20 Haziran 2019 Perşembe Günü Politika Haberleri

20 Haziran 2019 Perşembe Günü Politika Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABD'den S-400 açıklaması: "Pompeo, Türkiye'ye uygulanacak yaptırımları derinine analiz ediyor" ABD Siyasi-Askeri İşler Devlet Sekreteri Yardımcısı Clarke Cooper, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'..
ABD Senatosu Suudi Arabistan'a silah satışını engelleyen yasa tasarısını kabul etti ABD Senatosu, Trump yönetiminin Suudi Arabistan'a yapmayı planladığı silah satışını engelleyecek yasa tasar..
Yeni askerlik sistemi teklifi TBMM Genel Kurulunda TBMM Genel Kurulunda, yeni askerlik sistemi teklifinin üçüncü bölümünde yer alan 61, 62, 63. maddeleri ile Geçici 1. maddesi kabul edildi.
CHP'den BM'nin Kaşıkçı cinayeti raporuna ilişkin açıklama CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, BM'nin Kaşıkçı cinayeti raporuna ilişkin, "Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da söz konusu raporda..
Trump'tan İran'a yanıt: "Cevabımızı öğreneceksiniz" ABD Başkanı Donald Trump, İran'ın ABD'ye ait olan İHA'yı düşürmesinin büyük bir hata olduğunu belirterek yaşanan olaya karşı cevaplarını he..
Askeralma Kanunu görüşmeleri tamamlandı TBMM Genel Kurulu'nda, Askeralma Kanunu tasarısı ile ilgili görüşmeler tamamlandı.
Askere Alma Kanun Teklifi'nde sona gelindi TBMM Genel Kurulunda Askere Alma Kanun Teklifi görüşmelerinde sona gelindi.
Bakaya olanlar 1 Kasım 2019 tarihine kadar başvurmaları halinde bedelli askerlikten... Bakaya olanlar 1 Kasım 2019 tarihine kadar başvurmaları halinde bedelli askerlikten yararlanabilecekler.
Yeni askerlik sistemi teklifi TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, yeni askerlik sistemi teklifine ilişkin, "Meclis'te siyasi partiler, güzel bir müzakereyle ortak bir ş..
Erdoğan'dan Dünya Mülteciler Günü mesajı Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hiç kimsenin siyasi ihtirasları ve ideolojik saplantıları uğruna mülteci düşmanlığını körükleyerek Türk m..
"Sayıştay açıklaması rapordur" CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayıştay açıklaması rapordur.
İran'dan ABD'ye sert yanıt İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, ABD ile yaşanan İHA krizine ilişkin, "Savaş peşinde koşmuyoruz, ama büyük bir aşk ile gökyüzümüzü, topraklarımızı ve sularımızı k..
Erdoğan: "Kimsenin siyasi ihtirasları, ideolojik saplantıları uğruna mülteci... Erdoğan: "Kimsenin siyasi ihtirasları, ideolojik saplantıları uğruna mülteci düşmanlığını körükleyerek, milleti..
Binali Yıldırıma Beylikdüzü ve Büyükçekmecede büyük ilgi
Binali Yıldırım'a Beylikdüzü ve Büyükçekmece'de büyük ilgi
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında gezdiği Beylikdüzü ve Büyükçekmece ilçelerinde vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.
Putin'in direkt hat programına yoğun ilgi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in her yıl geleneksel olarak düzenlediği Direkt Hat programına bu yılda ilgi yoğun oldu.
TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.
KKTC'de görevini kötüye kullanan polisin evine baskın GİRNE (İHA) – KKTC'nin Girne kentinde görevini kötüye kullanan bir polisin evine yapılan operasyonda 3 adet ruhsatsız tabanca, çok sayıda..
MHPli Karapıçak: 'Samsunluluk bilinci İstanbulda vücut bulmalı'
MHP'li Karapıçak: "Samsunluluk bilinci İstanbul'da vücut bulmalı"
SAMSUN (İHA) –MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Samsunluluk bilincinin bugün ülkenin ihtiyacı olan milli birliğin ihtiyacı olan kucaklaşma olduğunu belirterek, "Samsunluluk bilinci ve ruhu 23 Haziran'da...
YSK, İstanbul seçiminde oy kullanamayacak seçmenleri açıkladı YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) 23 Haziran'da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde, silah altında bulunan, hük..
İstanbul seçimlerinde 10 milyon 560 bin 963 seçmen oy kullanacak. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 23 Haziran'da gerçekleştirilecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçmen listesine nihai şe..
Büyükşehirin yönetim yapısı yeniden yapılandı
Büyükşehir'in yönetim yapısı yeniden yapılandı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında, tasarruf amacıyla Ulaşım Daire Başkanlığı ve Kurumsal Gelişim Daire Başkanlığı birimlerinin kaldırılmasına karar verildi.
Çavuşoğlu, İsfahanda THY ofisini açtı
Çavuşoğlu, İsfahan'da THY ofisini açtı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İran'ın İsfahan kentinde Türk Hava Yollarının satış ofisinin açılışını gerçekleştirdi.
KKTC Meclis Başkan Yardımcısı Töre: "Maraş kararı doğru bir adım" KKTC Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, KKTC'de bulunan kapalı Maraş ile ilgili alınan kararın doğru bir adım olduğunu ifad..
TBMM Genel Kurulu AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "Pazar günü gerçekleştirilecek seçimlerde İstanbul dışında olan vatandaşlarımızın, İstanbul'a oy kullanmaya gitmeleri için devletimiz..
Bakan Akar, Yunan heyet başkanını kabul etti
Bakan Akar, Yunan heyet başkanını kabul etti
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, toplantı için Ankara'da bulunan Yunanistan heyetinin başkanını kabul etti.
KKTC Başbakanı Tatar'dan Kapalı Maraş açıklaması KKTC Başbakanı Ersin Tatar, 45 yıldır kapalı tutulan Maraş kentinin sivil yerleşime açılmasının sanayi, inşaat ve diğer alanlarda büyük bir ka..
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu adayın sicili Sayıştay raporları ile tespitli şekilde bozuktur'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu adayın sicili Sayıştay raporları ile tespitli şekilde bozuktur"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek, "Bu kişinin Beylikdüzü Belediye başkanlığı döneminin sadece 2016 faaliyetleri ile...
AK Partili Arvas: 'İstikrar Binali Yıldırımla devam edecektir'
AK Parti'li Arvas: "İstikrar Binali Yıldırım'la devam edecektir"
AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, İstanbul'da hafta sonu yapılacak seçim için çalışmalarını aralıksız sürdürerek, "İstanbul Türkiye'nin ekonomideki itici gücüdür.
İlkokula başlama yaşı 69 aya çıkarılıyor İlkokula başlama yaşı 66 aydan 69 aya çıkarılacak, sözleşmeli öğretmen ve Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin kadroya atanabilmeleri için zorunlu h..
İlkokula başlama yaşı 69 aya çıkarılıyor İlkokula başlama yaşını 66 aydan 69 aya çıkaran, sözleşmeli öğretmen, sağlık personeli ve Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin kadroya atanabilmeler..
AK Partili Mersinliden teşkilatlara uyarı
AK Parti'li Mersinli'den teşkilatlara uyarı
AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, "Millete tepeden bakan, kibirle yaşayan, kul hakkı yiyen, yetimin hakkına göz diken, kibrinden yanına yaklaşılmayanlar kendilerine çeki düzen versinler, yoksa biz gerekli çeki...
TBMM Başkanı Şentop'un kabulü TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Singapur'un Ankara Büyükelçisi Jonathan Tow'u kabul etti.
TBMM'de Akdeniz Parlamenter Asamblesi toplantısı TBMM (AA) - Akdeniz Parlamenter Asamblesi'nin (AKDENİZ-PA) Türk Delegasyonu Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Suriyeli sığın..
TBMM'de Akdeniz Parlamenter Asamblesi toplantısı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Düzensiz Göçle Mücadele Dairesi Başkanı Ramazan Seçilmiş, göçmen kaçakçılarının zincirini kırmaya çalıştıklarını b..
CHPli belediyenin işçi çıkartmasına tepki
CHP'li belediyenin işçi çıkartmasına tepki
AK Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP'li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın ortalama 8 bin TL maaş ile 20 kadar danışmanı işe alıp çok sayıda şirket çalışanını işten çıkartmasına tepki gösterdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Aradan 25 yıl geçmiş ama kafaları hiç değişmemiş. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Aradan 25 yıl geçmiş ama kafaları hiç değişmemiş.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Zaten belediyenin meclisi kahir ekseriyetle AK Partili,... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Zaten belediyenin meclisi kahir ekseriyetle AK Partili, başkanvekilliklerinin tamamı..
Okula başlama yaşını 69 ay olarak düzenleyen kanun teklifi komisyonda kabul edildi Okula başlama yaşını 69 ay olarak düzenleyen kanun teklifi Komisyonda kabul edildiBazı Kanun ve 652 sayılı K..
Kıbrısta tartışmaya neden olan görüşmenin fotoğrafı yayınlandı
Kıbrıs'ta tartışmaya neden olan görüşmenin fotoğrafı yayınlandı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay'ın Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile yaptığı, tartışmalara yol açan görüşmenin fotoğrafları yayınlandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(İmamoğlu) Derdi verileri korumak değil onları alıp bir yerlere servis... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(İmamoğlu) Derdi verileri korumak değil onları alıp bir yerlere servi..
AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz Açıklaması AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, "AK Parti, Türk ordusuyla değil, peygamber ocağı ordumuz içerisine sızmış, en kritik makamlara kada..
Bakan Gül: Hak edenin, hak ettiği cezayı aldığı yargılama oldu (2) 'YARGITAY'IN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ' AÇILIŞINDA KONUŞTUAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yargıtay Başkanlığı, Avrupa Birliği (A..
Çavuşoğlu, İranda
Çavuşoğlu, İran'da
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu temaslarda bulunmak üzere İran'ın İsfahan kentine geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(İmamoğlu) 'Kim çaldı' diyor, bunu kendine soracaksın. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(İmamoğlu) 'Kim çaldı' diyor, bunu kendine soracaksın.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "CHP adayı Sayıştay raporlarından söz ederek Büyükşehir Belediyesini itham... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "CHP adayı Sayıştay raporlarından söz ederek Büyükşehir Belediyesin..
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Genel Başkanları bay Kemal çıkamıyor meydanlara, zira adayları genel... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Genel Başkanları bay Kemal çıkamıyor meydanlara, zira adayları genel ba..
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: 'Ay sonuna kadar Karadenize ilişkin eylem planımızı...
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "Ay sonuna kadar Karadeniz'e ilişkin eylem planımızı...
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Trabzon'un Araklı ilçesi Çamlıktepe mahallesinde 7 kişinin ölümü, 3 kişinin de kaybolması ile sonuçlanan selin ardından afet bölgesinde incelemelerde bulundu.
» 1 2