21 Haziran 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

21 Haziran 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Da Vinci İcatları' sergisi, Kuşadası'nda açıldı LEONARDO da Vinci'nin izlerine tanıklık eden 'Da Vinci İcatları' sergisi İzmir'den sonra Aydın'ın Kuşadası ilçesinde açıldı.
Adana'da "3. Karpuz Festivali" düzenlendi Adana Valiliği koordinesinde, belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle Karpuz Festivali'nin 3'üncüsü düzenlendi.
Dede Korkut Hikayelerinin el yazmasını bulan Hoca'ya onur madalyası Dede Korkut Hikayeleri'nin üçüncü el yazmasını bulan kütüphaneci Veli Muhammed Hoca'ya Avrasya Yazarlar Birliğince onur mad..
Mursi için Midyat'ta gıyabi cenaze namazı Hayatını kaybeden Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Midyat ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.
Contemporary Istanbul 12 Eylül'de başlayacak Her yıl eylül ayında Türkiye ve dünya çağdaş sanatından örnekleri bir araya getiren "Contemporary Istanbul" (CI), 12-15 Eylül tarihlerinde gerçekl..
Tunceli'de ayı saldırısına uğrayan dağcı yaralandı Tunceli'nin Ovacık ilçesinde ayının saldırması sonucu kayalıklardan düşen dağcı yaralandı.
Da Vinci İcatları sergisi, Kuşadasında açıldı
'Da Vinci İcatları' sergisi, Kuşadası'nda açıldı
LEONARDO da Vinci'nin izlerine tanıklık eden 'Da Vinci İcatları' sergisi İzmir'den sonra Aydın'ın Kuşadası ilçesinde açıldı.
Gaziantep'te 2. Geleneksel Hayat Boyu Öğrenme Şenliği Milli Eğitim Bakanlığı, Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen "Hayat Boyu Öğrenme Şenliği" başladı.
Tatili fırsat bilen öğretmenlerden doğa yürüyüşü Ankara'nın Beypazarı ilçesinde toplanan bir grup öğretmen, okulların tatil olmasını fırsata dönüştürerek doğa yürüyüşü yaptı.
Mursi için Midyat'ta gıyabi cenaze namazı Hayatını kaybeden Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Midyat ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.
İzmir Gençlik karnavalı Urla'da başlıyor Rock müziğin önde gelen isim ve grupları, 27-30 Haziran tarihleri arasında İzmir'in Urla ilçesinde "Gençlik Karnavalı"nda sahne alacak.
Moskova'da "Yıldız Sarayı Fotoğraf Koleksiyonundan Çarlık Rusyası'na Bakmak" sergisi Rusya'nın başkenti Moskova'da "Yıldız Sarayı Fotoğraf Koleksiyonundan Çarlık Rusyası'na Bakmak" isimli fot..
Balıkesir'de "Ateşin Dansı" beğeni topladı Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde Ayvalık Folklor Araştırma Derneği ve Halk Eğitim Merkezi ortaklığıyla düzenlenen "Ateşin Dansı" gösterisi beğeni topl..
İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürlüğü: Etkinlik ileri tarihe ertelendi İstanbul Arkeoloji Müzeleri, yılın en uzun gündüzü olan 21 Haziran'da yapılması planlanan "Müzede En Uzun Gün" etkinliği..
İstanbul Turizm Filmleri Festivali'nden Kula'ya ödül Kula Belediyesi, bu yıl 4. kez düzenlenen Uluslararası İstanbul Turizm Filmleri Festivali'nde "Ülke turizmi ve destinasyon turizmi belgese..
Antik stada giden tarihi yol gün ışığına çıkarılıyor Denizli'de, Laodikya Antik Kenti'nde yer alan ve 25-30 bin kişilik kapasitesiyle Anadolu'nun en büyük antik stadyumu niteliği taşıyan Laod..
Nicki Minaj'dan Yeni Klip: Megatron Nicki Minaj özellikle düet parçalarıyla ve bol argolu klipleriyle meşhur.
Ünlü şeflerden "sadeyağ"a tam not Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Şanlıurfa Turizmi Geliştirme AŞ himayesinde düzenlenen "Gastroway" etkinliği kapsamında kente gelen gelen dünyaca ünlü şefler,..
"Marmaris" notalara döküldü Eski ilköğretim müfettişlerinden emekli öğretmen 90 yaşındaki alzaymır hastası Arif Hekimoğlu'nun Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Marmaris için yazdığı şar..
İstanbul Arkeoloji Müzeleri saat 23: 00'e kadar açık olacak İstanbul Arkeoloji Müzeleri, yılın en uzun gündüzü olan bugün saat 23: 00'e kadar ziyaretçilerine kapılarını açık tutacak.
Müziğin altın çocuğu Çınara, New Yorktan ödülle döndü
Müziğin altın çocuğu Çınara, New York'tan ödülle döndü
İZMİR'e pek çok uluslararası ödül kazandıran Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YÜSEM) Müzik Akademisi öğrencisi Çınara Manaflı (10), New York'ta bulunan dünyanın en ünlü konser salonlarından Carnegie Hall'de...
Modi, 40 bin kişiyle yoga yaptı Hindistan Başbakanı Narendra Modi ülkesinin Jharkhand eyaletinde 40 bin kişiyle yoga yaptı.
Malatya'da hat sanatı ustası 8 yılda 150 camiye motif işledi MALATYA'da, hat sanatı ustası Hacı Kırnık (35), 8 yılda kentteki 150 camiye el çizimi ile hat sanatı işledi.
Malatya'da "mezuniyet kınası" etkinliği Malatya'da üniversiteden mezun olan öğrenciler için "mezuniyet kınası" etkinliği düzenlendi.
"Sarı gelin"in uyanışı büyülüyor Türkiye'nin ayçiçeği ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayan Trakya'da, "Sarı gelin" olarak adlandırılan ayçiçeği tohumlarının çiçek açmasıyla tarlalar sarı..
Malatyada hat sanatı ustası 8 yılda 150 camiye motif işledi
Malatya'da hat sanatı ustası 8 yılda 150 camiye motif işledi
MALATYA'da, hat sanatı ustası Hacı Kırnık (35), 8 yılda kentteki 150 camiye el çizimi ile hat sanatı işledi.
Yunus Emre Enstitüsünden Amman'da ebru sergisi Ürdün'ün başkenti Amman'da Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından ebru sergisi açıldı.