19 Haziran 2019 Çarşamba Günü Politika Haberleri

19 Haziran 2019 Çarşamba Günü Politika Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Askeralma Kanunu Teklifi'nde 60 madde kabul edildi TBMM Genel Kurulu'nda yeni askerlik sitemine ilişkin düzenlemeleri içeren 'Askeralma Kanunu Teklifi'nin görüşmelerinde 30 madde daha kabul e..
Yeni askerlik sistemi teklifinin ikinci bölümü kabul edildi (3) Sözleşmesi feshedilen uzman erbaşlar ile sözleşmeli erbaş ve erlerin varsa kalan askerlik hizmeti, ilgilinin ilişiği kesilmeden..
Yeni askerlik sistemi teklifinin ikinci bölümü kabul edildi (2) Barışta, olağanüstü hal veya seferberlik hallerinde veya savaşta, askerliğini henüz yapmadan, Milli Güvenlik Kurulunca gerekli ..
Yeni askerlik sistemi teklifinin ikinci bölümü kabul edildi (1) TBMM Genel Kurulunda, yeni askerlik sistemi teklifinin 30 maddeden oluşan ikinci bölümü kabul edildi.
Askere Alma Kanun Teklifinde değişiklik Askere Alma Kanun Teklifi'nde değişiklik yapıldı.
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı : "Cumhurbaşkanlığına ve halkın iradesine yapılan her saygısızlık... Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişl..
Suudi Arabistan'dan BM'nin Kaşıkçı raporuna tepki Suudi Arabistan Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Adil el-Cubeyr, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından, katledilen Suudi gazeteci Cemal Kaşı..
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Benim eleştirim teröre bulaşmış olan yöneticileredir" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Benim hiçbir partinin seçmenine hakaretim olmaz. Ben siyaseti 40 yıldır yapı..
Tıbbi ve Aromatik Bitki Çeşitliliğinin Korunması Araştırma Komisyonu Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tıbbi Bitkiler Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yüksel Kan, "Endemik bitkilerin kaçak..
Bakan Kurum: 'İstanbuldaki hedefimiz kişi başı yeşil alan miktarını 2023 yılına kadar 15 metre...
Bakan Kurum: "İstanbul'daki hedefimiz kişi başı yeşil alan miktarını 2023 yılına kadar 15 metre...
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "İstanbul'daki hedefimiz kişi başı yeşil alan miktarını 2023 yılına kadar 15 metre kareye çıkarmak ve bu çerçevede çalışmalarımız yürütüyoruz" dedi.
Bilişim Teknolojileri Bağımlılığı Araştırma Komisyonu Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkan Yardımcısı Kerim Altıay, "Türkiye'deki çocukların yüzde 46'sı sosyal ağlarda..
TBMM'de Akdeniz Parlamenter Asamblesi toplantısı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Göçmen Sağlığı Daire Başkanı Kanuni Keklik, "2012 yılı ile 2019 Mart sonu arasında 45 milyon doğum hastanelerimiz..
Kremlin'den Putin'in G20 Zirvesi programına ilişkin açıklama Rusya Başkanlık Ofisi Kremlin Sarayı'ndan Devlet Başkanı Vladimir Putin'in G20 Zirvesi programına dair açıklama yapıldı.
TBMM'de Akdeniz Parlamenter Asamblesi toplantısı Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, okul öncesine gidemeyen Suriyeli çocuklara yönelik 9 haftalık yoğun bir program başlatacaklarını b..
Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu'nun İsmail Küçükkaya ile bir otelde görüşmesine ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Ahlaki ol..
Oktay'dan 15 Temmuz şehidinin ailesine ziyaret Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Burhan Öner'in ailesini ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay İstanbul'da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İstanbul Deri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.
TBMM'de Akdeniz Parlamenter Asamblesi toplantısı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen, AFAD olarak Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarından sonra..
ABD'den İran'a suçlama ABD Deniz Kuvvetleri Merkez Komutanlığı Komutanı Sean Kido, Umman Körfezi'nde petrol tankerine düzenlenen saldırılarla ilgili İran'ı suçladı.
TBMM'de Akdeniz Parlamenterler Asamblesi toplantısı Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, Suriye krizinin başından beri Türkiye'de 415 binden fazla bebeğin dünyaya geldiğini bildirdi.
CHP'den "Göç ve Entegrasyon Komisyonu" önerisi CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, "TBMM çatısı altında daimi bir 'Göç ve Entegrasyon Komisyonu' kurularak, kördüğüm haline dönüşe..
TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulunda, CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.
TBMM'de Akdeniz Parlamenter Asamblesi toplantısı Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AKDENİZ PA) Türk Delegasyonu Başkanı, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, göç sorunuyla insanlığın bir sın..
İran, yabancı turistler için pasaporta mühür vurmayacak İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, İran'ı ziyaret edecek olan yabancı turistlerin pasaportlarına İran mührünün vurulmayacağını duyurdu.
"CHP'nin verdiği tepki, suçüstü durumu göstermektedir" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü tarafından haklı açıklamamızı itibarsızlaştırmaya yönelik i..
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM Genel Kurulunda görüşmeleri süren Askeralma Kanunu Teklifi'ne desteklerini sürdüreceklerini belirterek, "B..
Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Sarkozy, yolsuzluk suçlamasıyla yargılanacak Fransız mahkemesi, eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin yolsuzluk suçlamasıyla ceza mahkemesinde yargılanmasına ka..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Halk düşmanı bu faşist zihniyete İstanbul'u teslim etmeyeceğiz" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Halk düşmanı bu faşist zihniyete İstanbul'u teslim et..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 'Mursi eceliyle değil, öldürülmüştür'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Mursi eceliyle değil, öldürülmüştür"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Mursi eceliyle değil, öldürülmüştür"
TBMM Genel Kurulu toplandı AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "FETÖ ile mücadelede hamdolsun örgütün elebaşının şefaatine değil bedduasına mazhar olduk. Bir terör örgütünün liderinden el..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 'Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binalı Yıldırım mı diyeceğiz?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binalı Yıldırım mı diyeceğiz?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binalı Yıldırım mı diyeceğiz?
TBMM'de Akdeniz Parlamenter Asamblesi Toplantısı PA Başkan Yardımcısı, AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Akdeniz Parlamenter Asamblesi'nin (AKDENİZ-PA) Güney Kıbrıs Rum Kesimi üyesi..
CHP Grup Başkanvekili Özkoç: "Cumhurbaşkanına askerliği en az 6 ay olmak koşuluyla artırabilme... Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Askere Alma Kanun Teklifi görüşm..
CHPli Özkoç: Komplo soru yok, aynı sorular soruldu
CHP'li Özkoç: Komplo soru yok, aynı sorular soruldu
CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, Ekrem İmamoğlu'nun, Binali Yıldırım ile beraber katıldığı ortak yayın öncesi moderatör İsmail Küçükkaya ile otelde bir araya geldiği görüntülerle ilgili konuştu.
Gültekin: 'İstanbul Binali Yıldırım ile yükselecek'
Gültekin: "İstanbul Binali Yıldırım ile yükselecek"
AK Parti Mezitli ilçe Başkanı İhsan Gültekin, 23 Haziranda tekrarlanacak olan İstanbul seçimlerinde Binali Yıldırım'ın seçimi kazanacağına inançlarının tam olduğunu belirterek, "AK neferler Binali Yıldırım'ın yanında...
TBMM'de Akdeniz Parlamenter Asamblesi toplantısı NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, "Sporun gücünü mültecilerin entegrasyonu, sosyal ..
"Mesele sorduğum halde İmamoğlu ile görüşmediğini söylemesi" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile CHP İstanbul B..
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "BM Raportörü Callamard'ın Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılmasına,... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "BM Raportörü Callamard'ın Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılmasına, so..
Ermenistan ile Rusya arasında büyükelçi gerilimi Rusya'nın Ermenistan Büyükelçisinin, Ermenistan'ın iç işlerine müdahale ettiği gerekçesiyle Dışişleri Bakanlığına çağrıldığı ve uyarıldığı bil..
Bakan Selçuk: Sel felaketinde ihtiyacı olan ailelerimize yardımı sağlayacağız
Bakan Selçuk: Sel felaketinde ihtiyacı olan ailelerimize yardımı sağlayacağız
AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Trabzon'un Araklı ilçesinde ki sel felaketine ilişkin, "Bakanlığımızın Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) ve psikososyal destek elemanlarımız sahada...
TBMM Başkanı Şentop: Nüfus hareketlerinin temelinde güvenlik sorunu var
TBMM Başkanı Şentop: Nüfus hareketlerinin temelinde güvenlik sorunu var
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, nüfus hareketlerinin gelecekteki 50 yılın en önemli meselesi olacağını söyledi.
TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu toplandı TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu, Devlet İstihbarat Hizmetleri ile Güvenlik ve İstihbari Nitelikteki Faaliyetlere İlişkin 2018 Yılı Raporu'..
İzmirli siyasilerden İstanbul'da seçim mesaisi İstanbul'da 23 Haziran'da gerçekleştirilecek kritik seçim öncesi İzmir'deki siyasi isimler de hem Binali Yıldırım'a hem de Ekrem İmamoğlu'na des..
Kültür Bakanı Ersoy: 'Marka şehir olan İstanbulumuzu daha da cazip hale getirmek istiyoruz'
Kültür Bakanı Ersoy: "Marka şehir olan İstanbul'umuzu daha da cazip hale getirmek istiyoruz"
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonları tamamlanan Tekfur Sarayı Müzesi ile Anemas Zindanlarını ziyaret etti.
» 1 2