8 Haziran 2019 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

8 Haziran 2019 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sayısal Loto çekildi (2) Sayısal Loto oyununun 1225'inci hafta çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 2 milyon 553 bin 15 lira 57 kuruş devretti.
Sayısal Loto çekildi (1) Milli Piyango İdaresince düzenlenen Sayısal Loto oyununun 1225. çekilişi yapıldı.
Dağcıyı kurtarma çalışmalarında bir asker şehit oldu
Dağcıyı kurtarma çalışmalarında bir asker şehit oldu
Niğde'de Demirkazık Dağı'nda ayağı kırılarak mahsur kalan dağcıyı kurtarma çalışması sırasında bir astsubay şehit oldu.
TTSO Meclis üyesi Kazaz: 'Her firma dijitalleşme ve e-ticarete önem vermeli'
TTSO Meclis üyesi Kazaz: "Her firma dijitalleşme ve e-ticarete önem vermeli"
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Meclis üyesi Ahmet Kazaz, dünyadaki ekonomik sıkışıklıktan daha az etkilenmek için firmaların kendi bünyelerinde bazı tedbirler alması gerektiğini vurgulayarak, "Ekonomik krizde...
Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas OSB, kamulaştırılacak OSB Listesine katıldı
Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas OSB, kamulaştırılacak OSB Listesine katıldı
AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, Eskipazar'a kurulacak olan Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kamulaştırılacak Organize Sanayi Bölgesi Listesine aldırdıklarını belirtti.
Dünya tavukçuluk sektörü İstanbul'da buluşuyor Tavukçuluk ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı VIV TÜRKİYE 2019, 13-15 Haziran'da İstanbul'da gerçekleştirilecek.
Milli Park bayram tatilinde ilgi odağı oldu
Milli Park bayram tatilinde ilgi odağı oldu
Türkiye'nin en önemli doğal mirasları arasında yer alan Kuşadası'na bağlı Güzelçamlı'daki Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı uzun bayram tatilinde ziyaretçi rekoru kırdı.
Bu çileğin kilosu 120 TL
Bu çileğin kilosu 120 TL
Karadeniz Bölgesi'nde her yıl yaz mevsimi öncesi yüksek kesimlerde yetişen dağ çileğine vatandaşlar büyük ilgi gösterirken kilosu ise 120 TL'den satılıyor.
Spot piyasada elektrik fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 259 lira 99 kuruş, en düşük 1,01 lira olarak belirlendi.
Spot piyasada doğal gaz fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 522 lira 27 kuruş olarak belirlendi.
G20 Ticaret ve Dijital Ekonomi Bakanları Ortak Oturumu Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Japonya'daki G20 temasları kapsamında "Ticaret ve Dijital Ek..
"Doğruları söylemeye devam edeceğiz" Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık üreticisinin hakkını korumak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada doğruları söylemeye devam ed..
SERDAR, testi başarıyla geçti
SERDAR, testi başarıyla geçti
SERDAR adlı tanksavar füze fırlatma sistemi testlerden geçti.
Yaş meyve sebzede kalite Fresh Online ile artacak
Yaş meyve sebzede kalite 'Fresh Online' ile artacak
Dijitalleşen dünyada Mersin yönünü tarımda dijitalleşmeye çevirdi.
Borsa bu hafta yüzleri güldürdü
Borsa bu hafta yüzleri güldürdü
Bu hafta, yatırım araçlarından borsa ve altın kazandırırken, dolar kaybettirdi.
G20de Türkiye ile Kanada arasında ticari iş birliği
G20'de Türkiye ile Kanada arasında ticari iş birliği
TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan ile Kanada Uluslararası Ticaretin Çeşitlendirilmesi Bakanı Jim Carr tarafından Türkiye ile Kanada arasında, Ortak Ekonomik ve Ticaret Komisyonu (JETCO) mutabakat zaptı imzalandı.
ABD-Meksika arasında ek vergiler olmayacak ABD Başkanı Donald Trump, kaçak göçün durdurulması konusunda Meksika ile anlaşmaya vardığını duyurarak uygulanması planlanan gümrük vergilerinin ipt..
G20de Türkiye-Kanada iş birliği
G20'de Türkiye-Kanada iş birliği
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Kanada Uluslararası Ticaretin Çeşitlendirilmesi Bakanı Jim Carr tarafından Türkiye ile Kanada arasında Ortak Ekonomik ve Ticaret Komisyonu (JETCO) mutabakat zaptı imzalandı.
Antalya bayramda 400 bin kişiyi ağırladı
Antalya bayramda 400 bin kişiyi ağırladı
Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla Antalya'da önemli ölçüde yoğunluk yaşandı.
Gaziantep'te buğday hasadına başlandı Gaziantep'in İslahiye ilçesinde 145 bin dekar arazide buğday hasadına başlandı.
Zonguldak cazibe merkezi haline gelecek Zonguldak'ta, Kent Meydanı Projesi ile lavuar alanı da dahil olmak üzere yaklaşık 120 bin metrekarelik alanda, kentin tarihsel belleği ön planda tutula..
Antalya bayramda 400 bin kişiyi ağırladı Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Ramazan Bayramı tatilinde tesislerin tamamında yüzde 100 doluluğa ulaşıldığını belirterek,..
Türk mobilya sektörü ABD'ye ihracatı artırıyor Mobilya sektörünün hedef pazar olarak belirlediği ABD'ye ocak-nisanda gerçekleştirilen ihracat, geçen yılın aynı dönemine göre 44 artarak 52 mil..
ABD'de istihdam artışındaki azalma, faizlerde düşüş beklentisini arttırdı ABD'de Mayıs ayında istihdamın keskin bir şekilde yavaşlaması, ücretlerin ise beklenenden daha az yükselmesinin ekono..
İnegöl kirazında ihracat dönemi başladı İnegöl ilçesindeki çiftçiler tarafından yetiştirilen Napolyon cinsi kirazın Almanya, Ukrayna ve Rusya'ya ihracatına başlandı.
Antep fıstığı rekoltesinde düşüş bekleniyor Şanlıurfa'da mayıs ayı ortalarına kadar etkili olan aşırı yağışlar nedeniyle Antep fıstığında rekoltenin düşük olması bekleniyor.
» 1 2