7 Haziran 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

7 Haziran 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AB 8 süper bilgisayar merkezi kuracak
AB 8 süper bilgisayar merkezi kuracak
Avrupa Birliği, araştırma, sanayi ve işletmeleri desteklemek için 2020 yılı sonuna kadar 8 farklı ülkede süper bilgisayar merkezleri kurulacağını bildirdi.
Avrupa borsaları yükselişle kapandı Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı.
Ayvalıkta gezi teknelerinde bayram yoğunluğu
Ayvalık'ta gezi teknelerinde bayram yoğunluğu
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bayramda tatilciler adalara düzenlenen günü birlik tekne turlarına ilgi gösterdi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Açıklaması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Para vermeden kendi gazınızı kendinizin üreteceği bir teknoloji üzerinde çalışıyoruz.
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 823 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada en çok değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada en çok değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ SA..
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Tüm hissel..
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Bu hafta en çok borsa kazandırdı Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, haftalık bazda ortalama yüzde 3,55, külçe altının gram satış fiyatı yüzde 2,37 ve avro yüzde 0,55 değer kazanır..
Borsada yüzde 3.8 yükseliş
Borsada yüzde 3.8 yükseliş
Fed'in faiz indireceğine dair güçlenen beklentilerin etkisiyle bankacılık endeksi yüzde 6,3 prim yaptı; borsa 93.800 seviyesine yükseldi.
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 3.463,45 puan artışla 93.809,09 puandan kapandı.
PİYASALAR – BİST100 yüzde 3.83 yükseldi, dolar 5.79 lirada – Haftanın son işlem gününe yüzde 0.24 artışla 90 566 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 92 bin 2..
Borsa günü yükselişle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 3,83 değer kazancıyla 93.809,09 puandan tamamladı.
ABD'den İran'ın en büyük petrokimya şirketine yaptırım – ABD Hazine Bakanlığı, İranın en büyük petrokimya şirketine, şirketin İran Devrim Muhafızları'na (IRGC) finansman desteği verdiği savıy..
Sivaslılar tasarrufu artırdı
Sivaslılar tasarrufu artırdı
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 2019'un Ocak-Mart dönemine ilişkin tasarruf mevduatı verilerini açıkladı.
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 250,20 lira oldu.
EMTİA PİYASALARI – Altın üç yılın en yüksek haftalık artışına yakın – Altın fiyatları, ABD'den gelen zayıf istihdam verilerinin doların gerilemesine neden olması, ABD Merkez Bankası'nın (Fed)..
Babalar ve çocuklar bu yıl Babalar Gününü yarışarak kutlayacak
Babalar ve çocuklar bu yıl Babalar Günü'nü yarışarak kutlayacak
Bu yıl karne sevinci ile aynı döneme denk geldiği Babalar Günü'nde LEGO sever babalar ve çocuklarına sürpriz ödüllü yarışmalar düzenlenecek.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Bilecik'te Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, denizlerdeki arama ve sondaj çalışmalarına ilişkin, "Bizim kimsenin malında mülkünde gözümüz..
IEA: Küresel doğalgaz talebi yılda yüzde 1.6 büyüyecek Uluslararası Enerji Ajansı (IEA), dünya doğalgaz talebinin önümüzdeki beş yıl, her yıl yüzde 1.6 büyüyeceğinin tahmin edildiğini açıklad..
Kapalıçarşı'da altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,81 artışla 250,20 liradan tamamladı.
New York borsası pozitif seyrediyor New York borsası, açıklanan makroekonomik verilerin ardından yükselişini sürdürüyor.
AB, 8 süper bilgisayar merkezi kuracak Avrupa Birliği (AB), araştırma, sanayi ve işletmeleri desteklemek için 2020 yılı sonuna kadar 8 farklı ülkede süper bilgisayar merkezleri kurulacağını b..
Altının kilogramı 250 bin 100 liraya yükseldi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 250 bin 100 liraya yükseldi.
"Türk iş adamlarına gereken tüm koşulları sağlamaya hazırız" NAMANGAN (AA) – Özbekistan Başbakan Yardımcısı Aziz Abduhakimov, ülkesinde iş yapmak isteyen Türk iş adamlarına gereken tüm koşull..
Borsa hızlı yükseldi, dolar dalgalandı
Borsa hızlı yükseldi, dolar dalgalandı
ABD tarım dışı istihdam verisinin beklenti altında gelmesiyle, borsada alımlar hız kazandı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Bilecik'te Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, denizlerdeki arama ve sondaj çalışmalarına ilişkin, "Bizim kimsenin malında mülkünde gö..
Jinping: Gelişmekte olan ülkeler emsaliz bir büyüme yakladı – Çin Devlet Başkanı Xi jinping, gelişmekte olan ülke piyasalarının "emsalsiz" bir büyüme oranı yakaladığını ve dünyanın daha önce ..
Zayıf ABD verilerinin etkisiyle dolar değer kaybetti – ABD Çalışma Bakanlığı işsizlik verilerine yüzde 3.6 düzeyinde sabit kalmasına rağmen, tarımdışı istihdamın Mayıs ayında 263 bin kişiden,..
ABD'nin yaptırımlarına karşı Rusya ve Çin'den ortak cephe görüntüsü ABD ile ortak problemleri olan Çin ve Rusya, Rusya'nın gösteri ekonomi forumunda iki komşu olarak birleşik bir cephe oluştu..
Benzin ve motorin fiyatlarında büyük indirim Benzin ve motorin fiyatlarına geceyarısından itibaren geçerli olmak üzere büyük indirim gerçekleşti.
Akaryakıtta çifte indirim Motorin ve benzin fiyatlarında gece yarısından geçerli olmak üzere indirime gidilecek.
150 yıllık proje Karadenizde stratejik konuma sahip olacak
150 yıllık proje Karadeniz'de stratejik konuma sahip olacak
Osmanlı Padişahı Sultan 2. Abdülhamid döneminden itibaren hayata geçirilmesi planlanan Filyos Projesi kapsamındaki 25 milyon ton kapasiteli Filyos Liman Projesi'nde sona yaklaşılıyor.
Putin: 500 milyar dolarlık AI piyasası küresel ekonomiyi büyütecek – Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yapay zekanın (AI) küresel ekonominin itici gücü olacağını ve yıllık yüzde 1.2 katkı ..
» 1 2 3 4