26 Haziran 2019 Çarşamba Günü Dünya Haberleri

26 Haziran 2019 Çarşamba Günü Dünya Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sea Watch: 42 göçmeni taşıyan yardım gemisi izinsiz İtalya kara sularına girdi ve Lampedusa adasına... Akdeniz'de kurtarılan 42 göçmenle 2 haftadır İtalya'da güvenli bir limana demirlemesine ..
Türkiye'de sinemaya gidenlerin sayısı düştü, tiyatro seyircisi arttı Türkiye’de sinema seyirci sayısı 2018 yılında yüzde 5,4 azalırken 2017-2018 sezonunda tiyatro seyirci sayısı bir önceki se..
Almanya'da çöl sıcakları nedeniyle 'su kullanımı' uyarısı Sahra Çölü'nden gelen sıcak hava akımı, İspanya, Güney Fransa, Belçika, Hollanda, Lüksemburg gibi Almanya'yı da etkiledi.
Kassel Bölge Valisi'nin katil zanlısı cinayeti itiraf etti Almanya'da 2 Haziran'da evinin bahçesinde başına tek kurşun sıkılarak öldürülen Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke'nin katil zanlısı ..
ABD Hazine Bakanı Mnuchin: Yaptırımlar işe yarıyor ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarının, İran hükümetinin tepkilerine göre, işe yaradığını söyledi.
ABDde göçmenlere yönelik 4,5 milyar dolarlık yardım paketi Temsilciler Meclisinden geçti
ABD'de göçmenlere yönelik 4,5 milyar dolarlık yardım paketi Temsilciler Meclisi'nden geçti
Demokratların çoğunlukta olduğu Temsilciler Meclisi, ülkenin güney sınırındaki göçmenlere insani yardım yapılmasına yönelik tasarıyı onayladı.
Kıbrıs'taki İngiliz üslerinden F-35B'lerle Irak ve Suriye'ye 14 sorti yaptı ABD ile İran arasında gerilimin yükseldiği dönemde Kıbrıs'taki İngiliz üslerinde bulunan F-35B savaş uçakları, Suri..
Güney Kore'de ilkokulda büyük yangın Güney Kore'de ilkokulda yangın çıktı.
Güneş enerjisiyle çalışan otomobil tanıtıldı- Yeniden NOT: Önceki haberde 'saatte 725 kilometre hıza ulaşabilecek' ifadesi, 'tek bir şarjla 725 kilometre gidebilecek' olarak değiştirilmiştir.
Çipras: Kim Rumların haklarını ihlal ederse, bu sonuçlar doğuracaktır
Çipras: Kim Rumların haklarını ihlal ederse, bu sonuçlar doğuracaktır
YUNANİSTAN Başbakanı Aleksis Çipras, "Her kim Yunanistan ve Kıbrıs'ın (Rumların) haklarını ihlal ederse bu sonuçlar doğuracaktır.
Ağlama sesi ihbarına giden polis, ormanda torbaya sarılmış bebek buldu ABD'nin Georgie eyaletinde meydana gelen olayda, polis ekipleri ormanda plastik bir torbaya sarılmış ve yeni doğmuş bebe..
Kıbrıstan kalkan savaş uçaklarından Irak ve Suriyeye sorti
Kıbrıs'tan kalkan savaş uçaklarından Irak ve Suriye'ye sorti
ABD ile İran arasında gerilimin yükseldiği dönemde Kıbrıs'taki İngiliz üslerinde bulunan F-35B savaş uçakları, Suriye ve Irak üzerinde 14 sorti yaptı.
Ravanchi: ABD, İran'a karşı bir ekonomik savaş açtı İran'ın Birleşmiş Milletler (BM) Elçisi Majid Takht Ravanchi, ABD'nin İran'a karşı tam teşekküllü bir ekonomik savaş ilan ettiğini söyledi.
Ruhani: İran ABD ile savaşmak istemiyor İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran'ın asla ABD ile bir savaşa girmek amacında olmadığını söyledi ve ekledi, "İran'ın bölgede gerilimi artırmak gibi ..
» 1 2