1 Mart 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

1 Mart 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bulgaristan'da "Baba Marta" Bayramı Bulgaristan'da Pagan geleneğine göre baharın gelişini simgeleyen Baba Marta (Marta Nine) Bayramı kutlandı.
Başkentte Büyük Rumeli Buluşması
Başkentte Büyük Rumeli Buluşması
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Bölgenin barış ve istikrarının yegane teminatının, yine bölge ülkeleri olduğunu düşünen Türkiye, Balkanlar'da ortaya çıkacak bunalımların kendisini ve tüm dünyayı...
Kuzey Makedonya'da "Osmanlı İmparatorluğu'nun İktisadi Yapısı" Konferansı Kuzey Makedonya'da, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) desteğiyle Fettah Efendi Eğitim ve Düşünc..
Antalya'da Kültür Sanat Antalya Devlet Opera ve Balesi mart programları kapsamında opera, bale ve konser olmak üzere 12 temsil izleyicinin beğenisine sunulacak.
Su Medeniyetinden Yansıyanlar'
Su Medeniyetinden Yansıyanlar"
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı ve Okçular Vakfı işbirliğiyle hazırlanan, "Su Medeniyetinden Yansıyanlar" sergisi sanatseverlerle buluştu.
1. Uluslararası Avrasya Kitap Festivali
1. Uluslararası Avrasya Kitap Festivali
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, "Yönetimde 40 Dörtler" adıyla kaleme aldığı kitabı için imza günü düzenledi.
Eskişehir'de Senfoni Konseri Kuyruğu ESKİŞEHİR Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası'nın 9-10 Mart tarihlerinde vereceği konser öncesinde biletler satışa çıkarken, gişe önünde metrelerce k..
Kazakistan'da Şükran Günü Kazakistan'da 1930'larda sürgün edilen halkların Kazak halkıyla kaynaşıp, kardeş olanların şükranlarını iletme günü olarak bilinen Şükran Günü başkent Astana'da çeşi..
İfexpo Fuarı Midyatta Tanıtıldı
İfexpo Fuarı Midyat'ta Tanıtıldı
Moda ve Hazır Giyimci Federasyonu tarafından 10-13 Temmuz tarihlerinde TÜYAP Büyükçekmece Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan İstanbul Uluslararası Hazır Giyim ve Kumaş Fuarı'nın (İFEXPO) Midyat ilçesinde...
Eskişehirde Senfoni Konseri Kuyruğu
Eskişehir'de Senfoni Konseri Kuyruğu
ESKİŞEHİR Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası'nın 9-10 Mart tarihlerinde vereceği konser öncesinde biletler satışa çıkarken, gişe önünde metrelerce kuyruk oluştu.
Leylek "Yaren" Bu Yıl Beklenenden Erken Geldi Bursa'nın Karacabey ilçesindeki Uluabat Gölü'nün kıyısında yer alan Eskikaraağaç Mahallesi'nin maskotu "Yaren" adlı leyleğin, göç mevsiminde bu y..
Edirnede 'Baba Marta' Kutlandı
Edirne'de "Baba Marta" Kutlandı
Bulgaristan geleneği Baba Marta (Marta Nine) kutlamaları kapsamında Bulgaristan Başkonsolosluğu tarafından Edirneliler'e martaniçka adı verilen kırmızı - beyaz renklerde orlon bileklikler armağan edildi.
Urfa Türküleri Eşliğinde 'Sağlıklı Nesil' Yürüyüşü
Urfa Türküleri Eşliğinde "Sağlıklı Nesil" Yürüyüşü
Şanlıurfa'da Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Sağlıklı Nesil Gençlik Yürüyüşü" renkli görüntülere sahne oldu.
Çizgi Roman Kahramanları Yeni Nesille Buluştu MALTEPE Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 'Çizgi Romanı Yaşatanlar' sergisine ev sahipliği yapıyor.
Kanserin Birini Yendi Diğeriyle Mücadelesi Devam Ediyor
Kanserin Birini Yendi Diğeriyle Mücadelesi Devam Ediyor
Batman'da, öce testis ardından karaciğer kanserine yakalanan Fikret Altun, tedavi ile testis kanserini yendi ancak karaciğer kanserine karşı mücadelesine devam ediyor.
Sanatıma Önem Verilmesinin Gururunu Yaşıyorum" Trabzon'da 54 yıldır camilerin kubbe ve minareleri için bakır alem yapan 81 yaşındaki Mahmut Efeoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından "Yaş..
Dumlugözenin Kardelenleri İçin Yeni Pazar Aranıyor
Dumlugöze'nin Kardelenleri İçin Yeni Pazar Aranıyor
Karaman'ın Toroslar'ın üzerinde yer alan Sarıveliler ilçesine bağlı Dumlugöze köyünde, tarımsal ürün olarak bahçelerde üretilen kardelenler, köylülerin önemli geçim kaynakları arasında yer alıyor.
Vatandaşların 'Arzuhalini' 29 Yıldır Kağıda Döküyor
Vatandaşların "Arzuhalini" 29 Yıldır Kağıda Döküyor
Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde uzun yıllar zabıt katipliği yaptıktan sonra emekli olan Cuma Gören, 2 metrekarelik iş yerinde, yağmur, kar ve soğuk demeden vatandaşların "arzuhalini" 29 yıldır kağıtlara döküyor.
Ara Güler'in "Aphrodisias" Sergisi Açıldı Doğuş Grubu'nun, fotoğraf sanatçısı Ara Güler iş birliğiyle hayata geçirdiği Ara Güler Müzesi'nin ikinci sergisi "Aphrodisias", Bomontiada'da sanatse..
Çizgi Roman Kahramanları Yeni Nesille Buluştu
Çizgi Roman Kahramanları Yeni Nesille Buluştu
MALTEPE Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 'Çizgi Romanı Yaşatanlar' sergisine ev sahipliği yapıyor.
Prof. Dr. Pascal Gielen: Neoliberalizm Sanatı Sekteye Uğratıyor
Prof. Dr. Pascal Gielen: Neoliberalizm Sanatı Sekteye Uğratıyor
İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi Yüksek Lisans Programı tarafından düzenlenen 'CAMMA Perşembe Konuşmaları', Antwerp Üniversitesi Siyaset ve Sanat Sosyolojisi Profesörü Pascal Gielen'i ağırladı.
Bbdso'dan 'Türk-Yunan Dostluk Konseri' BURSA Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nın (BDDSO) Türk-Yunan Dostluk Konseri'nde geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden orkestra sanatçısı Bertugan Albay..
Bbdsodan Türk-Yunan Dostluk Konseri
Bbdso'dan 'Türk-Yunan Dostluk Konseri'
BURSA Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nın (BDDSO) Türk-Yunan Dostluk Konseri'nde geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden orkestra sanatçısı Bertugan Albayrak anıldı.
13. Uluslararası Kukla Günleri Açılışını Yaptı İZMİR'de düzenlenen 13. Uluslararası Kukla Günleri, İzmir Devlet Opera ve Balesi Barok Orkestrası'nın müziğiyle destek olduğu İtalya'dan gelen T..
Murat Melih Özen Türk Şarabı / Nane Balı ile Dinleyicisiyle Buluşuyor!
Murat Melih Özen ''Türk Şarabı / Nane Balı'' ile Dinleyicisiyle Buluşuyor!
Uluslararası başarılara sahip müzisyen Murat Melih Özen , Sony Music Media etiketiyle yayınlayacağı Türk Şarabı Nane Balı albümünün ilk video klibini çıkış parçası ''Yalnız mavi''ye çekti.
Bbdsodan 'Türk-Yunan Dostluk' Konseri
Bbdso'dan "Türk-Yunan Dostluk" Konseri
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), "Türk-Yunan Dostluk" konserinde Yunan şef Nikos Haliassas'ı konuk etti.
13. Uluslararası Kukla Günleri Açılışını Yaptı
13. Uluslararası Kukla Günleri Açılışını Yaptı
İZMİR'de düzenlenen 13. Uluslararası Kukla Günleri, İzmir Devlet Opera ve Balesi Barok Orkestrası'nın müziğiyle destek olduğu İtalya'dan gelen Teatri 35 adlı ekibin 'Yaşayan Tablolar' isimli oyunu ile başladı.