lira 73 kuruş olarak belirlendi.
15 Temmuz sonrası 511 bin kişi gözaltına alındı
15 Temmuz sonrası 511 bin kişi gözaltına alındı
İçişleri Bakanı Soylu, 15 Temmuz sonrası toplam 511 bin kişinin gözaltına alındığını söyledi.
Kılıçdaroğlu: Hal esnafı terörist oldu
Kılıçdaroğlu: Hal esnafı terörist oldu
Antalya'da konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, gıda fiyatlarındaki artış üzerinden hükümeti eleştirdi, "Öyle bir noktaya geldik ki hal esnafı, kışlık soğanı stoklayan terörist oldu" dedi.
Gtoda U-Etds ve Sayısal Takograf Semineri
Gto'da U-Etds ve Sayısal Takograf Semineri
Ulaştırma Elektronik Takip Denetim Sistemi (U-ETDS) ve Sayısal Takograf Bilgilendirme Semineri Gaziantep Ticaret Odasında düzenlendi.
Ayakkabı İhracatçıları Rusya'dan Siparişlerle Döndü Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar, 2019'da 1, 2023 yılında ise 2 milyar dolar ihracat he..
Emib Başkanı Kaya:  Türk İhracatçıların Gözaltına Alınmasının Üzüntüsünü Yaşıyoruz
Emib Başkanı Kaya:  Türk İhracatçıların Gözaltına Alınmasının Üzüntüsünü Yaşıyoruz
EGE Maden İhracatçıları Birliği (EMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, 'Xiamen Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'nın son günü 4 Türk ihracatçının gözaltına alınmasının üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti.
Çin'de 4 Türk İhracatçısının Gözaltına Alınması Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, Xiamen Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'nın son gününde 4 Türk ihracatçısını..
Mobilyacılar Modekodan Memnun Ayrılıyor
Mobilyacılar Modeko'dan Memnun Ayrılıyor
Bu yıl 30. kez kapılarını açan İzmir MODEKO 2019 İzmir Mobilya Fuarı bugün sona ererken, fuara katılan mobilyacılar geçtiğimiz yıllara oranla ilgi ve alakanın daha yüksek olduğunu ifade ederek, fuardan memnun...
Seramik Atıklarından Ürettikleri Köpük Betonla Maliyeti Düşürdüler BÜLENT Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Mühendislik Fakültesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği öğretim üyesi Dr. Nazım Kunduracı v..
Ayakkabı İhracatçıları Rusyadan Yeni Siparişlerle Döndü
Ayakkabı İhracatçıları Rusya'dan Yeni Siparişlerle Döndü
Türkiye'ye 2018 yılında 888 milyon dolar döviz kazandıran, 2019 yılı için 1 milyar dolar ihracat hedefi olan ayakkabı sektörü, en büyük ihraç pazarı Rusya'dan yeni siparişlerle yurda döndü.
Türk Doğaltaş Sektörü Çinden Vazgeçmeyecek
Türk Doğaltaş Sektörü Çin'den Vazgeçmeyecek
Ege Maden İhracatçıları Birliği (EMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, Xiamen Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'nın son gününde 4 Türk ihracatçısının gözaltına alınmasının üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti.
MARKAdan kalkınmaya 140 milyon liralık destek
MARKA'dan kalkınmaya 140 milyon liralık destek
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı MARKA tarafından Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'da 499 projeye 140 milyon 767 bin lira destek sağlandı.
Albaraka Türkten 450 milyon lira tutarlı kira sertifikası halka arzı
Albaraka Türk'ten 450 milyon lira tutarlı kira sertifikası halka arzı
Bankanın 325 milyon TL olarak hedeflediği kira sertifikası ihracı, gelen yüksek taleple 450 milyon TL olarak gerçekleşti.
6 bin firmaya teşvik
6 bin firmaya teşvik
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, geçen yıl 5 bin 914 firmaya yatırımlarındaki bina inşaat harcamalarıyla makine ve teçhizat alımlarında belirli muafiyet ve destekler sağlayacak yatırım teşvik belgesi verildi.
Turistler rotayı Antarktikaya çevirdi
Turistler rotayı Antarktika'ya çevirdi
Zorlu coğrafyası ve doğasıyla Antarktika, araştırma ekiplerinin ardından farklı heyecanlar arayan turistlerin de yeni gözdesi oldu.
Büyüme rakamları yarın açıklanacak
Büyüme rakamları yarın açıklanacak
Türkiye ekonomisine ilişkin 2018 yılı son çeyrek büyüme rakamları yarın açıklanacak.
Albaraka Türk'ten 450 Milyon Lira Tutarlı Kira Sertifikası Halka Arzı Albaraka Türk'ün 325 milyon TL olarak hedeflediği kira sertifikası ihracı, gelen yüksek taleple birlikte 450 milyon TL ol..
Ekonomi ve İstihdamda Kötü Günler Bizi Bekliyor" CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, "Halkımız, 31 Mart'ta iktidara gereken uyarıyı yapmazsa ne yazık ki ekonomide dolayısıyla istihdamd..
Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Sektörü Arama Toplantısı
Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Sektörü Arama Toplantısı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Danışmanlık ve Eğitim Sektör Kurulu'nun düzenlediği Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Sektörü Arama Toplantısı'nda, sektörde öne çıkan sorunlar ve bu sorunlara ilişkin çözüm...
Gebze-Halkalı demir yolu hattı 12 Mart’ta açılacak
Gebze-Halkalı demir yolu hattı 12 Mart’ta açılacak
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Gebze-Halkalı demir yolu hattı, 12 Mart'ta hizmete açılacak.
Yaş meyve ve sebze ihracatında Rusya ilk sırada
Yaş meyve ve sebze ihracatında Rusya ilk sırada
Türkiye'den yılın iki aylık döneminde 100 ülkeye yapılan 697 bin 577 ton yaş meyve sebze ihracatından, 365 milyon 662,8 bin dolarlık gelir elde edildi.
» 1 2