22 Haziran 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

22 Haziran 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gloria Gaynor Bodrum'da konser verdi ABD'li şarkıcı Gloria Gaynor, Muğla'nın Bodrum ilçesinde konser verdi.
Gaziantep'te "2. Geleneksel Hayat Boyu Öğrenme Şenliği" Milli Eğitim Bakanlığı, Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen "2'nci Geleneksel Hayat Boyu Öğrenme Şenli..
"Carmina Burana"ya Konya'da büyük ilgi Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), duayen Şef Rengim Gökmen yönetiminde Carl Orff'un "Carmina Burana" adlı sahne kantatını Konyalı müzikseverler..
Hititlerin başkentinde "Hattuşa Barış Günleri" etkinliği Anadolu'nun ilk medeniyetlerinden Hatti ve Hititlerin kültürel mirasına ev sahipliği yapan Çorum'un Boğazkale ilçesindeki Hattuşa anti..
Milli Mücadele ve Amasya Genelgesi'nin 100. yılı etkinlikleri Amasya'da, Milli Mücadele ile Amasya Genelgesi'nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türkiye Cumh..
Bilim insanları, Çorum Müzesini gezdi
Bilim insanları, Çorum Müzesi'ni gezdi
ÇORUM'da, 7'ncisi düzenlenen 'Anorganik Kimya Kongresi' için kente gelen 60 farklı üniversiteden 25'i yabancı, yaklaşık 350 bilim insanı, Çorum Müzesi'ni ziyaret etti.
Nallıhan Kuş Cenneti 6. Foto Safari Başkent Ankara Meclisi koordinatörlüğünde, Nallıhan Kaymakamlığı ile Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) tarafından Nallıhan Kuş Cenneti'nde düzenlenen..
Afyonkarahisar'da yaz dönemi Kur'an kursları Afyonkarahisar Müftüsü Şükrü Kabukçu, 400 yaz Kur'an kursu için yaklaşık 10 bin öğrencinin kayıt yaptırdığını belirtti.
Savaştan kurtarılan 'Barış' kedinin hikâyesi kitap oldu – İKİ yıl önce Uzman çavuş Ömer Özkan tarafından savaş sırasında Suriye'de bulunan Barış isimli kediyi Kırmızı Kedi Yayınevi sahiplenmi..
Otostopla 3 yılda 36 il gezdi Gaziantep'te yaşayan üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Erkan Orhan, 3 yıl önce başladığı otostopla Türkiye turu kapsamında 36 kenti ziyaret etti.
Oyuncağı olmayan çocukların yüzünü güldürüyorlar Kars'ta bir grup gönüllü, "Bir oyuncak da sen ver" sloganıyla sosyal medya üzerinden yürüttükleri kampanya ile köy köy gezip oyuncağı olmayan ..
Ata yadigarından sonra türbe ve mezarlar da taşınıyor Batman'ın Hasankeyf ilçesinde baraj gölü sahasında kalan tarihi eserlerin ardından 5 türbe ile 8 köy mezarlığı da yeni yerleşim yerine ta..
Engelli eşi ve çocuklarına adeta gözü gibi bakıyor Adıyaman'ın Samsat ilçesinde yaşayan Veziha Yardım, zihinsel engelli ve epilepsi hastası kızlarıyla yüzde 90 görme engelli eşine adeta bir b..
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Hollanda'da din görevlileri ile buluştu Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, insanların ruhlarını İslami noktada diri tutmaya, ulaşılmadık kalp bırakmamay..
Almanya'da "Türk Film Günleri" Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen "Türk Film Günleri" çerçevesinde gösterilen çocuk filmlerine ilgi yoğun oldu.