20 Haziran 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

20 Haziran 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Biz üçümüz de aşıklarız, aşıklara laf etmeyin" Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur'dan oluşan MFÖ, hayranlarıyla buluştu.
Çanakkalede, Iyeoka Okoawo rüzgarı esti
Çanakkale'de, 'Iyeoka Okoawo' rüzgarı esti
ÇANAKKALE Belediyesi Yaz Konserleri kapsamında özgürlük parkında sahne alan Nijerya kökenli Amerikalı sanatçı Iyeoka Okoawo, seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla dinleyenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.
Dünya Mülteciler Günü'nde Türk ve mülteci müzisyenler konser verdi Dünya Mülteciler Günü kapsamında Türk ve mülteci müzik grupları aynı sahneyi paylaştı.
Kübalı caz piyanisti Fonseca, Antalya'da konser verdi Kübalı caz piyanisti Roberto Fonseca, Antalya Akra Caz Festivali kapsamında müzikseverlerle buluştu.
Denizli'de "Kardeşlik ve Uyum Festivali" Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, Suriyeli gençlerin uyum faaliyetleri kapsamında düzenlenen festivalde 3 dilde eserler seslendirildi.
Şarkıcıların Gerçek Sesini Dinlemiyoruz! Auto-Tune Olmasa Şarkılar Nasıl Olurdu? Türkçe rap müziğin ve pop müziğin yükselmesinde en az şarkıcılar ve şarkılar kadar Auto-Tune ismi verilen sese..
Bu yıl "temsili Nasreddin Hoca" Şoray Uzun olacak Akşehir ilçesinde bu yıl 60'ıncısı düzenlenecek Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri kapsamında Nasreddin Hoca'yı tiyatrocu Şoray U..
Denizlili öğrenciler Şemdinli'yi sevdi - HAKKARİ Denizli'den Hakkari'nin Şemdinli ilçesine gelen 14 öğrenci ve 6 öğretmen, ilçenin tarihi yerleri ve doğal güzelliklerinin bulunduğu bölgeleri ..
Hacı adaylarına Kabe maketiyle uygulamalı eğitim Şanlıurfa'da kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarına yönelik düzenlenen seminer başladı.
Emekliliğini bisiklet tamir ederek geçiriyor Kırşehir'de yaşayan emekli makine teknisyeni Sami Kurukafa, emeklilik hayatını çocukların bisikletini tamir ederek değerlendiriyor.
Gemi enkazlarını fotoğraf makinesiyle dinliyor İtalyan fotoğraf sanatçısı Stefano Benazzo, tüm ülkelerdeki ve tüm çağlardaki denizcilere vefa niteliği taşıyan "Bellek Görevi: Gemi Enkazları" ..
Denizlili öğrenciler Şemdinli'yi sevdi Denizli'den Hakkari'nin Şemdinli ilçesine gelen 14 öğrenci ve 6 öğretmen, ilçenin tarihi yerleri ve doğal güzelliklerinin bulunduğu bölgeleri gezdi.
"Çok büyük sanatçılar ülkemize gelmek için can atıyor" Devlet sanatçısı, piyanist Gülsin Onay, "16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali" kapsamında "kumda", "taşta" ve "suda" güzel e..
Engelli radyocu umut dağıtıyor Suriye'deki iç savaşın ardından ailesiyle 4 yıl önce Türkiye'ye gelen 35 yaşındaki görme engelli Ahmet Nasro, kendisi ile aynı durumdakilere umut olmaya çalışıy..
Sandıkların naftalin kokan gözdeleri koleksiyonu oldu Bursa'da akademisyen Prof. Dr. Ayten Sürür, anneannesine ait 110 yıllık eserler başta olmak üzere çeşitli illerinden topladığı yaklaşık 6..
Akra Caz Festivali, Monica Molina ile başladı
Akra Caz Festivali, Monica Molina ile başladı
CAZ ve klasik müziğin dünyaca ünlü isimlerini Antalya'da buluşturan Akra Caz Festivali, İspanyol ve Latin müziği temalarını kendine özgü yorumuyla birleştiren dünyaca İspanyol sanatçı Monica Molina konseriyle başladı.
"2050'de denizlerde balıktan çok plastik atık olacak" AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, "Plastik..
Bu hafta 10 film vizyona girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 10 film vizyona girecek.
Kaymakam Tekin, muhtarlarla bir araya geldi Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
Bursa'da "Balkanlar'dan Anadolu'ya" konseri Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) tarafından "Balkanlar'dan Anadolu'ya" başlıklı konser düzenlendi.
Cesaria Evora Tribute Orkestrası Bursa'da konser verdi Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 58'incisi düzenlenen "Uluslararası Bursa ..
46'ncı 'Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali' başladı MERSİN'in Silifke ilçesinde, bu yıl 46'ncısı düzenlenen 'Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali' törenle başladı.
46ncı Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali başladı
46'ncı 'Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali' başladı
MERSİN'in Silifke ilçesinde, bu yıl 46'ncısı düzenlenen 'Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali' törenle başladı.