30 Haziran 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

30 Haziran 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
BİTSİAD ve TATSOdan Bitlis ekonomisi için önemli girişim
BİTSİAD ve TATSO'dan Bitlis ekonomisi için önemli girişim
Suudi Arabistan merkezli Musanedoon First Şirketi'nden bir heyet; turizm, tekstil ve gıda ile ilgili ticari potansiyel fizibilitesi için Bitlis'e geldi.
Domates üreticileri, fiyattan dertli AYDIN'ın İncirliova ilçesinde, kışın tezgah fiyatının 15 liraya kadar çıktığını görünce önceki yıla oranla yüzde 80 daha fazla domates tohumu eken üretici..
Astana Finans Günleri yarın başlıyor Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da yarın başlayacak Astana Finans Günleri, 4 Temmuz'a kadar devam edecek.
Orduda fındık rekolte tahmini çalışmaları başladı
Ordu'da fındık rekolte tahmini çalışmaları başladı
Ordu'da fındık rekolte tahmini için çalışmalar başladı.
Bebe-çocuk konfeksiyonu sektörü Bursa'da buluşacak Bursa Uluslararası Bebe, Çocuk Hazır Giyim ve Çocuk İhtiyaçları Fuarı (Junioshow), kapılarını 3 Temmuz'da açacak.
ASKON Giresun Şube Başkanı Türk oldu Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Giresun Şube Başkanı iş adamı Yener Türk oldu.
Arabanda konut ihtiyacına 'özel' yatırım
Araban'da konut ihtiyacına "özel" yatırım
Gaziantep'in Araban ilçesinde yaşanan konut ihtiyacı,özel sektörün yaptığı yatırımlarla gideriliyor.
Kavak'ta kurban satışları başladı Samsun'un Kavak ilçesinde kurban satışları başladı.
Yükümlü ve tutukluların ürettikleri ihraç edilecek
Yükümlü ve tutukluların ürettikleri ihraç edilecek
Ege İhracatçılar Derneği Başkanı Ayberk Aloğlu, yükümlü ve tutukluların el işçiliği ile yaptığı emeklerin çok değerli olduğunu belirterek, ürünlerin ihracat noktasında değerlendirilmesi için çalışma başlatacaklarını...
AB ve Vietnam, ticaret anlaşması imzaladı
AB ve Vietnam, ticaret anlaşması imzaladı
Avrupa Birliği (AB) ve Vietnam arasında ticaret ve yatırım koruma anlaşmaları imzalandı.
Bursa'da meslek liselerine 20 milyon liralık destek Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, iş dünyası ve kalkınma ajansı BEBKA'nın katkılarıyla kurgulanan "..
Spot piyasada doğal gaz fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 495 lira 91 kuruş olarak belirlendi.
AB ve Vietnam, ticaret anlaşması imzaladı Avrupa Birliği (AB) ve Vietnam arasında ticaret ve yatırım koruma anlaşmaları imzalandı.
Akardan Libyadaki Hafter güçlerinin tehdidine sert yanıt
Akar'dan Libya'daki Hafter güçlerinin tehdidine 'sert' yanıt
Milli Savunma Bakanı Akar, Hafter güçleri sözcüsünün Türkiye'ye yönelik tehditlerine ilişkin, "Bölgede barış ve istikrarın sağlanmasına katkıda bulunmaya devam ederken hasmane tutum veya saldırıların bedeli çok ağır...
İhracat yapan şirketler kur riskini konuştu
İhracat yapan şirketler kur riskini konuştu
Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) işbirliği ile düzenlenen 'İhracat Yapan Şirketler İçin Kur Riski Yönetimi' panellerinin üçüncüsü bu kez Bursa'da yapıldı.
Menevşe: 'Ülkemizin yeniden büyüme trendini yakalaması ortak gayemiz'
Menevşe: "Ülkemizin yeniden büyüme trendini yakalaması ortak gayemiz"
Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, "Üretim, tasarruf ve ihracat hattında yeniden biçimlenen ekonomik modellerin uygulamaya konması, istihdamın desteklenerek sosyal refah ortamının iyileştirilmesi ve ülkemizin...
 Meclis sporda şiddet ile tapu ve imar kanununda değişikliği görüşecek
Meclis sporda şiddet ile tapu ve imar kanununda değişikliği görüşecek
Meclis, sporda şiddete karşı yeni önlemleri içeren teklif ile tapu ve imar kanununda değişiklik teklifinin görüşmeleri için mesai yapacak.
Çiftçilere anız uyarısı Kavak Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ergin Taş, hasat mevsiminin yaklaşması dolayısıyla çiftçilere anız yakılmaması konusunda uyarıda bulundu.
Meslek liselerine 20 milyon liralık destek
Meslek liselerine 20 milyon liralık destek
Bursa'da iş dünyasına yönelik projeleriyle uzmanlık merkezi haline gelen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), mesleki eğitimde dönüşümü hızlandıracak projeye start verdi.
Fiat 500 ailesi, Avrupa'da 3 milyon adet satışa ulaştı 500, 500L ve 500X SUV'dan oluşan Fiat 500 ailesi, Avrupa'da 3 milyon satış adedine ulaştı.
Bursada mesleki eğitim seferberliği
Bursa'da mesleki eğitim seferberliği
BURSA'da, iş dünyasına yönelik projeleriyle uzmanlık merkezi haline gelen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nca (BTSO) mesleki eğitimde dönüşümü hızlandıracağı belirtilen projeye başlandı.
Yağışlar kestane balı üreticilerini endişelendiriyor Giresun Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kubilay Elevli, haziran boyunca etkili olan yağışlar sebebiyle kestane balı rekoltesinde düşüş..
İmar barışı ödemeleri bugün sona eriyor
İmar barışı ödemeleri bugün sona eriyor
İmar barışından faydalanmak için başvuruda bulunan vatandaşların Yapı Kayıt Belgesi bedellerini ödeme süresi bugün sona eriyor.
Japonlar Tokat yaprağı yiyecek
Japonlar Tokat yaprağı yiyecek
Asma yaprağı üreticisi ve ihracatçısı Mustafa Coşkun, Japonların kendilerinden yaprak sarma dolma ihracatı yapmalarını istediğini ifade ederek, "Japonlar Erbaa bağ yaprağının ününü duydu, zeytinyağlı sarma ihraç...
Tapu dolandırıcılığına kısa mesaj ile önlem
Tapu dolandırıcılığına 'kısa mesaj' ile önlem
Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Adlı, e-Devlette "Tapu Telefon Bilgileri Beyan" kısmında numarası kayıtlı olan vatandaşların, otomatik gönderilen SMS ile taşınmazları üzerinde başlatılan işlemlerden anında haberdar...
FETÖ sanıkları hesap veriyor
FETÖ sanıkları hesap veriyor
Darbe girişimi ve Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na ilişkin temmuz ayında 7 ildeki 25 davada bin 504 sanık yargılanacak.
Bebe-çocuk konfeksiyonu sektörü “show”a hazır
Bebe-çocuk konfeksiyonu sektörü “show”a hazır
Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörü, JUNIO SHOW Bursa Uluslararası Bebe, Çocuk Hazır Giyim ve Çocuk İhtiyaçları Fuarı'na hazırlıklarını tamamladı.
BursaRay’da kapasite katlanıyor
BursaRay’da kapasite katlanıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin daha hızlı metro ulaşımı için dünyanın en büyük kuruluşlarına yaptırdığı sinyal optimizasyon sisteminin ilk fazı, önümüzdeki yıl hizmete giriyor.
Hindistana haşhaş tohumu ihracatı tekrar başlıyor
Hindistan'a haşhaş tohumu ihracatı tekrar başlıyor
Türkiye'den Hindistan'a beyaz haşhaş ihracatında yaşanan sorun, elektronik ortamda takip edilecek bir online sistem kurularak çözüldü.
Bursa doğal film platosu
Bursa doğal film platosu
Sahip olduğu tarihi ve kültürel miras eserleriyle, yüzyıllara yayılan birikimiyle birçok prodüksiyona doğal platform olan Bursa, 9 Ağustos tarihinde vizyona girecek 'Konuşan Hayvanlar' filmine de ev sahipliği yapıyor.
» 1 2