6 Haziran 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

6 Haziran 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Netflix'ten Martin Scorsese'nin yönettiği Bob Dylan belgeseli Taxi Driver ve Köstebek gibi filmlerin yönetmeni Oscar ödüllü Martin Scorsese, Netflix için Bob Dylan belgeseli çekti.
Ters laleleri toplayanlara 180 bin lira idari para cezası Tunceli'nin Ovacık ilçesinde koruma altındaki endemik bir tür olan ve halk arasında "ağlayan gelin" olarak bilinen ters laleleri topl..
PKK'nın "Susa Katliamı"nda hayatını kaybeden 10 kişi anıldı Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Yolaç (Susa) köyünde 27 yıl önce, PKK'lı teröristlerce camide ibadet edenlerin dışarı çıkarılar..
Batı Karadeniz sahilleri güneyi aratmadı Ramazan Bayramı tatilini geçirmek için Düzce'nin Akçakoca ilçesine gelenler adeta sahillere akın etti.
Aydın'da 30. Boğa Güreşi Festivali Aydın'ın Germencik ilçesinde düzenlenen 30. Boğa Güreşi Festivali'nde Ege'nin farklı illerinden gelen 130 boğa güreşti.
Hastane personeli yaralı karaca için seferber oldu Sivas'ın Suşehri ilçesinde, vatandaşların yolda bulduğu yaralı karacaya Suşehri Devlet Hastanesi personeli müdahale etti.
"Dört mevsim Gaziantep" sloganıyla ziyaretçi rekoru bekleniyor Gastronomi ve kültür turizmindeki potansiyeliyle turizm pastasından her geçen gün daha fazla pay almaya başlayan Gaziantep, "Dör..
Havaların ısınmasıyla yaylalarda renk cümbüşü yaşanıyor Ağrı'nın Taşlıçay ilçesindeki 2 bin rakımlı yaylalarda karların erimesiyle doğada açan çiçekler kartpostallık görüntüler oluşturdu.
Cam kemik hastası Kader'in gelinlik hayali gerçek oldu Sakarya'nın Kocaali ilçesinde yaşayan, cam kemik hastası 17 yaşındaki Kader Kan'ın gelinlik giyme hayali, yapılan temsili düğünle gerçek..
75'lik Çinli kadının yamaç paraşütü heyecanı Muğla'nın Fethiye ilçesine tatile gelen 75 yaşındaki Çinli kadın, ilerleyen yaşına rağmen yaklaşık yarım saat yamaç paraşütüyle gökyüzünde süzüldü..
Coğrafya profesörü filmleriyle ödüle doymuyor Harran Üniversitesi (HRÜ) Coğrafya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sedat Benek, akademik hayatının yanı sıra çektiği kısa filmlerle katıldığı ulusal ve u..
"Evde hep bir daktilo sesi vardı" - İSTANBUL SAADET FİRDEVS APARI - Türk edebiyatının önemli isimlerinden şair, yazar Cahit Zarifoğlu, vefatının 32. yılında anılıyor.
Atadan kalma yöntemle zeytinyağı sabunu yapıyorlar Balıkesir'in, Edremit Körfezi'ndeki kırsal mahallelerinde kadınlar geleneksel yöntemle zeytinyağı sabunu üretiyor.
Bu hafta 4 film vizyona girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli 4 film vizyona girecek.
Bayramda kaplıca ve çamur banyolarına ilgi Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde binlerce yıldır kullanılan Sultaniye Kaplıcaları ve çamur banyoları mineral değerleri, ideal sıcaklığı ve yüksek debisi..