4 Haziran 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

4 Haziran 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İran OPEC toplantısının Temmuz'a ertelenmesine karşı çıktı İran, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'ne (OPEC) yaptığı açıklamada, Haziran ayında yapılacak toplantının Temmuz ayına ertelenmesine..
BM 74. Genel Kurul Başkanı seçildi
BM 74. Genel Kurul Başkanı seçildi
Eylül ayında başlayacak BM 74'üncü Genel Kurulu Başkanı, Nijeryalı diplomat Ticcani Muhammed Bande oldu.
Godiva, satış sürecini tamamladı
Godiva, satış sürecini tamamladı
Yıldız Holding, Godiva'nın Japonya, Güney Kore ve Avustralya'daki perakende ve dağıtım operasyonları ile Yeni Zelanda'da pazar geliştirme haklarını MBK Partners'a devretti.
Trump: Huaweide anlaşmaya varacağız
Trump: Huawei'de anlaşmaya varacağız
ABD Başkanı Donald Trump, Çin telekom firması Huawei ürünlerinin İngiltere'nin 5G ağında kullanılıp kullanılmamasına ilişkin tartışmalarda "kesinlikle anlaşmaya varacaklarını" belirterek, bir istihbarat paylaşımı...
UİB'in mayıs ayı ihracatı 2,9 milyar dolar Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) kanalıyla mayıs ayında 2,9 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirildi.
KÜRESEL VERİ PANORAMASI – Küresel piyasaların yakından izlediği Salı günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: AVRUPABirleşik Krallıkİnşaat satın alma yöneticileri endeksi Mayıs ayında, Nisan..
Fed / Powell: Fed büyümeyi destekleyecek – ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Fed'in büyümeyi güçlü bir iş gücü piyasası ve simetrik yüzde 2.0 enflasyon hedefi ile destekleyeceği..
EİB'den ihracat rekoru Ege İhracatçı Birliklerince (EİB) mayıs ayında gerçekleştirilen 1 milyar 306 milyon dolarlık ihracat, ay bazında en yüksek dış satım rakamı oldu.
Ebrard: ABD gümrük vergisini engelleme olasılığımız yüksek – Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard, ülkesinin ABD'yi Meksika mallarına ek gümrük vergisi getirilmemesi için ikna etme olasılı..
New York borsası yükselişle açıldı New York borsası, güne yükselişle başladı.
Fed / Evans: Faiz oranlarından memnunum – Cihacago Merkez Bankası (Fed) Başkanı Charles Evans, ABD ekonomsinin temellerinin, iş gücü piyasası ile birlikte sağlam bir durumda olduğunu vurgulad..
ABD piyasaları açılış öncesi işlemlerde yükseldi ABD hisse senedi piyasaları, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in ABD ile bir ticaret anlaşması yapmaya açık olduklarını belirtmesi etksiyle açı..
Yunanistan'da ekonomi büyüdü Yunanistan ekonomisi bu yılın ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,2 oranında büyüdü.
Spot piyasada elektrik fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 299 lira olarak belirlendi.
Spot piyasada doğal gaz fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 526 lira 16 kuruş olarak belirlendi.
Çizgili sırtlan ve Hatay dağ ceylanlarına zarar verenlere para cezası Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çizgili sırtlan ve Hatay dağ ceylanlarının yaşam alanı olan bölgede türü korumaya..
Merkel: AB ve ABD aralarındaki problemi bir an önce çözmeli – Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Briliği'nin (AB) ABD ile arasıdaki problemleri bir an önce çözmesi gerektiğini söyledi.
ECB/Villeroy: Ticaret gerginlikleri büyümeyi tehdit ediyor – Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu üyesi ve Fransa Merkez Bankası Başkanı Francois Villeroy de Galhau, giderek yükselen ti..
İhracat artışında lider savunma
İhracat artışında lider savunma
Savunma ve havacılık sektörü, ocak-mayıs döneminde ihracatını yüzde 37 artırarak, bu alanda lider konumda yer aldı.
"Birleşik Krallık Huawei konusunda bir karar vermedi" – Birleşik Krallık Devlet Güvenlik Bakanı Ben Wallace, ülkesinin 5G altyapısında Çinli Huawei'in altyapısını kullanıp kullanmamak konusun..
Dolar/TL, yatay seyir izliyor
Dolar/TL, yatay seyir izliyor
Yurtiçi piyasanın tatil nedeniyle kapalı olduğu günde, uluslararası işlemlerde dolar/TL yatay görünüm sergiliyor.
Uluslararası Medikal İnovasyon ve İşbirliği Forumu Fangchenggang'da gerçekleşti Uluslararası Medikal İnovasyon ve İşbirliği Forumu (Çin-Şanghay İşbirliği Organizasyonu) Fangchenggang şehrinde..
Red'liler yaz boyunca sınırsız video ve sosyal medyanın keyfini çıkaracak Vodafone Red, yaza özel geliştirdiği ve "Red'li Yaz Video" ve "Red'li Yaz Sosyal" tarifeleriyle müşterilerine seçtikl..
Sıfır Atık Forumuna sıfır atık kavramının kurucusu katılacak
Sıfır Atık Forumu'na sıfır atık kavramının kurucusu katılacak
– İstanbul'da 17 - 19 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Sıfır Atık Forumu'na, sıfır atık kavramının babası olarak bilinen Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams, Dünya Sıfır Atık Birliği Kurucusu Paul Connett,...
Şişecam Ekstra Güçlü Lamine Cam'la mimarlara yaratıcı çözümler sunuyor Şişecam Düzcam yeni ürünü Şişecam Ekstra Güçlü Lamine Cam ile korkuluklar, cepheler, ışıklıklar gibi strüktürel camlama ..
Avrupa piyasaları ticaret endişeleriyle güne karışık başladı – Avrupa hisse senedi piyasaları, dünyanın en büyük iki ekonomisi arasında ABD'nin Çin'i ticaret görüşmelerini yanlış tanıtmakla s..
Arçelik'ten iklim değişikliğine karşı döngüsel ekonomi uygulamaları Arçelik, geri dönüştürülmüş pet şişe kullanılarak üretilen çamaşır makinesi kazanı ve geri dönüştürülmüş atık balık ağların..
Bingöl'de yapılacak entegre tesis 8 bin aileye düzenli gelir sağlayacak SÜTAŞ'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine Bingöl'de, Entegre Teknik Hayvancılık ve İmalat Sanayi ..
Buğday ekim alanlarında daralma var ancak verim iyi
'Buğday ekim alanlarında daralma var ancak verim iyi'
ADANA Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Şahin Bilgiç, Türkiye'de ve Çukurova bölgesinde buğday ekim alanlarında daralma olduğunu, çiftçinin alternatif ürünlere yöneldiğini belirtti.
Dolar/TL, 5,83 seviyesinde işlem görüyor Dolar/TL, güne yatay seyirle başlamasının ardından 5,8310 seviyelerinde işlem görüyor.
THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycıdan ilk çeyrek değerlendirmesi
THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı'dan ilk çeyrek değerlendirmesi
Türk Hava Yollarının (THY) bu yılın ilk çeyrek performansını değerlendiren THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, "Sene sonu bilançosu çıktığında THY'nin bilinen, alışılan performansını ve başarısını zaten göreceğiz.
Türk Hava Yolları Teknik çok sayıda personel arıyor, kabul edilenlere ücretsiz ve indirimli uçuş...
Türk Hava Yolları Teknik çok sayıda personel arıyor, kabul edilenlere ücretsiz ve indirimli uçuş...
Türk Hava Yolları dışında birçok uluslararası havayolu şirketinin uçağına da bakım ve onarım hizmeti veren Türk Hava Yolları Teknik A.Ş, çok sayıda personel alımıyla ilgili ilana çıktı.
Kilosu 10 liradan satılan 'Vali Hanım Çileği' üreticinin yüzünü güldürdü! Hedef 800 ton
Muğla'da, halk arasında 'Vali Hanım Çileği' olarak bilinen 'San Andreas' cinsi çileğin hasadına başlandı. Kilogramı toptan 8, perakende 10 liraya satılan ürünün fiyatı, çiftçiyi memnun etti.
Kimya sektöründen mayısta 1,94 milyar dolar ihracat Kimya sektörünün ihracatı, geçen ay 2018'in aynı dönemine göre yüzde 33,1 artarak 1 milyar 944 milyon dolar olarak gerçekleşti.
Avrupa borsaları Avrupa borsaları güne karışık seyirle başladı.
Asya borsaları Asya borsalarında satış ağırlıklı bir seyir izledi.
TTK'da mekanize sistemle üretimin arttırılması hedefleniyor ZONGULDAK Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) alınan bin 500 işçi ve mekanizasyon kazı sistemiyle üretimin artırılması hedefleniyor.
Çamkoru "engelsiz tabiat parkı" olacak Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP), engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmaya yönelik çalışmaları kapsamında..
Vestelden 22 milyon liralık tasarruf
Vestel'den 22 milyon liralık tasarruf
Vestel çevresel sürdürülebilirlik yatırımlarıyla rekor kırdı.
Ticaret savaşları etkisilye Asya piyasaları karışık – Asya hisse senedi piyasaları, ABD ve Çin arasıdandaki ticaret gerginlikleri ve politik gelişmeler etkisiyle karışık.
» 1 2