30 Haziran 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

30 Haziran 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İtalyan tenor Alessandro Safina Bodrum'da konser verdi Muğla'nın Bodrum ilçesinde, İtalyan tenor Alessandro Safina, Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde konser verdi.
Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali sona erdi Artvin'de, bu yıl 39'uncusu düzenlenen "Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali" boğa güreşleriyle sona erdi.
Demirci'de "organik yemek" yarışması Manisa'nın Demirci ilçesinde organik tarım alanında faaliyet gösteren bir çiftlikte "Bademi pırlantaya çevir" etkinliği yapıldı.
Halk ozanı Hacı Taşan'ın saz çalıp, türkü söyleyen heykeli yapıldı KIRIKKALE'de, Bozlak kültürünün önemli temsilcisi halk ozanı Hacı Taşan'ın heykeli yapıldı.
19. Selmandede Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Sünnet Şöleni Sakarya'nın Hendek ilçesinde 19. Selmandede Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Sünnet Şöleni düzenlendi.
Almanya'da "19. Yüzyılda Hilalin Altındaki Polonyalı Subaylar" paneli Almanya'nın Düsseldorf kentinde Prof. Dr. İlber Ortaylı ile Polonyalı tarihçi Dr. Piotr Szlanta'nın katılımıyla "19. Yüzy..
Arap turistlerin rafting heyecanı Yaz tatillerini geçirmek için Türkiye'ye gelen Arap turistler, Düzce'deki Melen Çayı'nda rafting heyecanı yaşadı.
Türkiye'nin Yörükleri Söğüt'te toplandı Bilecik'in Söğüt ilçesinde bu yıl eylül ayında yapılacak 738'nci Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri öncesi 'toy toplantısı' gerçekleştiril..
Halk ozanı Hacı Taşanın saz çalıp, türkü söyleyen heykeli yapıldı
Halk ozanı Hacı Taşan'ın saz çalıp, türkü söyleyen heykeli yapıldı
KIRIKKALE'de, Bozlak kültürünün önemli temsilcisi halk ozanı Hacı Taşan'ın heykeli yapıldı.
Meyveler şefin elinde "sanat eseri"ne dönüşüyor Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait tesiste şef olarak çalışan Bakır Aytekin, başta karpuz olmak üzere birçok meyve ve sebzeyi adeta sanat es..
Denizcilik ve Kabotaj Bayramı İzmir'de, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında Açık Su Yüzme Yarışları düzenlendi.
"Tiyatro eğitiminden önce 'insan' dedik" Usta sanatçı Mehmet Karaosmanoğlu, "Sanattan manevi olarak çok şey kazandım başkaları gibi para değil, daha çok insan biriktirmeye gayret ettim." dedi..
Akademi Beyoğlu'nda "MSM Film Okumaları" başladı Medya Sanat Derneği, Kültür Kenti Vakfı ve Akademi Beyoğlu ortaklığıyla düzenlenen "MSM Film Okumaları" etkinliğinin ilki gazeteci ve yazar Re..
Beylikdüzü'nde 26. İstanbul Caz Festivali Rüzgarı İSTANBUL Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 26'ncısı düzenlenen İstanbul Caz Festivali'nin bu yılki ilk etkinliği Beylikdüzü'nde gerçekleşt..
Beylikdüzünde 26. İstanbul Caz Festivali Rüzgarı
Beylikdüzü'nde 26. İstanbul Caz Festivali Rüzgarı
İSTANBUL Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 26'ncısı düzenlenen İstanbul Caz Festivali'nin bu yılki ilk etkinliği Beylikdüzü'nde gerçekleşti.
Otantik köy "film seti" köylüler "figüran" oldu Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde tarihi dokusu ve kerpiç evleriyle ilgi gören Söğütcük köyünde çekimlerine başlanan korku filminde köylüler figür..
Loreena Mckennitt, İzmirli hayranlarıyla buluştu
Loreena Mckennitt, İzmirli hayranlarıyla buluştu
KANADALI şarkıcı ve besteci Loreena McKennitt, 2018 yılında çıkan 'Lost Souls' (Kayıp Ruhlar) albümünün dünya turnesi kapsamında, İzmirli hayranlarıyla buluştu.
Loreena Mckennitt, İzmirli hayranlarıyla buluştu
Loreena Mckennitt, İzmirli hayranlarıyla buluştu
KANADALI şarkıcı ve besteci Loreena McKennitt, 2018 yılında çıkan 'Lost Souls' (Kayıp Ruhlar) albümünün dünya turnesi kapsamında, İzmirli hayranlarıyla buluştu.
Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan, Mardin'de Anayasa Mahkemesi Başkanı Prof. Dr. Zühtü Arslan, Mardin'e geldi.
İzmir'deki Gençlik Karnavalı devam ediyor İZMİR(AA) - İzmir'in Urla ilçesinde devam eden Gençlik Karnavalı'nın üçüncü gününde Duman grubu ve Hayko Cepkin sahne aldı.
ABD'li aktör Steven Seagal Bodrum'da Türk Amerikan İş Adamları Derneği-Amerikan Ticaret Odası Türkiye'nin (TABA-AmCham) davetlisi olarak Türkiye'de bulunan ABD'li aktör Steven Seagal ve eşi E..