28 Haziran 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

28 Haziran 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yaptırımların aşılması için kurulan INSTEX faaliyete geçti
Yaptırımların aşılması için kurulan INSTEX faaliyete geçti
İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Arakçı, ülkesine yönelik ABD yaptırımlarının aşılması için oluşturulan özel ödeme mekanizması INSTEX'in faaliyete geçtiğini ve ilk transferin yapıldığını bildirdi.
AB ve MERCOSUR ticaret anlaşmasında uzlaştı Avrupa Birliği (AB) ve Güney Amerika Ortak Pazarı (MERCOSUR) arasındaki ticaret anlaşması müzakerelerinde uzlaşı sağlandı.
İzmit Belediyesi halk ekmek için fırıncılarla görüştü
İzmit Belediyesi halk ekmek için fırıncılarla görüştü
KOCAELİ(İHA) – İzmit Belediyesi, vatandaşların ekmeği daha ucuz temini edebilmeleri için fırıncılarla bir araya geldi.
İstanbul Boğazında gürültü kirliliği önlenecek
İstanbul Boğazı'nda gürültü kirliliği önlenecek
I·stanbul Bogˆazı'nda gürültü kirliliğinin önlenmesi için tekne, yüzer tesis ve ticari yatların denetleneceği bildirildi.
Karayollarından FSM Köprüsündeki çalışmalara ilişkin açıklama
Karayollarından FSM Köprüsü'ndeki çalışmalara ilişkin açıklama
Karayolları Genel Müdürlüğü "(Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün onarımında kullanılan yöntem) İstanbul trafiğinin, köprü üst yapı onarımlarından en az seviyede etkilenmesi, onarım süresinin azaltılması sağlanacaktır.
Balıkesirde şehir içi toplu taşıma ücretleri zamlandı
Balıkesir'de şehir içi toplu taşıma ücretleri zamlandı
Balıkesir'de şehir içi toplu taşıma ücretlerine 1 Temmuz 2019 tarihinde geçerli olmak üzere yüzde 18 ile 24 arasında zam yapıldı.
Trabzonspor borçlarını yapılandırdı
Trabzonspor borçlarını yapılandırdı
Trabzonspor Kulübü, borçlarını 2 yılı anapara ödemesiz olmak üzere 5 yıl vade ile yapılandırdı.
Karayollarından Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki çalışmalara ilişkin açıklama Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) açıklamasında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün onarımında yürütülen çalışmada d..
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı.
Avrupa borsaları yükselişle kapandı Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı.
Türkiye Bankalar Birliği'nden futbol kulüplerinin borç yapılandırmasına ilişkin açıklama Türkiye Bankalar Birliği (TBB), futbol kulüplerinin idari ve mali yapılarının bir bütünlük içinde yöne..
Çanakkale için sağanak uyarısı Çanakkale'nin Gelibolu ve Lapseki ilçelerinde, gök gürültülü sağanak bekleniyor.
TBBden kulüp borçları açıklaması
TBB'den 'kulüp borçları' açıklaması
Türkiye Bankalar Birliğinden yapılan açıklamada, "Kulüplerimiz ile ilgili bankalar arasındaki yapılandırma çalışmaları devam etmektedir.
Türkiye Bankalar Birliği: "Kulüplerin borçlarının bir bankaya devredilmesi söz konusu olmayıp her... Türkiye Bankalar Birliği: "Kulüplerin borçlarının bir bankaya devredilmesi söz konusu olma..
Türkiye Bankalar Birliği: "Yapılandırmaya konu olan borçlar, iki yılı anapara geri ödemesiz olmak... Türkiye Bankalar Birliği: "Yapılandırmaya konu olan borçlar, iki yılı anapara geri ödemesi..
Türkiye Bankalar Birliği: "Yapılandırmada borçların silinmesi veya piyasa normlarının dışında... Türkiye Bankalar Birliği: "Yapılandırmada borçların silinmesi veya piyasa normlarının dışında ..
Türkiye Bankalar Birliği: "Kulüplerimiz ile ilgili bankalar arasındaki yapılandırma çalışmaları... Türkiye Bankalar Birliği: "Kulüplerimiz ile ilgili bankalar arasındaki yapılandırma çalışmal..
Edirne ve Tekirdağ için sağanak uyarısı Edirne çevreleriyle Tekirdağ'ın batı ilçelerinde gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 869 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada en çok değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada en çok değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Sakarya, Zonguldak, Düzce ve Bartın için sağanak uyarısı Sakarya, Zonguldak, Düzce ve Bartın çevrelerinde gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Bu hafta borsa kazandırdı, altın ve döviz kaybettirdi Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, haftalık bazda ortalama yüzde 2,62 değer kazanırken, külçe altının gram satış fiyatı yüzde..
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 912,20 puan artışla 96.485,32 puandan kapandı.
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladı
BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 912,20 puan ve yüzde 0,95 artarak 96.485,32 puana çıktı.
İBBde yeni atamalar
İBB'de yeni atamalar
İBB Genel Sekreter Vekilliği'ne Mehmet Çakılcıoğlu atanırken, Yavuz Erkut ve Murat Ongun başkan danışmanı olarak atandı.
Borsa, günü yükselişle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,95 değer kazancıyla 96.485,32 puandan tamamladı.
İç borçlanma stratejisi (2) Hazine ve Maliye Bakanlığınca, temmuzda 19,5 milyar lira, ağustosta 8 milyar lira ve eylülde 9 milyar lira iç borçlanma yapılacak.
KÜRESEL VERİ PANORAMASI – Küresel piyasaların yakından izlediği Cuma günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAJaponyaİşsizlik oranı Haziran ayında, Mayıs ayındaki yüzde 2.4 düzeyinde sab..
PİYASALAR –BİST100 yüzde 1.09 artıda, dolar 5.76 lirada – Güne yüzde 0.26 artışla 95 bin 821 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 95 bin 548 puanı ve en yükse..
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 261,40 lira oldu.
"Ege Yapı'dan 'Kordon İstanbul'da avantajlı ödeme imkanı" başlıklı haberimiz kaynağından... Ege Yapı, ikinci etabında satışa sunduğu konutlar için peşinatsız, daire bedelinin yarısı kadar kre..
İç borçlanma stratejisi (1) Hazine ve Maliye Bakanlığı, temmuz-eylül döneminde 40,1 milyar liralık iç borç servisine karşılık 36,5 milyar liralık iç borçlanmaya gidecek.
Antep kurabiyesi coğrafi işaret olarak tescillendi
Antep kurabiyesi coğrafi işaret olarak tescillendi
Gaziantep'in geleneksel lezzetlerinden Antep kurabiyesi coğrafi işaret olarak tescil edildi.
Temmuz ayında yapılacak ihale sayısı 5e çıktı
Temmuz ayında yapılacak ihale sayısı 5'e çıktı
Daha önce Temmuz'da ihaleyle dört ihraç yapacağını açıklayan Hazine, bugün ise Temmuz'da üç ay vadeli bononun eklenerek ihaleyle beş ihraç yapılacağını belirtti.
Kesdo Dondurma, Kayseriyi okumaya davet ediyor
Kesdo Dondurma, Kayseri'yi okumaya davet ediyor
Türkiye'nin ilk tescilli butik üretim dondurma markası olan Kesdo Dondurma, 2007 yılında başlattığı 'Kitap Günleri' kampanyasına bu yaz sezonunda da devam edecek.
KRİPTOPARA – Bitcoin 11 bin 500 düzeyini aştı – Kripto para birimleri piyasasında düzeltme hareketinin etkisiyle Bitcoin'de görülen yüksek volatilite devam ederken, piyasanın en yüksek haciml..
Kapalıçarşı'da altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,38 artışla 261,40 liradan tamamladı.
» 1 2 3 4 5 6 7