9 Haziran 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

9 Haziran 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Koç Holding’den iddialara yanıt
Koç Holding’den iddialara yanıt
Koç Holding, Ekrem İmamoğlu'na holdinglerinin uçağının tahsis edildiği iddiasına, yazılı bir açıklama ile cevap verdi.
Bayram tatilinin acı bilançosu: 83 ölü, 868 yaralı
Bayram tatilinin acı bilançosu: 83 ölü, 868 yaralı
Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla trafik yoğunluğunun başladığı 31 Mayıs Cuma gününden bu yana yurt genelinde meydana gelen trafik kazalarında 83 kişi yaşamını yitirdi, 868 kişi yaralandı.
Hazine yarın iki ihale düzenleyecek
Hazine yarın iki ihale düzenleyecek
Hazine ve Maliye Bakanlığınca, yarın iki tahvil ihalesi gerçekleştirilecek.
Hazine yarın iki ihale düzenleyecek Hazine ve Maliye Bakanlığınca, yarın iki tahvil ihalesi gerçekleştirilecek.
Bayram tatili dönüş yolunda trafik yoğunluğu
Bayram tatili dönüş yolunda trafik yoğunluğu
Ramazan Bayramı tatilini tamamlayanlar, dönüş yolunda trafikte yoğunluğa neden olurken, karayolları ve trafik ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
TTK, Karadon 8-10nolu taşkömürü sahası 15 yıl süreyle rödövans karşılığı işletmeye verilecek
TTK, Karadon 8-10'nolu taşkömürü sahası 15 yıl süreyle rödövans karşılığı işletmeye verilecek
Türkiye Taşkömürü Kurumu, Karadon 8-10'nolu taşkömürü sahası 15 yıllığına maden işletmeciliği yapabilecek gerçek ve tüzel kişiler içinden uygun teklif yapana işletmeye verilmesi için açık ihale ile ihaleye çıkacak.
Spot piyasada elektrik fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 311 lira 59 kuruş, en düşük 3 lira olarak belirlendi.
TOKİnin Sincan konut kurası yarın yapılacak
TOKİ'nin Sincan konut kurası yarın yapılacak
Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, 50 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında Ankara Sincan'da dar ve orta gelirli vatandaşlar için satışa sunulan 2 bin 401 evin kurası yarın gerçekleştirilecek.
Spot piyasada doğal gaz fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 510 lira 7 kuruş olarak belirlendi.
Ege Bölgesi 1,8 milyar dolar dış ticaret fazlası verdi
Ege Bölgesi 1,8 milyar dolar dış ticaret fazlası verdi
Ege Bölgesi'nde yılın ilk çeyreğinde 3 milyar 117 milyon dolarlık ithalata karşılık, 4 milyar 908 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildi.
Anadolunun yerli buğdayı yüz güldürdü
Anadolu'nun yerli buğdayı yüz güldürdü
GDO'lu ve hibrit tohumların hayatımızın parçası olduğu günümüzde daha sağlıklı beslenmek ve Anadoluya özgü yerel tohumları çiftçiyle buluşturmak adına çalışmalar yürüten ve Türk mühendislerinin geliştirdiği yerel...
Meteorolojiden sağanak uyarısı
Meteorolojiden sağanak uyarısı
İç Anadolu ve Karadeniz ile Doğu Anadolu, Akdeniz, Ege ve Marmara bölgesindeki bazı illerde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Antalyaya gelen turistte yeni rekor
Antalya'ya gelen turistte yeni rekor
Antalya'da, hava yoluyla gelen turist sayısında dün 85 bin 205 ile günlük rekor kırıldı.
Fındık üreticilerine lisanslı deponun önemi anlatılacak Giresun Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bölük, çiftçilere yönelik tanıtım etkinlikleri düzenleyerek, fındık için olu..
TOKİnin Ankara Sincan konut kurası yarın yapılacak
TOKİ'nin Ankara Sincan konut kurası yarın yapılacak
TOKİ tarafından 50 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında Ankara Sincan'da dar ve orta gelirli vatandaşlar için satışa sunulan bin 2 bin 401 konutun kurası yarın gerçekleştirilecek.
Meteorolojiden sağanak uyarısı İç Anadolu ve Karadeniz ile Doğu Anadolu, Akdeniz, Ege ve Marmara bölgesindeki bazı illerde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Hürkuş'tan kazanılan deneyim Gökbey'i daha hızlı gökyüzüne taşıyacak İlk Türk sivil imalatı olarak yaklaşık 8 yılda uluslararası alanda sertifikalandırılan yeni nesil eğitim uçağı Hürkuş'tan ..
Antalya'ya günlük gelen turistte yeni rekor Antalya'da, hava yoluyla gelen turist sayısında dün 85 bin 205 ile günlük rekor kırıldı.
Ege Bölgesi ilk çeyrekte 1,8 milyar dolar dış ticaret fazlası verdi Ege Bölgesi'nde 2019 yılının ilk çeyreğinde 3 milyar 117 milyon dolarlık ithalata karşılık, 4 milyar 908 milyon dolarlık ih..
Adanada tarımsal ürün çeşitliliği artıyor
Adana'da tarımsal ürün çeşitliliği artıyor
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden temin edilen fidelerle, Sarıçam Bayramhacılı'da toplam 83 dekarlık arazide başlatılan lavanta, kekik, adaçayı ve balkabağı üretimini inceledi.
Çerkezköy-Kapıkule demir yolu hattında imzalar atılıyor
Çerkezköy-Kapıkule demir yolu hattında imzalar atılıyor
Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Projesi Çerkezköy-Kapıkule kesimi için 11 Haziran'da imzalar atılacak.
Nohut üreticileri aracılardan şikayetçi
Nohut üreticileri aracılardan şikayetçi
Türkiye'nin önemli nohut ekim merkezlerinden Kırşehir'in Kaman ilçesindeki üreticiler, aracılar nedeniyle ürünün fiyatının raflarda yükselmesinden rahatsız oluyor.
Meclis yeni askerlik sistemi için mesai yapacak
Meclis yeni askerlik sistemi için mesai yapacak
TBMM Genel Kurulu, yeni askerlik sistemini kapsayan Askeralma Kanunu Teklifi'nin görüşmeleri için mesai yapacak.
Türkiyenin yüzde 17si korunan alan olacak
Türkiye'nin yüzde 17'si korunan alan olacak
Türkiye ve içinde bulunduğu bölgenin ekosistem bütünlüğü ile biyolojik çeşitliliğinin korunması amacıyla korunan alanlar, 2023 yılına kadar ülke yüzölçümünün yüzde 17'sine ulaştırılacak.
İstanbul baharda 25 milyon yolcu ağırladı
İstanbul baharda 25 milyon yolcu ağırladı
İlkbaharda, İstanbul, Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından icra edilen seferlerle 24 milyon 434 bin 30 yolcu geliş-gidiş yaptı.
Bayramda tatilcinin tercihi Ege oldu Ramazan Bayramı'nda tatilciler ağırlıklı olarak Ege Bölgesi'ndeki turizm destinasyonlarını tercih etti.
200 bin kişilik ilçenin 5 günde 2 milyon oldu!
Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesi Ramazan Bayramı tatili ve Kiraz Festivali nedeniyle tarihinin en kalabalık dönemlerini yaşıyor. Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla start alan festival nedeniyle şehirde adım atılacak...
Çerkezköy-Kapıkule demir yolu hattında imzalar atılıyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger'in katılımıyla Halkal..
Tüketici teknolojisi sektörü beyaz eşya satışlarıyla büyüdü
Tüketici teknolojisi sektörü beyaz eşya satışlarıyla büyüdü
Yılın ilk çeyreğinde, beyaz eşya grubu, ÖTV indirimlerinin etkisiyle yüzde 35 artarak, 3,5 milyar liralık ciroyla Tüketici teknolojisi ürünleri pazarına en yüksek katkıyı sunan sektör oldu.
G20de Boeing çıkışı
G20'de 'Boeing' çıkışı
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Yapay zeka temelli teknolojilerde yapılacak en küçük hatalar dahi devasa kazalara sebep olabilir.
Memur-Sene göre açlık sınırı 2 bin 390 lira
Memur-Sen'e göre açlık sınırı 2 bin 390 lira
Memur-Sen Antalya Temsilcisi Mustafa Çoban, sendika genel merkezi tarafından her ay düzenli olarak yapılan "açlık-yoksulluk" araştırmasına göre, Türkiye'de 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının 2 bin 390 TL, yoksulluk...
Ordunun jeotermal alanları belirlenecek
Ordu'nun jeotermal alanları belirlenecek
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, genelde konut ve seraların ısıtılması ile sağlık turizminde termal tesisler denilince akla gelen 'jeotermal kaynakların' belirlenmesi için sondaj çalışmaları...
Belgrad Ormanları'na atlı koruma ekibi Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, pilot olarak Belgrad Ormanları'nda başlatacakları atlı koruma uygulamasından alınacak başarıya göre sistemin yay..
Nohut üreticileri aracılardan şikayetçi Türkiye'nin önemli nohut ekim merkezlerinden Kırşehir'in Kaman ilçesindeki üreticiler, aracılar nedeniyle ürünün fiyatının raflarda yükselmesinden dert..
Cepten en çok hastane randevusu için arandı
'Cep'ten en çok hastane randevusu için arandı
Mobil hatlardan geçen yıl en çok tuşlanan kısa numara, hastane randevusu için aranan 182 oldu.
Okullarda 'tatil zili' cuma çalacak
Okullarda "tatil zili" cuma çalacak
Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci, 14 Haziran Cuma günü karne alarak yaz tatiline girecek.
Doğaya "fabrika" kurup genç yaşta patron oldu Yalovalı genç girişimci Ramazan Özdemir, iki kovanla hobi amaçlı başladığı arıcılığı devlet desteğiyle geçim kaynağına dönüştürdükten sonra üç se..
GRAFİKLİ - Türk meyve sebzesi "uçuşa" geçti Türkiye geçen yıl Turkish Cargo ile 18 milyon 58 bin dolarlık yaş meyve sebze ihracatı gerçekleştirdi.
Ege Bölgesinin ihracatının ithalatını karşılama oranı yüzde 157ye yükseldi
Ege Bölgesinin ihracatının ithalatını karşılama oranı yüzde 157'ye yükseldi
Ege Bölgesi, 2019 yılının ilk çeyreğinde 3 milyar 117 milyon dolarlık ithalata karşılık, 4 milyar 908 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi.
Yeni iş fırsatları için üniversite-sanayi buluşması
Yeni iş fırsatları için üniversite-sanayi buluşması
Yaşar Üniversitesi Bilgi ve Teknoloji Transfer Ofisi (BTTO) tarafından, üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi ve yenilikçi girişimciliğin geliştirilmesi amacıyla çalıştay düzenlendi.
» 1 2