24 Haziran 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

24 Haziran 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Usta" Kosova'da seyirciyle buluştu Sultan 2. Abdülhamid Han'ın hayatını anlatan "Usta" isimli tiyatro oyunu Kosova'nın güneybatısındaki Prizren kentinde sahnelendi.
Türk piyanistten Viyana'da konser Avusturya'nın başkenti Viyana'da, Türk piyanist Gülce Sevgi, yerli ve yabancı klasik eserlerden oluşan konser verdi.
Bu kez ellerine kalem değil boya fırçası aldılar Aydın'ın İncirliova ilçesinde bir ortaokulun öğretmenleri, yeni eğitim sezonuna hazırlık kapsamında okullarını boyadı.
"Tanker" lafına alındı 4 ayda 33 kilo verdi Rize'de, arkadaşının kiloları nedeniyle "Tanker gibisin" sözüne alınınca zayıflamaya karar veren Bahadır Türüt, 4 ayda diyet ve spor ile 33 kilo ve..
Bolu'da "Şimşir Bayramı Şenlikleri" Bolu'nun Mudurnu ilçesinde geleneksel olarak her yıl yapılan "Şimşir Bayramı Şenlikleri" gerçekleştirildi.
Paraşütle atlayışın ardından evlilik teklifi Denizli'de bir restoranda yöneticilik yapan kişi, beyaz cennet Pamukkale üzerinde yamaç paraşütüyle gerçekleştirdikleri tandem uçuşun ardından kız..
Kapadokyada tarihi Bezirhanede opera konseri
Kapadokya'da tarihi Bezirhane'de opera konseri
ANTALYA Devlet Opera ve Balesi, Nevşehir'in Uçhisar beldesinde, doğal akustiği ve iki dev kubbesiyle sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan tarihi Bezirhane'de 'Golden Voices' konseri verdi.
Batman'da bitkin halde kartal bulundu Batman'da bitkin halede bulunan kartal doğaya bırakılacak.
Ünlü isimler Floryada sahne alacak
Ünlü isimler Florya'da sahne alacak
Hayal Kahvesi ve Aqua Florya Alışveriş Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan yaz konserlerinin ilki, 28 Haziran Cuma günü Türk Pop müziğinin sevilen sesi Gülşen'le başlayacak.
Kayseri 1. Geleneksel Ulusal El Sanatları Festivali Kayseri 1. Geleneksel Ulusal El Sanatları Festivali başladı.
"Godot'u Beklerken'i Beklerken" sanatseverlerle buluşacak Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen "nöbetçi tiyatro" uygulaması kapsamında bu hafta Ankara'da "Godot'u Bekle..
Akıngüç koleksiyonu İKÜSAGda
Akıngüç koleksiyonu İKÜSAG'da
İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Sanat Koleksiyonu'nda yer alan 22 eser, İKÜSAG'da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Annesinden öğrendiği kilim dokuma sanatı mesleği oldu Kırgızistan'dan Türkiye'ye gelen Satkınbibi Levent, annesinden öğrendiği kilim dokumayı, Çubuk Halk Eğitim Merkezinde kursiyerlere öğreti..
Suriyeli bilgisayar öğretmeni film çekti Suriye'nin Haseke kentindeki çatışmaların ve bombardımanın yoğunlaşmasının ardından 4 yıl önce ülkesini terk etmek zorunda kalan 38 yaşındaki Suriyeli..
Yörüklerin hayır yemeklerinin vazgeçilmezi "ciğer çorbası" Bilecik ve ilçelerinde yaşayan Yörükler, asırlardır sürdürdükleri gelenekleri kapsamında hayır yemeklerinde "ciğer çorbası" ikramınd..
Başımıza Taş Yağmasına Sebep Olabilecek 5 Cinsel Gelenek
Başımıza Taş Yağmasına Sebep Olabilecek 5 Cinsel Gelenek
Başlık komik olsun diye öyle yazdık sanıyorsanız şoklara hazır olun canlarım. Bu toplumlar bilen bilir Lut kavmini bile sollamışlar çoğu konuda.
Dünyanın En Güzel Mutasyonu: Heterokromi
Dünyanın En Güzel Mutasyonu: Heterokromi
Dünyanın en güzel mutasyonu olarak bilenen heterokromi genel itibariyle iki gözün farklı renkte olmasına sebep olan bir gen mutasyonudur.
Düzce'nin antik tarihi, bölge turizmini canlandıracak Düzce'deki Prusias ad Hypium Antik Kenti ile UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan 8 asırlık Ceneviz Kalesi'nde, Kültür Bakanlığ..
Öğrenci evinde başladılar siparişlere yetişemiyorlar Eskişehir'de iki girişimci, üniversitede aynı evi paylaşırken hobi amacıyla başladıkları plastik makyaj ve insan tenine yakın hareketli si..
83. Uluslararası Bergama Kermesi sona erdi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önerisiyle yapılan, Türkiye'nin ilk yerel festivali olan ve bu yıl 83. gerçekleştirilen Uluslararası Bergama Kermesi k..