17 Haziran 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

17 Haziran 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Pinokyo" bale sahnesinde seyirciyle buluştu Masal kahramanı "Pinokyo", Hayal Sahnesi Sanat Kursları öğrencileri tarafından "Türkiye'de ilk kez" bale gösterisi olarak sahneye taşındı.
19. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali Antalya'nın Alanya ilçesinde bu yıl 19'uncusu gerçekleştirilen Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali'nin son gününde, sanatçı Ajda Pekkan sa..
"İstanbul'da Bir Tatlı Huzur" etkinliği Nesrin Çaylı Sanat ve Okuma Evi öğrencilerinden oluşan "Bahar Çiçekleri" grubunun hazırladığı "İstanbul'da Bir Tatlı Huzur" adlı sergi ve şiir dinletis..
Türkiye ile Rusya arasında kültürel iş birliği artıyor Rusya ile Türkiye arasındaki kültür ve turizm iş birliği, "St. Petersburg-Türkiye Uluslararası Festivali" ile daha da gelişecek.
Yetenek Yarışmasının İrlandalı Jürisi Canlı Yayındaki Taciziyle Gündemde Louis Walsh, İrlandalı bir müzik insanı. Simon Cowell'in de olduğu bir canlı yayında Mell B'yi taciz ediyor.
Esenler Otogarı'nın Alt Katında Yaşananlar Hakkında Korkutucu İddialar 140 Journos tarafından üretilen bu videoda Esenler Otogarı evet bildiğimiz Esenler Otogarı hakkında inanılmaz iddialar v..
Afyonkarahisar'da Babalar Günü etkinliği düzenlendi Afyonkarahisar'da 'Babalar Günü' dolayısıyla düzenlenen etkinlikte babalar ve çocukları birlikte yarıştı.
Adile Naşitin kuzucukları 89. doğum gününü kutladı
Adile Naşit'in kuzucukları 89. doğum gününü kutladı
ADİLE Naşit'in 89. doğum günü Beylikdüzü Belediyesi, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde yer alan ve Türk sinemasının unutulmaz oyuncusu Adile Naşit'in adının yaşatıldığı Adile Naşit Çocuk Kütüphanesi'nde,...
Bitkin bulunan geyik yavrusu tedavi altına alındı Afyonkarahisar ve Eskişehir sınırındaki kırsal alanda bitkin bulunan kızıl geyik yavrusu, tedavi altına alındı.
Doğa ve tarihi yerinde öğrenecekler Afyonkarahisar Valiliği ile Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğünün katkıları ile Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) tarafından hayata geçirilen ..
İstanbul'da yaz Kur'an kursları başladı İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, "10 bin Kur'an kursu öğreticisinin 350 bin yavrumuzla buluşarak yaz sezonunu dolu dolu geçirmesini arzu ..
İpek Öztürk Savaş'ın "Çelişkiler" sergisi açıldı Sanatçı İpek Öztürk Savaş'ın "Çelişkiler" isimli sergisi sanatseverlerle buluştu.
Kamp ve karavancılar Çal'da buluşacak Denizli'nin Çal ilçesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenecek etkinlikte kamp ve karavancılar bir araya gelecek.
Anne sütü ve bebek saçından takı tasarlıyor Her kadın için özel, unutulmaz ve tarifsiz mutluluk kaynağı olan çocuk sahibi olma duygusundan yola çıkan ana sınıfı öğretmeni Elif Özcan, anne süt..
Tarihi Ortamahalle misafirlerini bekliyor Trabzon'un Akçaabat ilçesindeki tarihi Ortamahalle, Osmanlı dönemine ait evleri, konakları, Arnavut kaldırımlı sokakları, çeşmeleri ve mahalle kültür..
"Gazella gazella" türü dağ ceylanlarının varlığı artıyor Nesli tükenme tehlikesi altında olan ve 2008 yılında yapılan çalışmalarda Türkiye'de sadece Hatay'da varlığı tespit edilen, "gazella g..
Iraklı bıçak ustası dede mesleğini yaşatmaya devam ediyor Teknolojinin gelişmesiyle unutulmaya yüz tutmuş dedesinden gelen bıçakçılık mesleğini tek başına icra eden Iraklı Yunus Abdulmecid, 6..
Dünya karikatüristleri 3. kez Kudüs için çizecek Mirasımız Derneği ve Dünya Karikatüristler Birliği (UWC) tarafından 3. kez düzenlenen "Uluslararası Mirasımız Kudüs Karikatür Yarışması"nın ba..
Yağmurda ıslanmamak için konseri sahneden izlediler Muğla'nın Bodrum ilçesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce düzenlenen "Bodrum Konserleri" başladı.