5 Haziran 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

5 Haziran 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ruble ve yuan için imza attılar
Ruble ve yuan için imza attılar
Rusya Devlet Başkanı Putin, "Çin ile ikili ticarette ruble ve yuan kullanımının daha da yaygınlaştırılması ve küresel piyasalardaki istikrarsızlık bağlamında bankacılık hizmetlerinde sürekliliğin sağlanması amacıyla...
TSMFden kayyum ücretleri açıklaması
TSMF'den 'kayyum ücretleri' açıklaması
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, basında ve sosyal medyada yer alan haberlerle ilgili açıklamada bulundu.
TMSF'den kayyum ücretlerine ilişkin açıklama Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), kayyum ücretleriyle ilgili sosyal medyada yer alan haberlere ilişkin açıklamada bulundu.
TSMF'den kayyum ücretlerine ilişkin açıklama Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), kayyum ücretlerine ilişkin, "Kurumumuzun 2016 yılı Eylül ayından itibaren Kanun Hükmünde Kararnameler uyarı..
Ramazan Bayramı Ayvalıkta doluluk oranını zirveye çıkardı
Ramazan Bayramı Ayvalık'ta doluluk oranını zirveye çıkardı
Ramazan Bayramı nedeniyle Balıkesir'in Edremit Körfezi ilçeleri nüfusunun 10 kat fazlası kalabalık yerli turistleri ağırlıyor.
Trafik kazalarında 50 kişi hayatını kaybetti
Trafik kazalarında 50 kişi hayatını kaybetti
Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla trafik yoğunluğunun başladığı 31 Mayıs Cuma gününden bu yana yurt genelinde 50 kişi trafik kazalarında hayatını kaybetti, 409 kişi yaralandı.
New York borsası, yükselişle açıldı New York borsası, güne yükselişle başladı.
Kuşadasında bayram hareketliliği sürüyor
Kuşadası'nda bayram hareketliliği sürüyor
Ramazan Bayramı tatili turizmcilerin yüzünü güldürürken, konaklama sektöründeki rezervasyonlarda yüzde 90'ları aşan ciddi oranda bir artış yaşandı.
Otomotiv ihracatı Mayıs'ta 2,7 milyar dolar oldu Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) verilerine göre, Türkiye otomotiv sektörünün ihracatı Mayıs'ta yüzde 0,2 düşüşle 2,7 mi..
ABD piyasaları açılış öncesinde yükselişe devam etti – ABD hisse senedi piyasaları açılış öncesi işlemlerde, Salı günü Fed Başkanı Jerome Powell'ın "büyümeyi desteklemek için hazırız" açıklam..
Evetin maliyeti en az 20 bin lira
'Evet'in maliyeti en az 20 bin lira
Düğün sezonunun başlamasıyla salon işletmeleri, organizasyon firmaları ve moda evleri gibi sektörlerde hareketlenme beklenirken, diğer giderler de dikkate alındığında bir düğün en düşük 20 bin liraya mal oluyor.
Tüpraş Rafinerisinde dumanlanma
Tüpraş Rafinerisi'nde dumanlanma
Tüpraş İzmit Rafinerisi'nde bir ekipmanın devreye alınması sırasında meydana gelen dumanlanma kontrol altına alındı.
Otomotiv ihracatı mayısta düştü
Otomotiv ihracatı mayısta düştü
Türkiye otomotiv sektörü ihracatı mayısta, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 0,2 düşüşle 2,7 milyar dolar oldu.
Spot piyasada elektrik fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 302 lira 1 kuruş olarak belirlendi.
Spot piyasada doğal gaz fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 511 lira 62 kuruş olarak belirlendi.
Batı Akdeniz'den 791,9 milyon dolarlık ihracat Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Hakkı Bahar, birlik üyesi ihracatçıların bu yılın ocak-mayıs döneminde 791 milyon 933 bin 255 dolarlık..
Otomotiv ihracatı mayısta 2,7 milyar dolar oldu Türkiye otomotiv sektörü ihracatı mayısta, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 0,2 düşüşle 2,7 milyar dolar oldu.
Meteorolojiden sağanak uyarısı
Meteorolojiden sağanak uyarısı
Sakarya, Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kars ve Ardahan çevrelerinde yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Infantino yeniden FIFA Başkanı
Infantino yeniden FIFA Başkanı
FIFA Başkanlığı'na Gianni Infantino yeniden seçildi.
Trump Londrada protestocularını değil destekçilerini kalabalık buldu
Trump Londra'da protestocularını değil destekçilerini 'kalabalık' buldu
ABD Başkanı Trump, Londra'da on binlerce kişi kendisini protesto etmesine rağmen 20'yi bulmayan destekçilerinin "asıl kalabalık" olduğunu söyledi.
Turizme bayram dopingi
Turizme bayram dopingi
Ramazan Bayramı dolayısıyla Akdeniz ve Ege'deki tesislerde doluluk oranı yüzde 95'in üzerine çıktı.
Bridgestone, TomTom Telematics'i satın alacağını duyurdu Bridgestone, Avrupa'da filo çözümlerini güçlendirmek üzere TomTom Telematics'i satın alma çalışmalarını başlattığını duyurdu.
Avrupa Birliğinden Aslı Elif Tanuğur Samancıya 'İş Ödülü'
Avrupa Birliğinden Aslı Elif Tanuğur Samancı'ya "İş Ödülü"
Gıda Yüksek Mühendisi Propolis Uzmanı Aslı Elif Tanuğur Samancı, Eurowoman Küresel İş Kadınları Forumu'nun verdiği "İş Ödülü"ne layık görüldü.
5 ayda 74,2 milyon yolcu taşındı
5 ayda 74,2 milyon yolcu taşındı
Türkiye'de hava yoluyla seyahat edenlerin sayısı yılın ilk 5 ayında 74 milyon 205 bin 556 oldu.
Avrupada endeksler yükselişle açıldı
Avrupa'da endeksler yükselişle açıldı
Avrupa borsaları güne yükselişle başladı.
Otomotiv ihracatı Mayıs'ta yüzde 0.2 düşüşle 2.7 milyar dolar Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) verilerine göre, Türkiye otomotiv sektörünün ihracatı Mayıs ayında yüzde 0..
Fizik Olimpiyat Takımı Avrupa şampiyonu oldu Fizik Olimpiyat Takımı, 35 ülkenin katılımıyla düzenlenen Avrupa Fizik Olimpiyatları'nda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanarak Avrupa birincisi old..
'Güneydoğu'da genç kızlarımıza iş sahaları açacağız' İSTANBUL Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTHİB) Başkanı Ahmet Öksüz, yaklaşık 2 milyon kişiyle istihdamda ayrı bir yere sahip..
ATO Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi için kolları sıvadı Ankara Ticaret Odasınca (ATO) düzenlenen Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi, 19-21 Eylül tarihlerinde "Anadolu'dan dünyaya"..
ZES yeni elektrikli şarj istasyonlarıyla Ege ve Akdeniz kıyılarına iniyor
ZES yeni elektrikli şarj istasyonlarıyla Ege ve Akdeniz kıyılarına iniyor
Türkiye'de hayata geçirdiği elektrikli şarj istasyonlarıyla tasarruflu, sıfır emisyonlu ve sessiz elektrikli araçların yaygınlaşmasına katkıda bulunan Zorlu Energy Solutions (ZES), Antalya, Muğla, Aydın, Afyonkarahisar...
Tasfiyelik eşya 165 milyon lira kazandırdı
Tasfiyelik eşya 165 milyon lira kazandırdı
Tasfiyelik eşya ve araçların elektronik ortamda satışlarının açık artırma yöntemiyle gerçekleştirmeye başladığı ihale modeliyle 7 ayda yaklaşık 5 bin 400 araç ve eşyanın satışı yapıldı.
Zorlu Enerji, elektrikli araç şarj istasyonlarını artırıyor Zorlu Enerji'nin Antalya, Muğla, Aydın, Afyonkarahisar ve İzmir'de açtığı 9 yeni elektrikli şarj istasyonu ile Türkiye ağını genişl..
MediaMarkt'ta akıllı çocuk saatlerinde indirim MediaMarkt'in aksesuar kategorisindeki indirim kampanyasında, Wiky akıllı saatlerde yüzde 20'ye varan indirimler uygulanacak.
Avrupa borsaları Avrupa borsaları güne yükselişle başladı.
Van, İranlı turistler için seferber oldu!
Ramazan Bayramı dolayısıyla Van'a akın eden ve yoğunluk nedeniyle otellerde yer bulamayan İranlı turistler, refakatçi misafirhanesinde konuk edildi.
» 1 2