24 Haziran 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

24 Haziran 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sanderstan 1,6 trilyon dolarlık öğrenci borçlarını iptal teklifi
Sanders'tan '1,6 trilyon dolarlık öğrenci borçlarını iptal' teklifi
ABD'de Vermont Senatörü ve Demokratların 2020 başkan aday adaylarından Sanders, ABD'deki toplam 1,6 trilyon dolarlık öğrenci borçlarının iptal edilmesini öngören bir yasa teklifi sundu.
THYden 737 Max kararı: İptaller yaşanacaktır
THY'den 737 Max kararı: İptaller yaşanacaktır
THY, 24 adet Boeing 737 MAX tipi uçakları operasyonlarda değerlendirmeyeceklerini, bu durum nedeniyle planlanan bazı uçuşlarda iptallerin yaşanabileceğini açıkladı.
On Numara çekildi (2) On Numara oyununun 881. hafta çekilişinde 10 bilen 2 kişi 161 bin 709 lira 40'ar kuruş ikramiye kazandı.
On Numara çekildi (1) On Numara oyununun 881. hafta çekilişi yapıldı.
Grizu 263, dünyanın ilk cep uydusunu 2020de fırlatacak
Grizu 263, dünyanın ilk cep uydusunu 2020'de fırlatacak
Amerika'da düzenlenen uydu yarışmasında bu yılda dünya ikinciliği elde eden BEÜ Grizu 263 takımı, 2020 yılında uzaya fırlatmayı hedefledikleri 5 santimetre çapındaki cep uydusuyla uzaydan dünyayı görüntülemeyi...
Suriye sınırına askeri sevkiyat
Suriye sınırına askeri sevkiyat
TSK, Suriye sınırındaki askeri birliklere zırhlı personel taşıyıcısı ve komando takviyesi yaptı.
Macron: Trump Avrupaya karşı duruşunu netleştirmeli
Macron: Trump Avrupa'ya karşı duruşunu netleştirmeli
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, ABD Başkanı Trump'a "Avrupa'ya karşı duruşunu netleştirme" çağrısı yaptı.
Anadolu Otoyolu çalışma nedeniyle 20 gün kapalı
Anadolu Otoyolu çalışma nedeniyle 20 gün kapalı
Anadolu Otoyolu'nun İstanbul yönü Kaynaşlı ile Bolu Tüneli arası derz yenileme çalışması nedeniyle 20 gün süreyle ulaşıma kapatıldı.
20 bin sözleşmeli öğretmenin atama takvimi açıklandı
20 bin sözleşmeli öğretmenin atama takvimi açıklandı
20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin tercih ve atama takvimi açıklandı.
Avrupa borsaları İngiltere hariç düşüşle kapandı
Avrupa borsaları İngiltere hariç düşüşle kapandı
Avrupa borsaları, günü İngiltere dışında düşüşle tamamladı.
Üniversite öğrencilerine İŞKUR'dan müjde Trabzon'da üniversite öğrencilerine yönelik yaz dönemlerinde kamuda iş imkanı sunacak Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başlıyor.
Avrupa borsaları İngiltere hariç düşüşle kapandı Avrupa borsaları, günü İngiltere dışında düşüşle tamamladı.
Motorine 22 kuruş zam Motorinin litre satış fiyatına bu geceyarısından itibaren geçerli olacak şekilde 23 kuruş zam yapıldı.
İngilterenin İsraile silah satışları devam ediyor
İngiltere'nin İsrail'e silah satışları devam ediyor
Uluslararası Ticaret Bakanlığı verilerine göre, Gazze sınırındaki eylemlerin başladığı 30 Mart 2018'den bu yılın sonuna kadar İngiltere'nin, İsrail'e satışına onay verdiği silahların değeri, 14 milyon sterlin oldu.
Trumptan İrana yeni yaptırımlar
Trump'tan İran'a yeni yaptırımlar
ABD Başkanı Trump, İran'a yeni yaptırımlar getiren kararnameyi imzaladı.
SPK haftalık bülteni Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Seyitler Kimya Sanayi pay piyasasında meydana gelen olağan dışı fiyat ve miktar hareketleri nedeniyle 3 kişi hakkında borsalarda 6 ay sürey..
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 842 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada en çok değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada en çok değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa, günü yüzde 1,23'lük yükselişle tamamladı.
Borsa günü yüzde 1,23 yükselişle tamamladı
Borsa günü yüzde 1,23 yükselişle tamamladı
BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 1.160,21 puan ve yüzde 1,23 artarak 95.182,49 puana çıktı.
Motorine 29 kuruş zam Motorinin litre fiyatına 29 kuruş zam yapıldı.
Borsa, günü yükselişle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,23 değer kazancıyla 95.182,49 puandan tamamladı.
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.160,21 puan artışla 95.182,49 puandan kapandı.
PİYASALAR – BİST100 yüzde 1.23 yükseldi, dolar 5.80 lirada Güne yüzde 2.15 artışla 96 bin 39 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 94 bin 898 puanı ve en yükse..
Ruanda ile İşbirliği Semineri Ankara Ticaret Odası (ATO) ile Ruanda Ankara Büyükelçiliğinin ortak organizasyonuyla "Ruanda ile İşbirliği Semineri" gerçekleştirildi.
EMTİA PİYASALARI – Petrol fiyatları talep endişleriyle düştü –Petrol fiyatları, ABD ve İran arasındaki gerginliklerin talebi etkileyeceği endişeleriyle düştü.
İrandan ABye nükleer anlaşma tehdidi
İran'dan AB'ye nükleer anlaşma tehdidi
İran Dışişleri Bakanı Zarif, "AB ülkelerinin adım atması için yeterince gerekçe var. AB ülkeleri taahhütlerini yerine getirmezlerse sonuçlarına da katlanmayı kabul etmeliler.
"Mobilya üreten 40 bin firmamızdan 15 bini ihracat yapıyor" Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, Türkiye'de mobilya üreten 40 bin firmadan 15 bininin ih..
Star Rafineri uluslararası standartlara uygunluğunu belgeledi
Star Rafineri uluslararası standartlara uygunluğunu belgeledi
SOCAR Türkiye'nin iştiraki STAR Rafineri'nin Entegre Yönetim Sistemi (EYS), Kalite Yönetim Sistemi, Çevre Yönetim Sistemi ve İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi belgeleriyle aynı anda üç belge alarak uluslararası...
KÜRESEL VERİ PANORAMASI – Küresel piyasaların yakından izlediği Pazartesi günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAJaponyaÖncü göstergeler Nisan ayında, Mart ayındaki 95.7 puandan, 95.9 ..
KARDEMİRden satış duyurusu
KARDEMİR'den satış duyurusu
KARDEMİR, inşaat demi·ri·, kütük, blum, profi·l, köşebent, ray, kalın yuvarlak, maden direği, kangal, çubuk ve pik satışının programlandığı bildirildi.
Bal üreticileri Kafkas ırkı arılarını tanıttı Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 2 bin 727 bitki çeşitliğiyle Türkiye'nin en zengin bölgesi ve arıcılık için son derece uygun doğa şartlarına sahip ol..
ABD ile Taliban 29 Haziranda görüşecek
ABD ile Taliban 29 Haziran'da görüşecek
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad 29 Haziran'da Taliban yetkilileriyle görüşecek.
KARDEMİR'den satış duyurusu Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarınca (KARDEMİR), inşaat demi·ri·, kütük, blum, profi·l, köşebent, ray, kalın yuvarlak, maden direği, kangal, çubuk ve pik satışını..
Uşak Ticaret Borsası Uşak Ticaret Borsasında (UTB), makarnalık buğdayın kilogramı 1,25-1,30 liradan satıldı.
» 1 2 3 4 5 6